W pierwszym semestrze roku szkolnego 2022/2023 uczniowie klas 5b i 5c brali udział
w innowacji pedagogicznej z historii pt. „Historia zmienia pokolenia”.
Uczniowie pracowali pod kierunkiem nauczyciela historii p. Marii Zuber. W swoim tempie zbierali materiały, przeprowadzali wywiady i spisywali wspomnienia, tworzyli rodzinne albumy. Przygotowane przez uczniów prace były prezentowane na wyznaczonych lekcjach historii. Uczniowie z entuzjazmem i zaangażowaniem przedstawiali swoje zbiory, chętnie odpowiadali na pytania zadawane przez rówieśników.
Innowacja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów i ich rodzin, a efekty wspólnej pracy przewyższyły oczekiwania. Prezentowane prace były ciekawym bogactwem zbiorów rodzinnych (fotografii, książek, listów, pamiątek) i mogły zaskoczyć nawet największych miłośników historii.