22 kwietnia – Światowy Dzień Ziemi

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Dlatego też uczniowie  klasy 3 c po cyklu lekcji na temat dbania o środowisko,nsprzatania po sobie śmieci, nie zanieczyszczania wód i oceanów wykonali samodzielnie z odpadów ŚMIECIOJADA.

ŚMIECIOJAD – zjada wszystkie śmieci – nie grymasi przy jedzeniu, nie produkuje dymu ani produktów ubocznych po konsumpcji. Jest przyjazny dla środowiska i lubi dzieci. Serdecznie pozdrawia wszystkich, którzy dbają o środowisko.