Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Strona główna O szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne Klasy 1-3 Klasy 4-7 GimnazjumWydarzeniaKonkursy Informacje dla rodziców Organizacja roku szkolnego Projekty szkolne Projekty językowe Galeria

Starszy kolega, starsza koleżanka

Wolontariusz z klasą!

Po raz kolejny, dzięki zaangażowaniu I Liceum Ogólnokształcącego   im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie, organizowany jest w naszej szkole program wolontariatu

„Starszy kolega, starsza koleżanka”.

W tym roku szkolnym czternastu młodych ludzi postanowiło zaangażować się   w tę piękną inicjatywę i zobowiązało się spotykać z naszymi uczniami. Dzięki temu, każde z dzieci objętych programem ma okazję, by otrzymać indywidualną pomoc w nauce, a także spędzić miło czas w towarzystwie starszej koleżanki bądź kolegi.

Nasi uczniowie z niecierpliwością wyczekiwali pierwszego spotkania  licealistami. Miało ono miejsce 5 listopada. W swobodnej atmosferze, przy poczęstunku, każde z dzieci poznało „swojego wolontariusza” i miało okazję, by porozmawiać z nim i uzgodnić terminy wspólnej nauki. Na spotkaniu obecny był Dyrektor Szkoły, który serdecznie powitał młodych ludzi, podziękował  za zaangażowanie i życzył sukcesów w realizacji idei wolontariatu. Pedagog, Pani Alina Utrata zapoznała uczniów z zasadami programu i kontraktami zawieranymi między podopiecznymi a wolontariuszami. Później już dzieci i młodzież mieli okazję, by poznać się wzajemnie.

Każdy wolontariat prowadzi do jakiejś zmiany. Jest okazją do poznawania siebie i innych oraz przekonywania się, ciągle na nowo, że bezinteresowne działania na rzecz innych mają głęboki sens i dzieją się tuż obok nas.

Uczestnikom programu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie, życzliwość i poświęcony czas. Życzymy wytrwałości, cierpliwości oraz wielu uśmiechów i satysfakcji ze spotkań.

Opiekunami programu „Starszy kolega, starsza koleżanka” są pedagog I LO, Pani Anna Januszewska, pedagog SP1, Pani Alina Utrata i psycholog, Małgorzata Szypuła.