Dzień pod znakiem PSZCZÓŁ

Pierwszy dzień wiosny w naszej szkole upłynął pod znakiem pszczół. Uczniowie klas 4-8 przywitali nową porę roku ubrani na kolorowo, natomiast uczniowie klas 1-3 w barwach żółto-czarnych, co związane było z tematem przewodnim tego dnia, czyli właśnie z pszczółami. Oprócz prac plastycznych, lapbooków i wszelkiego rodzaju łamigłówek związanych z tymi owadami uczniowie klas 2-8 wzięli udział w konkursie wiedzy. Pytania o różnym stopniu trudności, dotyczyły nie tylko podstawowych wiadomości na temat pszczół, ale także ciekawostek i mało znanych faktów na ich temat. Najlepiej z testem poradzili sobie uczniowie : Karol Palarczyk (kl.2b), Antoni Orlik (kl.7a), Klara Piórko (kl.2b), Nikodem Pękała (kl 2a), Alan Pistelok (kl.2a), Jagoda Granda (kl.3b) oraz Maksym Serduk (kl 3a). Pomysłodawcą i realizatorem konkursu była Pani Gabriela Sroga, przy współpracy z Sylwią Kaliciak-Kulas.