Wyróżnione

Zapisy do klasy I Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie

REKRUTACJA DO KLASY I na rok szkolny 2024/2025

Szanowni Państwo!

12 marca br. zostanie uruchomiony serwis internetowy https://sp-pszczyna.nabory.pl przeznaczony do zgłoszenia lub rekrutacji na wolne miejsca, dziecka do klasy pierwszej szkoły podstawowej w gminie Pszczyna na rok szkolny 2024/2025.

Zapisy i rekrutacja będą się odbywały elektronicznie na stronie:

W przypadku zapisywania dziecka do szkoły podstawowej, w obwodzie której mieszka, wystarczy, że wypełnicie Państwo elektroniczny formularz  ZGŁOSZENIA  i złożycie go w sekretariacie Państwa szkoły obwodowej.

Po wypełnieniu w systemie, formularz należy wydrukować i złożyć w sekretariacie szkoły,  w obwodzie której zamieszkuje dziecko.

W przypadku zapisu do szkoły obwodowej, dziecko nie musi spełniać żadnych kryteriów – będzie ono przyjęte do tej szkoły z urzędu.

Ze względów organizacyjnych zaleca się, aby dokonać zapisu w terminie  od dnia 12 marca 2024 r. godz. 8:00 do dnia 18 kwietnia 2024 r. do godz.20:00

REKRUTACJA DZIECI SPOZA OBWODU

Przy zapisach do szkoły podstawowej obowiązuje rejonizacja, co oznacza, że szkoły podstawowe przyjmują dzieci zamieszkujące w ich obwodzie. Istnieje jednak możliwość zapisania dziecka do szkoły poza obwodowej, w przypadku, gdy starsze rodzeństwo już do niej uczęszcza, bądź wyrazicie Państwo chęć zapisania dziecka do klasy I.

Aby zapisać dziecko do szkoły spoza obwodu, należy wypełnić elektroniczny formularz WNIOSKU, wydrukować formularz i złożyć w szkole wpisanej na pierwszym miejscu w terminie od dnia 12 marca 2024 r. godz. 8:00 do dnia 18 kwietnia 2024 r. do godz. 20:00.

We wniosku można wskazać od 1 do 3 szkół, w kolejności zgodnej z preferencjami. Przyjęcie dziecka do wybranej szkoły spoza obwodu będzie uzależnione od liczby wolnych miejsc w tej szkole oraz spełniania przez dziecko kryterium rekrutacji.

Należy pamiętać, że złożenie wniosku nie gwarantuje przyjęcia dziecka do wybranej szkoły.

Wszystkie informacje dot. rekrutacji znajdziecie Państwo poniżej:

Pokaz iluzji…

18 kwietnia klasy 1-3 gościły w naszej szkole iluzjozjonistę, który przez dwie godziny lekcyjne zabawiał dzieci magicznymi sztuczkami i zaklęciami, a wszystko w atmosferze humoru i zabawy. Uczniowie brali czynny udział w występie, a niektórzy nawet mogli przez chwilę poczuć się jak prawdziwi asystenci magika.

Zaszufladkowano do kategorii News

Przedstawienie teatralne „Mały Książę”

Dnia 17 kwietnia klasy 6 i 7 uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym „Mały Książę” w Teatrze Lalek Banialuka. Mały Książę poprzez swój „barankowy portal” wciągał uczniów do swojej opowieści o poszukiwaniu przyjaźni i bliskości. W świecie wielu pytań i nieproporcjonalnie mniejszej liczbie odpowiedzi, niezmiennie „najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu”. Był to znakomity spektakl!

Klasy szóste w Teatrze Banialuka

Pod przewodnictwem pani Magdy, aktorki Teatru Lalek Banialuka, uczniowie klas szóstych mieli okazję zobaczyć teatr od kulis. Weszli na scenę teatralną, poznali teatralne zaplecze, pracownię krawiecką, plastyczną, stolarską. Dowiedzieli się, jak powstają przedstawienia teatralne i jaki zespół je tworzy. Poznali rodzaje lalek i spróbowali nimi poruszać. Było fantastycznie! Dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za sfinansowanie tych warsztatów.

Zaszufladkowano do kategorii News

Wycieczka do Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Oddziale Terenowym WORD w Tychach

W celu poszerzania wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, uczniowie klas czwartych z wychowawcami i nauczycielem wychowania komunikacyjnego, odwiedzili Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Celem naszej wycieczki było zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności z przepisów ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Prowadzone zajęcia podzielone były na 4 etapy :

• prelekcja – bezpieczna jazda na rowerze, znaki i sygnały drogowe
  •  symulatory przejścia dla pieszych
  • pierwsza pomoc przedmedyczna; pokaz i ćwiczenia na fantomie, trening na defibrylatorze
  • elementy odblaskowe.

SPOTKANIE Z GRZEGORZEM KASDEPKE

W dniu 11 kwietnia uczniowie klas 4 wybrali się do Biblioteki Miejskiej w Pszczynie, aby spotkać się z panem Grzegorzem Kasdepke, znanym pisarzem książek dla dzieci. Artysta opowiadał nam o swoich książkach oraz inspiracjach, które przelane na papier możemy później poznać. Nasi uczniowie wykazali się dobrą znajomością związków frazeologicznych, które stały się głównym tematem jednej z książek naszego gościa. Uczniowie mogli zadawać przeróżne pytania, na które pisarz odpowiadał bardzo szczerze i ciekawie. Dowiedzieliśmy się m.in. kto zainspirował pana Kasdepke do wybrania takiej profesji, jak przebiega proces tworzenia książki oraz jakie są blaski i cienie pisania książek. To interesujące spotkanie z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.