information in english


2019

Imieniny:
Albert, Janusz, Konrad
Strona główna Londyn 2020WydarzeniaBiblioteka RekrutacjaO szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne Konkursy Informacje dla rodziców Projekty szkolne Projekty językowe RODOFlying Words 2018-2020 Galeria
  

Nowe Konkursy

 • Konkurs Wiedzy o Chorwacji

  Zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie:

 • Olimpiada BEST

  Zapraszamy do udziału w XIV Olimpiadzie Językowej BEST.
  Kategorie:
  a) klasy 1-3
  b) klasy 4-6
  c) klasy 7 oraz Gimnazjum

  Regulamin w załączeniu.

  Olimpiada_BEST_2018_-_Regulamin.docx

  Na pracę plastyczną TRZEBA nakleić FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY wraz z podpisem rodzica/opiekuna. Jest on dostępny w zamieszczonym Regulaminie.

 • Konkurs przyrodniczy I-VII

  Konkurs na wykonanie gry planszowej o tematyce przyrodniczej, ekologicznej, biologicznej lub chemicznej.

  Drodzy Uczniowie!

  Jeśli w erze komputerów i konsoli zdarza Wam się jeszcze rzucać kostką i przesuwać pionki wspólnie z rówieśnikami, rodzeństwem lub Rodzicami i macie pomysł na grę według własnych reguł – to ten konkurs jest właśnie dla Was!

  Zapoznajcie się z regulaminem i stwórzcie grę!


  Gra_Planszowa_Regulamin.docx

 • Konkursy językowe

  UWAGA!KONKURSY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO:

  1.      KLASY 1-7 - Christmas Caroling- regulamin do pobrania na www.sp1pszczyna.pl (wideo do 15/12 ze świąteczną piosenką/kolędą w j.angielskim- max. 4 osoby razem)- CD/DVD do anglistów

  2.      KLASY 4-6 – Fox- Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej
  Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej- zgłoszenia do 15 stycznia, konkurs odbędzie się 27 lutego. Koszt: 9 zł. Regulamin i zagadnienia: www. fox.bielsko.pl- zgłoszenia u anglistów

  3.      KLASY 3-7- Commonwealth Class Children's Short Story Writing Competition- konkurs organizowany przez British Council. Należy napisać historię pod tytułem „Peace”. Limit słów: 300 lub 500 (w zależności od kategorii wiekowej). Termin: 2 luty 2018. Szczegóły: https://schoolsonline.britishcouncil.org/about-programmes/commonwealth-class/story-writing-competition . Rejestracja do konkursu- indywidualnie na stronie organizatora.

  4)   KLASY 7 SP+ 2, 3 PG- Konkurs Wojewódzki NASHMISHMASH.  W konkursie uczestnicy przygotowują występ w oparciu o tekst oryginalny lub własny w jednym z języków obcych: angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, rosyjskim lub innych. Forma, treść oraz autorzy są dowolni. Występ musi mieścić się w kategorii tematycznej TEATR lub MUZYKA. Maksymalny czas przedstawienia: 10 minut, maksymalna liczba osób: 10. I etap- nagrany występ zapisać na nośniku i  do 10 lutego oddać anglistom. Organizator: Zespół Szkół nr 1 w Tychach. Szczegółowy regulamin u E. Walkowiak.

 • Dzień życzliwości 2017

 • Christmas Caroling

  KONKURS POWIATOWY JĘZYKOWO-WOKALNY

  Serdecznie zapraszamy uczniów  do wzięcia udziału w konkursie bożonarodzeniowym „Christmas Carols& Songs” sprawdzającym umiejętności wokalno-językowe. Zadaniem uczniów jest nagranie dowolnym urządzeniem własnego wykonania piosenki o tematyce świątecznej lub kolędy
  w języku angielskim.

