Olimpia, Łukasz, Jolanta
Strona główna RekrutacjaBiblioteka O szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne WydarzeniaKonkursy Informacje dla rodziców Organizacja roku szkolnego Projekty szkolne Projekty językowe RODO Galeria

Comenius Regio 2012-2014

Kolejna wizyta Włochów

W grudniu br. w Pszczynie gościła ośmioosobowa delegacja z Włoch. Wizyta ta to już trzecia wizyta w ramach realizowanego przez Powiat Pszczyński projektu Comenius Regio.

Spotkanie miało na celu zapoznanie się z funkcjonowaniem pracy Starostwa, funkcjonowaniem systemu polskiej edukacji. Dzięki wspólnemu przedsięwzięciu możliwe jest wzajemne poznanie metod działania każdego z partnerów, a następnie wykorzystanie ich w działalności każdej z placówek.
Delegacja z Włoch odwiedzając Polskę miała okazję zwiedzić Pszczynę, Oświęcim, Kraków, Wieliczkę. Ważnym punktem tej wizyty było zwiedzanie Powiatowego Zespół Szkół nr 2 w Pszczynie, gdzie goście chętnie strzelali na strzelnicy, przyglądali się również jak młodzież przygotowuje się do studniówki tańcząc Poloneza, zobaczyli pracownie zawodowe. W Starostwie Powiatowym goście mieli okazję spotkać się ze Starostą Pawłem Sadzą oraz Sekretarzem Powiatu Szymonem Sektą. Rozmowy dotyczyły przede wszystkim funkcjonowania powiatu i starostwa. Starosta i Sekretarz otrzymali zaproszenie do Włoch. Na spotkaniu padła również ustna deklaracja Starosty Pszczyńskiego Pawła Sadzy i przedstawicieli urzędu w Lecce nt. nawiązania porozumienia partnerskiego pomiędzy regionami. Pan Starosta wyraził nadzieje, że zapoczątkowana znajomość nie zakończy się z chwilą zakończenia realizacji tego projektu, ale otworzy możliwości dalszej współpracy.

NEXT ITALIAN DELEGATION IN PSZCZYNA

In December, there were 8 Italian visitors from Lecce in Pszczyna within Comenius Regio project.

The meeting aimed to show the duties of the District in Pszczyna but also Polish educational system. One of the most important point was to show Vocational School in Pszczyna, where the partners could visist the school, see the workshop classrooms, watch teenagers training „Polonez” dance (that was supposed to be dance during the Prom Party), shoot at the room adapted to these type of the trainings.

In the District there was the meeting with governor, Paweł Sadza and another representative- Szymon Sekta. Both Polish and Italian partner consider becoming „the partner city” and further cooperation between the regions in order to continue the realtion even efter finalising the project.