information in english


2019

Imieniny:
Albert, Janusz, Konrad
Strona główna Londyn 2020WydarzeniaBiblioteka RekrutacjaO szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne Konkursy Informacje dla rodziców Projekty szkolne Projekty językowe RODOFlying Words 2018-2020 Galeria
  

Starszy kolega, starsza koleżanka

                     „Starszy kolega, starsza koleżanka” 2017/18

 

            W Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie ruszyła piąta edycja programu „Starszy kolega, starsza koleżanka”. Program ten polega na cotygodniowych spotkaniach wolontariuszy – uczniów I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie z podopiecznymi – uczniami szkoły podstawowej. Licealiści pomagają młodszym kolegom i koleżankom w nauce, poszerzają ich umiejętności w zakresie języka angielskiego, zawsze chętnie służą pomocą, wykorzystując swój czas, swoje zdolności i wiedzę. W ubiegłym roku szkolnym poszerzono zakres programu na rzecz uczniów szczególnie uzdolnionych. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnej edukacji, pragniemy rozwijać zdolności dzieci w zakresie posługiwania się językiem angielskim, oraz wdrażać umiejętności  samopomocy. Osobisty potencjał młodych, zdolnych wolontariuszy wyzwala szeroki zakres metod praktycznego działania, które w przyjaznej atmosferze pomagają podopiecznym nie tylko nadrobić zaległości w nauce ale także wzbudzają ich motywację do nauki i rozwijania swoich zainteresowań. Ten rodzaj wolontariatu jest ciekawą formą spędzania wolnego czasu, urozmaiceniem nauki i rozwijania kompetencji społecznych obu stron. Licealiści również zdobywają doświadczenie, lepiej poznają siebie, swoje możliwości, otwierają się na nowych ludzi. Wspólne spotkania dają szansę na rzecz najważniejszą – uczenie się od siebie nawzajem.

Program z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku szkolnym do pracy w wolontariacie zgłosiło się aż 30. wolontariuszy, w tym niektórzy z nich zadeklarowali swoją pomoc kolejny rok. Ostatecznie licealiści objęli pomocą 38. uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie. Pierwsze wspólne spotkanie wszystkich uczestników programu miało miejsce 7.11.2017roku. Wtedy to uczniowie mieli okazję poznać się wzajemnie i dowiedzieć się, z kim będą widywali się w trakcie tego roku.

  Uczestnikom programu życzymy wytrwałości, cierpliwości oraz wiele satysfakcji ze wspólnych spotkań.

 

 

Copyright 2019 by SP 1 Pszczyna

Wykonanie: Invidia.pl