  Warunki:

  - piosenka wykonana przez maksymalnie 4 osoby

  -podkład melodyczny bez wokalu i tekstu

  - wykonawcy piosenki mogą się przebierać, wykorzystywać rekwizyty oraz zaaranżować miejsce, w którym zostanie nagrana kolęda/piosenka (zgodne z tematyką konkursu)

  -  wideo nagrane dowolnym urządzeniem i zapisane na płycie CD/DVD (rozszerzenie avi, mov, mp4)

  Udział w konkursie jest jednoznaczny ze zgodą uczestnika na prezentację swojego wizerunku oraz upowszechnianie wideo do celów dydaktycznych.

  Pełny regulamin:

  Regulamin_Christmas_Caroling.doc

 • Konkurs żołędziowy

  RUSZA KONKURS ŻOŁĘDZIOWY 2017

  Tradycyjnie już Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie ogłasza konkurs na największą ilość zebranych żołędzi, „bączków” oraz kasztanów będących przysmakiem żubrów oraz innych zwierząt w zagrodzie.

  Jak w poprzednich latach, tak i w tym roku nasza placówka weźmie aktywny udział w konkursie żołędziowym. Prosimy, aby żołędzie i kasztany były osobiście zawiezione do Zagrody Żubrów.  Żołędzie można dostarczyć do Pokazowej Zagrody Żubrów w godz. 9:00 – 17:00 do 18 listopada. Przyjmowane są tylko posegregowane owoce. Nie muszą być zważone. Proszę pamiętać o podaniu przy odbiorze owoców nazwy szkoły, a w szkole informację o przekazaniu kasztanów lub żołędzi przekazać wychowawcy, który wpisze punkty do zachowania.

 • Memory Master

  Tegoroczna edycja Memory Master odbędzie się 16 listopada 2017 r.

  Informacje na temat godziny oraz sali będą umieszczone na gazetkach w obu budynkach.
 • Oddaj zużytą komórkę

  W nawiązaniu do międzynarodowej akcji ekologicznej: „Sprzątanie Świata 2017” (Clean Up the World 2017) zapraszamy wszystkich uczniów do aktywnego uczestnictwa w IX edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem:

  ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY.

   

  SZCZEGÓŁY:

  TERMIN ZBIÓRKI: do 17 listopada 2017 r. – telefony przynosimy nauczycielom przyrody lub zostawiamy na świetlicy szkolnej.

  CO ZBIERAMY? TELEFONY KOMÓRKOWE BEZ BATERII. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony bądź w częściach.

   

  Prosimy, aby telefon był włożony do  woreczka wraz z karteczką, na której będzie podane imię, nazwisko i klasa.

  Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak np. ołów oraz kadm i są znacznym zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.


 • Konkursy ekologiczne

  W roku szkolnym 2017/2018 Koło Przyrodnicze ogłasza Konkurs indywidualny

  na największą ilość zebranych:

  a)
  ORYGINALNYCH ZUŻYTYCH TUSZY, TONERÓW m.in. z firmy HP, Canon, Samsung, Brother, Lexmark, Epson, Minolta, Dell, Panasonic, Ricoh, Xerox, Oki, Kyocera.
  NIE ZBIERAMY ZAMIENNIKÓW!!!.

  b) BATERII


  Akcja potrwa do 10. 04. 2018r. Wyniki zostaną ogłoszone na apelu z okazji
  Dnia Ziemi. Zachęcamy do zbiórki – czekają atrakcyjne nagrody!

  Surowce wtórne:

  Klasy I-III: przekazują baterie do pojemnika na parterze (obok sali gimnastycznej)

  Klasy IV-VI: przekazują baterie i tonery nauczycielom z przyrody: pani Dominice Gruszce, pani Agnieszce Nowak i pani Katarzynie Waleckiej.

   

  Baterie, tusze należy przynosić policzone na sztuki. Proszę pamiętać o podaniu imienia, nazwiska i klasy.

    • Copyright 2019 by SP 1 Pszczyna

  Wykonanie: Invidia.pl