Rodzinny Piknik Naukowy

W piątek 08 września na terenie Kampusu Chorzowskiego Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego odbył się Rodzinny Piknik Naukowy. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Uczestnicząc w grze terenowej z pieczątkami, poznali laboratoria i pracownie mieszczące się w budynku Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych UŚ. Na wykładzie z pokazami doświadczeń PORUSZAJĄCA ELEKTRYCZNOŚĆ dowiedzieli się, w jaki sposób elektryczność zmieniła życie człowieka, poznali sposoby radzenia sobie z sytuacjami zagrażającymi, związanymi z korzystaniem z urządzeń elektrycznych. Uczestnicy mogli doświadczać pasji i wiedzy wykładowcy oraz aktywnie brać udział w jej prezentowaniu. Patrząc na zaangażowanie naszych uczniów wierzymy, że cel wyjazdu został osiągnięty: nawiązanie dialogu pomiędzy dziećmi a środowiskiem naukowym.