„Tropem żubra”

Nasza szkoła, jako jedna z dwóch z Gminy Pszczyna, otrzyma dotację na sfinansowanie „Zielonej Pracowni” w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.
W naszej pracowni „królować” będzie żubr, który jest motywem przewodnim w sali jako nazwa , ale i także w wizualnej formie fototapety. Sala wyposażona będzie w nowoczesny sprzęt, zyska nowe oświetlenie i meble. Zakupiony zostanie także szereg pomocy dydaktycznych, które ułatwią naukę przedmiotów przyrodniczych. Nowe mikroskopy, szkielet człowieka, model Układu Słonecznego, globus, różnego rodzaju preparaty – to tylko niektóre z nowości jakie będą czekać na uczniów. Wyposażenie to umożliwi zarówno eksperymentowanie w pracowni, jak i obserwacje w terenie. Pracownia będzie także miejscem, w którym w przyjazny sposób uczniowie będą mogli uczyć się o ekologii i ochronie środowiska. Cieszymy się, że nasza szkoła wzbogaci się o kolejną ciekawą pracownię.