Akcja ekologiczna „METAMORFOZA”

W poniedziałek 9 maja 2022 roku uczniowie klas 4 i 5a wzięli udział w niecodziennej akcji ekologicznej „METAMORFOZA”.

Akcja w Parku Pszczyńskim miała charakter symbolicznego performansu, uczniowie przebrani byli w stroje własnoręcznie wykonane na zajęciach techniki- stroje przypominały kolorowe skrzydła motyli. Przy dźwiękach „Sonaty no.1 C Minor” Chopina dzieci zostały owinięte folią przypominając tym samym kokony owadów, następnie wraz z utworem „Cztery pory roku- Wiosna” Vivaldiego uczniowie byli stopniowo uwalniani
z kokonów i w rytm muzyki tańczyli wśród pięknej roślinności Parku. „Metamofroza” zainteresowała przechodniów i wzbudzała ich zachwyt. Akcja zwracała uwagę na piękno przyrody, nawiązywała do odradzającego się wiosną życia, a jednocześnie budziła refleksję na temat zmian klimatycznych, które wpływają na zakłócenia
w przeobrażaniu się owadów.

Akcję wsparła Rada Rodziców SP1 a przygotowali ją nauczyciele: Barbara Felusiak-Zawada, Bogusława Englert, Piotr Czekaj, Karolina Janik, Sylwia Kaliciak-Kulas, Sylwia Bac i Anna Solarczyk.