Wiosna, wiosna, ach to TY!

“Wiosna, wiosna, ach to ty” wybrzmiewa nie tylko w piosence, ale również w naszej szkole. 22 marca uczniowie klasy IV podczas zajęć z przyrody dowiedzieli się jak siać i sadzić rośliny, następnie samodzielnie zasadzili rośliny, które przyozdobiły pracownię biologiczną. Dzięki takiemu doświadczeniu uczniowie zapamiętali, że wiosna to czas upraw. Święto powitania wiosny ma wieloletnią tradycję na całym świecie. W każdym kraju ludzie obchodzą ten dzień na własny sposób. Klasy VII na lekcji biologii dowiedziały się jak wita się wiosnę w Anglii, Japonii, Meksyku czy Afganistanie. Przypomnieli sobie także polskie tradycje wiosenne. Skoro za oknem nareszcie świeci słońce, żal byłoby pozostać w klasie. Wiosna to doskonała sposobność na wiosenny spacer. Podczas takiego spaceru uczniowie klasy VIII szukali oznak tej pięknej pory roku. Zaobserwowali kwitnące wiosenne kwiaty i  śpiewające ptaki. Inicjatorką tych wiosennych działań była pani Barbara Felusiak-Zawada.