Wizyta uczniów w Ogrodzie Doświadczeń imienia Stanisława Lema w Krakowie

Pobyt w Ogrodzie Doświadczeń to doskonała okazja do nauki przez zabawę. Uczniowie wywołali wir wodny, korzystali z huśtawki pozwalającej poznać zjawiska fizyczne, nadali i odebrali wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, przejrzeli się w krzywym zwierciadle, doświadczyli złudzeń optycznych i dowiedzieli się, skąd biorą się te zjawiska. Wizyta w Ogrodzie Doświadczeń pozwoliła uczniom w ciekawy sposób zgłębić wiedzę z optyki, hydrostatyki, akustyki i mechaniki. Aktywnie spędziliśmy czas korzystając z „Naukowej siłowni” oraz bieżni z pomiarem szybkości biegu. Odważni uczniowie mieli możliwość pod okiem instruktora przejechać się rowerem po linie. Chętni na więcej doświadczeń, mogli wybrać bujanie na żyroskopie czyli symulatorze lotów stosowanym podczas treningów pilotów samolotów, żołnierzy i kosmonautów oraz zaobserwować jak zachowuje się organizm człowieka w ekstremalnych sytuacjach. Na koniec odpoczywaliśmy w zielonym labiryncie z cytatami Stanisława Lema „Lem-birynt”.