Gady świata

W dniu 21 marca 2023 w naszej szkole odbyły się zajęcia zatytułowane „Gady świata”.
Uczniowie klas I-VI wzięli udział w warsztatach, na których zaprezentowano kilka gatunków zwierząt żywych: żółw śródziemnomorski, pyton tygrysi, agama brodata, legwan zielony, połoz zbożowy, połoz amurski, wąż pseudo koralowy oraz krokodyl krótkopyski.
Zakres tematyczny dotyczył przede wszystkim warunków bytowania w  środowisku naturalnym, a także w warunkach stworzonych przez człowieka; zagrożeń dla gadów płynących z tytułu ludzkiej działalności. Prowadzący opowiadał o warunkach hodowli, pożywieniu, oświetleniu, występowaniu gadów na świecie z szczególnym wskazaniem gadów Polski, ich ochronie gatunkowej.   Uczniowie poznali budowę, zachowania obserwowane w warunkach hodowlanych, dymorfizm, dowiedzieli się o sposobach rozmnażania gadów i płazów w środowisku, zagrożeniach, rejestrowaniu zwierząt chronionych prawem międzynarodowym.
Dzieci miały możliwość obserwowania zwierząt, a nawet pogłaskania niektórych.
Żywa lekcja przyrody dostarczyła wielu wrażeń.