Motylki, Groszki i Słoneczniki …

W dniach od 26. do 30. czerwca w naszej szkole odbyły się półkolonie letnie, w której udział brali uczniowie klas młodszych. Podczas minionych dni trwania półkolonii, zapewniliśmy uczestnikom różnorodne zajęcia i atrakcje, które miały na celu zarówno edukację, jak i zabawę. Nasz program obejmował szeroki zakres aktywności, dostosowanych do wieku i zainteresowań uczestników. Każdego dnia organizowaliśmy wycieczkę do pobliskich atrakcji, takich jak: Śląski Ogród Zoologiczny, Park Trampolin, Ekopark „W Dechę”, basen. Te wycieczki pozwoliły uczestnikom poznać okolicę, cieszyć się nowymi doświadczeniami i spędzać czas z przyjaciółmi. Uczestniczyliśmy również w warsztatach lawendowych, które dały dzieciom możliwość rozwijania swojej kreatywności. Dużą wartością były dla nas zajęcia profilaktyczno – wychowawcze, których celem było rozwijanie umiejętności interpersonalnych i poznawczych uczestników. Tematy obejmowały komunikację, zarządzanie czasem i rozwiązywanie problemów. Po kilku intensywnych dniach nasze dzieci ukształtowały pozytywne nawyki związane z życiem w grupie rówieśniczej, poznały walory czynnego wypoczynku poprzez uczestnictwo w zajęciach sportowo-integracyjnych, wycieczkach, wyjazdach i wspólnie spędzonym czasie, podniosły sprawność fizyczną na wycieczkach, utrwaliły  zasady kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych.

Czy ten czas był udany? Spójrz na uśmiech dzieci na zamieszczonych zdjęciach 🙂

Beztroskich wakacji – niezapomnianych przygód, odkrywania nowych miejsc, słonecznej pogody, chwil odpoczynku i spotkań z najbliższymi.

Do zobaczenia w kolejnym roku!