Zajęcia z fizyki na Uniwersytecie Śląskim

UNIWERSYTET ŚLĄSKI DZIECI opiera się na przekonaniu, że wszystkie dzieci chcą się uczyć i czerpią z tego radość, uczą się na wiele sposobów i że nauka nie musi kończyć się po wyjściu z klasy.

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach
z fizyki prowadzonych przez Dziekana Uniwersytetu Śląskiego Dzieci dr. Jerzego Jarosza, profesora UŚ.

Na wykładzie z pokazami doświadczeń uczniowie powtórzyli wiadomości
z działów elektrostatyka i prąd elektryczny oraz utrwalili
sposoby radzenia sobie
z sytuacjami zagrażającymi, związanymi z korzystaniem z urządzeń elektrycznych. Uczestnicy mogli doświadczać pasji i wiedzy wykładowcy oraz aktywnie brać udział
w jej prezentowaniu.

Celem Uniwersytetu Śląskiego Dzieci jest organizowanie dialogu pomiędzy dziećmi,
a środowiskiem naukowym i akademickim oraz rozbudzanie i rozwój talentów. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie otrzymali dużą porcję wiedzy, a przede wszystkim przekazana została im pasja do nauki fizyki.