Kolejkowo

13 czerwca klasy 2A i 2B wybrały się do Gliwic. Celem wyjazdu było zobaczenie największej w Polsce makiety przedstawiającej Górny Śląsk, ale nie tylko. Miejsce to nazywa się Kolejkowo. Po przyjeździe na dzieci czekały panie przewodniczki, które przeprowadziły uczniów przez całość ekspozycji. Wizyta rozpoczęła się od warsztatów plastyczno-technicznych, w trakcie których każdy z uczniów wykonał przestrzenną konstrukcję budynku lub pociągu. Podczas zwiedzania wystawy można było obejrzeć centra miast  z domami, kamienicami, ulicami a także ogródki działkowe, kopalnie, fabryki, huty, kościoły, po prostu wszystko i to w najdrobniejszych szczegółach. Był nawet podział na dzień i noc (gdy zapada mrok w oknach domów i na ulicach zapalają się światła i wtedy można podejrzeć co robią mieszkańcy w domach. W rogu sali była nawet burzowa chmura, z której, a jakże, padał deszcz i unosił się ten burzowy zapach.  Zabawa była super!