Olimpia, Łukasz, Jolanta
Strona główna RekrutacjaBiblioteka O szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne WydarzeniaKonkursy Informacje dla rodziców Organizacja roku szkolnego Projekty szkolne Projekty językowe RODO Galeria

Comenius Regio 2012-2014

Wizyta Włochów

7 grudnia 2012 r. w Starostwie Powiatowym w Pszczynie  gościli przedstawiciele włoskich instytucji: urzędu - Province  of Lecce, szkoły – Istituto Istruzione Secondaria Superiore „Antonietta de Pace” oraz organizacji – Istituto di Ricerca Internazionale per lo Sviluppo, będących partnerami projektu „Do to be Active- Developing teenagers’ enterprise in order to be active citizen, teen and European”, realizowanego we współpracy z Powiatem Pszczyńskim, naszą szkołą oraz Uczniowskim Klubem Sportowym „Plesbad” Pszczyna.

Partnerzy z Włoch spotkali się przedstawicielami Powiatu: Starostą Pszczyńskim – Pawłem Sadzą i Sekretarzem Powiatu – Szymonem Sektą oraz Dyrektorem Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie – Witoldem Wiktorczykiem.

Następnie koordynatorzy omówili podstawowe założenia wspólnego przedsięwzięcia oraz poszczególne zadania zaplanowane w ramach projektu.

Spotkanie było również okazją do zapoznania się z przedsięwzięciami sportowymi i kulturalnymi organizowanymi we Włoszech.

On December the 7th in the District in Pszczyna there were  the meeting of the Italian  partners’ representatives (Province of Lecce, IRIS, Istituto Istruzione Secondaria Superiore „Antonietta de Pace)with Polish ones  within Comenius Regio Project “Do to be Active- Developing teenagers’ enterprise in order to be active citizen, teen and European”

During the  first project meeting, Italian partners met with governor (Paweł Sadza) , minister of administration (Szymon Sekta) and with the headmaster of the Primary School (Witold Wiktorczyk).

The main aim of the meeting was controlling  and overlooking  the activities within the project  as well as finding out about sport and cultural events undertaken in Italy in order to compare them with Polish.