Klasa 3b

Edukacja wczesnoszkolna:

3b Edukacja Wczesnoszkolna 03.04.2020r.

3b Edukacja wczesnoszkolna 02.04.2020r.

3b-Edukacja-wczesnoszkolna-01.04.2020r.

3b Edukacja wczesnoszkolna 31.03.2020r.

Dla chętnych:

3b-Edukacja-wczesnoszkolna-30.03.2020r.

3b Edukacja wczesnoszkolna 27 marca 2020

3b Edukacja wczesnoszkolna 26.03.2020r.

3b Tematy od 16.03-24.03.2020r.

3b j.angielski 27.03.2020docx

3b j.angielski 31.03.2020 docx

3b j.angielski 3.04.2020

Od 30.03 – 8.04

Zmartwychwstanie  Jezusa zapowiedzią naszego zmartwychwstania.

Praca z tekstem biblijnym Łk 24,1 – 9

W pierwszy dzień tygodnia poszły skoro świt do grobu, niosąc przygotowane wonności.  Kamień od grobu zastały odsunięty.  A skoro weszły, nie znalazły ciała Pana Jezusa. Gdy wobec tego były bezradne, nagle stanęło przed nimi dwóch mężczyzn        w lśniących szatach. Przestraszone, pochyliły twarze ku ziemi, lecz tamci rzekli do nich: «Dlaczego szukacie żyjącego wśród umarłych? Nie ma Go tutaj; zmartwychwstał. Przypomnijcie sobie, jak wam mówił, będąc jeszcze w Galilei: „Syn Człowieczy musi być wydany w ręce grzeszników i ukrzyżowany, lecz trzeciego dnia zmartwychwstanie”». Wtedy przypomniały sobie Jego słowa  i wróciły od grobu, oznajmiły to wszystko Jedenastu i wszystkim pozostałym.

Odpowiedz na pytania:

• Kto pierwszy przybył do grobu?
  • Dlaczego kobiety tam się udały?
  • Co zobaczyły przy grobie?
  • Kto stanął przed nimi u grobu?
  • Co powiedzieli do kobiet mężczyźni w lśniących szatach?
  • Komu niewiasty oznajmiły wiadomość o zmartwychwstaniu Jezusa?
  • Kim byli mężczyźni w szatach?
  • Co kobiety przekazały apostołom ? /że Jezus zmartwychwstał?

Zmartwychwstanie Jezusa zapowiada, że my też zmartwychwstaniemy.  Nasze istnienie nie zakończy się z chwilą śmierci, będziemy żyć wiecznie. Dlatego jesteśmy szczęśliwi i śpiewamy radosne „Alleluja”.Każda niedziela jest pamiątką dnia, kiedy Pan Jezus zmartwychwstał.

Wykonaj polecenia z zeszytu ćwiczeń str. 108,109

Zapis w zeszycie:

Temat : Zmartwychwstanie Jezusa zapowiedzią naszego zmartwychwstania.

Głosimy śmierć Twoją, Panie Jezu wyznajemy Twoje zmartwychwstanie i oczekujemy Twego przyjścia w chwale”.

Wszystkim Opiekunom, Rodzicom i uczniom, życzę wielu łask od Jezusa Zmartwychwstałego. Niech wasze domy staną się w tej szczególnej sytuacji ” Domowym Kościołem”, w którym wszyscy spotkacie się z Jezusem poprzez modlitwę, transmisję Triduum Paschalnego i  Mszę św.

Pozdrawiam serdecznie i łączę się w modlitwie,

s. Iwona