Olimpia, Łukasz, Jolanta
Strona główna O szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne Klasy 1-3 Klasy 4-7 GimnazjumWydarzeniaKonkursy Informacje dla rodziców Organizacja roku szkolnego Projekty szkolne Projekty językowe Galeria

Nowe Konkursy

• Konkursy językowe

UWAGA!KONKURSY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO:

1.      KLASY 1-7 - Christmas Caroling- regulamin do pobrania na www.sp1pszczyna.pl (wideo do 15/12 ze świąteczną piosenką/kolędą w j.angielskim- max. 4 osoby razem)- CD/DVD do anglistów

2.      KLASY 4-6 – Fox- Ogólnopolski Konkurs Języka Angielskiego FOX pod patronatem naukowym Instytutu Filologii Angielskiej
    Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej- zgłoszenia do 15 stycznia, konkurs odbędzie się 27 lutego. Koszt: 9 zł. Regulamin i zagadnienia: www. fox.bielsko.pl- zgłoszenia u anglistów

3.      KLASY 3-7- Commonwealth Class Children's Short Story Writing Competition- konkurs organizowany przez British Council. Należy napisać historię pod tytułem „Peace”. Limit słów: 300 lub 500 (w zależności od kategorii wiekowej). Termin: 2 luty 2018. Szczegóły: https://schoolsonline.britishcouncil.org/about-programmes/commonwealth-class/story-writing-competition . Rejestracja do konkursu- indywidualnie na stronie organizatora.

4)   KLASY 7 SP+ 2, 3 PG- Konkurs Wojewódzki NASHMISHMASH.  W konkursie uczestnicy przygotowują występ w oparciu o tekst oryginalny lub własny w jednym z języków obcych: angielskim, francuskim, niemieckim, włoskim, hiszpańskim, rosyjskim lub innych. Forma, treść oraz autorzy są dowolni. Występ musi mieścić się w kategorii tematycznej TEATR lub MUZYKA. Maksymalny czas przedstawienia: 10 minut, maksymalna liczba osób: 10. I etap- nagrany występ zapisać na nośniku i  do 10 lutego oddać anglistom. Organizator: Zespół Szkół nr 1 w Tychach. Szczegółowy regulamin u E. Walkowiak.

• Dzień życzliwości 2017

• Christmas Caroling

KONKURS POWIATOWY JĘZYKOWO-WOKALNY

Serdecznie zapraszamy uczniów  do wzięcia udziału w konkursie bożonarodzeniowym „Christmas Carols& Songs” sprawdzającym umiejętności wokalno-językowe. Zadaniem uczniów jest nagranie dowolnym urządzeniem własnego wykonania piosenki o tematyce świątecznej lub kolędy
    w języku angielskim.

Warunki:

- piosenka wykonana przez maksymalnie 4 osoby

-podkład melodyczny bez wokalu i tekstu

- wykonawcy piosenki mogą się przebierać, wykorzystywać rekwizyty oraz zaaranżować miejsce, w którym zostanie nagrana kolęda/piosenka (zgodne z tematyką konkursu)

-  wideo nagrane dowolnym urządzeniem i zapisane na płycie CD/DVD (rozszerzenie avi, mov, mp4)

Udział w konkursie jest jednoznaczny ze zgodą uczestnika na prezentację swojego wizerunku oraz upowszechnianie wideo do celów dydaktycznych.

Pełny regulamin:

Regulamin_Christmas_Caroling.doc

• Konkurs żołędziowy

RUSZA KONKURS ŻOŁĘDZIOWY 2017

Tradycyjnie już Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie ogłasza konkurs na największą ilość zebranych żołędzi, „bączków” oraz kasztanów będących przysmakiem żubrów oraz innych zwierząt w zagrodzie.

Jak w poprzednich latach, tak i w tym roku nasza placówka weźmie aktywny udział w konkursie żołędziowym. Prosimy, aby żołędzie i kasztany były osobiście zawiezione do Zagrody Żubrów.  Żołędzie można dostarczyć do Pokazowej Zagrody Żubrów w godz. 9:00 – 17:00 do 18 listopada. Przyjmowane są tylko posegregowane owoce. Nie muszą być zważone. Proszę pamiętać o podaniu przy odbiorze owoców nazwy szkoły, a w szkole informację o przekazaniu kasztanów lub żołędzi przekazać wychowawcy, który wpisze punkty do zachowania.

• Memory Master

Tegoroczna edycja Memory Master odbędzie się 16 listopada 2017 r.

Informacje na temat godziny oraz sali będą umieszczone na gazetkach w obu budynkach.

• Oddaj zużytą komórkę

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji ekologicznej: „Sprzątanie Świata 2017” (Clean Up the World 2017) zapraszamy wszystkich uczniów do aktywnego uczestnictwa w IX edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem:

ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY.

SZCZEGÓŁY:

TERMIN ZBIÓRKI: do 17 listopada 2017 r. – telefony przynosimy nauczycielom przyrody lub zostawiamy na świetlicy szkolnej.

CO ZBIERAMY? TELEFONY KOMÓRKOWE BEZ BATERII. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony bądź w częściach.

Prosimy, aby telefon był włożony do  woreczka wraz z karteczką, na której będzie podane imię, nazwisko i klasa.

Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak np. ołów oraz kadm i są znacznym zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.

• Konkursy ekologiczne

W roku szkolnym 2017/2018 Koło Przyrodnicze ogłasza Konkurs indywidualny

na największą ilość zebranych:

a)
    ORYGINALNYCH ZUŻYTYCH TUSZY, TONERÓW m.in. z firmy HP, Canon, Samsung, Brother, Lexmark, Epson, Minolta, Dell, Panasonic, Ricoh, Xerox, Oki, Kyocera.
    NIE ZBIERAMY ZAMIENNIKÓW!!!.

b) BATERII

Akcja potrwa do 10. 04. 2018r. Wyniki zostaną ogłoszone na apelu z okazji
    Dnia Ziemi. Zachęcamy do zbiórki – czekają atrakcyjne nagrody!

Surowce wtórne:

Klasy I-III: przekazują baterie do pojemnika na parterze (obok sali gimnastycznej)

Klasy IV-VI: przekazują baterie i tonery nauczycielom z przyrody: pani Dominice Gruszce, pani Agnieszce Nowak i pani Katarzynie Waleckiej.

Baterie, tusze należy przynosić policzone na sztuki. Proszę pamiętać o podaniu imienia, nazwiska i klasy.