Budżet Obywatelski w SP1

Zachęcamy do głosownia na nasze 3 projekty z budżetu obywatelskiego.

Pierwszy z nich, „Jaśniej to lepiej” zakłada wymianę oświetlenia we wszystkich salach lekcyjnych na oświetlenie typu LED. Dzięki temu poprawi się komfort naszej pracy, nie wspominając o aspekcie ekologicznymJ

W drugim projekcie – „Listen and talk!”, planujemy zaadaptować jedną salą na pracownię językową z nowymi meblami, zestawem audio oraz stanowiskami multimedialnymi dla uczniów. Lubimy nowinki technologiczne i często z nich korzystamy. Przypominamy, że uczymy 3 języków obcych (angielski, niemiecki oraz francuski), bierzemy udział w wielu projektach, konkursach i osiągamy w nich niezłe wyniki.

Trzeci projekt- ” Eksperymentuję i rozumiem. Działam i umiem”, pozwoli nam rozwinąć zainteresowania naszych uczniów przedmiotami ścisłymi- matematyką, geografią, fizyką, przyrodą, biologią i chemią. Planujemy dokupić nowoczesne pomoce, po to, by każdy mógł uczyć się poprzez eksperymenty i działanie.

Nasza szkoła regularnie zakupuje nowoczesne pomoce dydaktyczne i nowoczesny sprzęt multimedialny. W minione wakacje udało nam się przygotować nową salę chemiczną, wyposażoną w dygestorium oraz profesjonalną szafę na odczynniki. Dysponujemy salami z monitorami interaktywnymi, zakupionymi w ramach programu „Aktywna Tablica”, mini siłownią zewnętrzną, a szkolne korytarze wypełnione są  elementami tzw. „Smart Placy”. Wiele pomocy językowych to również efekty realizowanych projektów unijnych.  Pozyskane środki z poprzednich edycji Budżetu Obywatelskiego wykorzystaliśmy na zakup tabletów, nagłośnienia, Dywanu Interaktywnego oraz na budowę bieżni.

Prosimy o oddanie głosu do 19 października.

Linki poniżej:

Projekt nr 6: https://budzet.pszczyna.pl/propozycje-projektow/367,osiedle-siedlice-listen-and-talk-sluchaj-i-mow

Projekt nr 8: https://budzet.pszczyna.pl/propozycje-projektow/369,osiedle-srodmiesciejasniej-to-lepiej

Projekt nr 9: https://budzet.pszczyna.pl/propozycje-projektow/370,osiedle-stare-miastoeksperymentuje-i-rozumiem-dzia