Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Strona główna O szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne Klasy 1-3 Klasy 4-7 GimnazjumWydarzeniaKonkursy Informacje dla rodziców Organizacja roku szkolnego Projekty szkolne Projekty językowe Galeria

Nowe Konkursy

• Konkurs żołędziowy

RUSZA KONKURS ŻOŁĘDZIOWY 2017

Tradycyjnie już Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie ogłasza konkurs na największą ilość zebranych żołędzi, „bączków” oraz kasztanów będących przysmakiem żubrów oraz innych zwierząt w zagrodzie.

Jak w poprzednich latach, tak i w tym roku nasza placówka weźmie aktywny udział w konkursie żołędziowym. Prosimy, aby żołędzie i kasztany były osobiście zawiezione do Zagrody Żubrów.  Żołędzie można dostarczyć do Pokazowej Zagrody Żubrów w godz. 9:00 – 17:00 do 18 listopada. Przyjmowane są tylko posegregowane owoce. Nie muszą być zważone. Proszę pamiętać o podaniu przy odbiorze owoców nazwy szkoły, a w szkole informację o przekazaniu kasztanów lub żołędzi przekazać wychowawcy, który wpisze punkty do zachowania.

• Memory Master

MEMORY MASTER jest ogólnopolskim konkursem

leksykalnym przeznaczonym dla klas 4, 5, 6 i 7 szkoły

podstawowej.

Jeżeli chcesz sprawdzić swoją pamięć i nauczyć się

nowych słówek i zwrotów zapisz się już teraz!

Zapisy u nauczycieli języka angielskiego:

Edyty Walkowiak, Anny Bienioszek, Joanny Ryś

i Michała Maludy

Koszt wzięcia udziału w konkursie: 8 zł

Lista słów do nauczenia dostępna na stronie:

http://www.memorymaster.edu.pl/, lub u nauczyciela

języka angielskiego.

(Można też pobrać aplikację, która w łatwy sposób

pomoże Ci  nauczyć się słówek).

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie!

• Oddaj zużytą komórkę

W nawiązaniu do międzynarodowej akcji ekologicznej: „Sprzątanie Świata 2017” (Clean Up the World 2017) zapraszamy wszystkich uczniów do aktywnego uczestnictwa w IX edycji ogólnopolskiej akcji ekologicznej, pod hasłem:

ODDAJ ZUŻYTY TELEFON KOMÓRKOWY.

SZCZEGÓŁY:

TERMIN ZBIÓRKI: do 17 listopada 2017 r. – telefony przynosimy nauczycielom przyrody lub zostawiamy na świetlicy szkolnej.

CO ZBIERAMY? TELEFONY KOMÓRKOWE BEZ BATERII. Stan techniczny telefonów nie ma żadnego znaczenia. Telefon nie musi być sprawny i może być uszkodzony bądź w częściach.

Prosimy, aby telefon był włożony do  woreczka wraz z karteczką, na której będzie podane imię, nazwisko i klasa.

Przypominamy, że zużyte, uszkodzone telefony komórkowe zawierają metale ciężkie takie jak np. ołów oraz kadm i są znacznym zagrożeniem dla naszego środowiska naturalnego, szczególnie wody i gleby.

• Konkursy ekologiczne

W roku szkolnym 2017/2018 Koło Przyrodnicze ogłasza Konkurs indywidualny

na największą ilość zebranych:

a)
    ORYGINALNYCH ZUŻYTYCH TUSZY, TONERÓW m.in. z firmy HP, Canon, Samsung, Brother, Lexmark, Epson, Minolta, Dell, Panasonic, Ricoh, Xerox, Oki, Kyocera.
    NIE ZBIERAMY ZAMIENNIKÓW!!!.

b) BATERII

Akcja potrwa do 10. 04. 2018r. Wyniki zostaną ogłoszone na apelu z okazji
    Dnia Ziemi. Zachęcamy do zbiórki – czekają atrakcyjne nagrody!

Surowce wtórne:

Klasy I-III: przekazują baterie do pojemnika na parterze (obok sali gimnastycznej)

Klasy IV-VI: przekazują baterie i tonery nauczycielom z przyrody: pani Dominice Gruszce, pani Agnieszce Nowak i pani Katarzynie Waleckiej.

Baterie, tusze należy przynosić policzone na sztuki. Proszę pamiętać o podaniu imienia, nazwiska i klasy.