BONJOUR PARIS!

W dniach 28 maja do 2 czerwca 2023 uczniowie ósmych klas naszej szkoły, uczniowie Klas Frankofońskich uczący się języka francuskiego, wzięli udział w wycieczce Paryż – Disneyland. Odwiedzili oni jedno z najpiękniejszych i najbardziej znanych miast na świecie. W trakcie wycieczki zwiedzili takie miejsca jak: Luwr z Mona Lisą,  wyspę Cité z katedrą Notre Dame, Dzielnicę Łacińską z Sorboną i Pantheonem, w którym znajduje się grób Marii Skłodowskiej-Curie, wieżę Eiffla, les Invalides z grobem Napoleona, Montmartre z Moulin Rouge i bazyliką Sacré Coeur, Łuk Triumfalny, Muzeum Perfum Fragonard oraz Wersal – siedzibę królów Francji. Dla uczniów zorganizowana została również kolacja francuska, podczas której skosztowali oni ślimaków, żabich udek, muli, francuskiego sera, krewetek, francuskiej bagietki. Uczniowie mieli również okazję sprawdzić się w języku francuskim, co udało im się w stu procentach i zmobilizowało ich do dalszej nauki tego pięknego języka. Wycieczka zakończyła się całodniową, cudowną zabawą w Disnylandzie z Myszką Miki i jej przyjaciółmi. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wyjazdu – Paris, c’est magique!