Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Strona główna O szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne Klasy 1-3 Klasy 4-7 GimnazjumWydarzeniaKonkursy Informacje dla rodziców Organizacja roku szkolnego Projekty szkolne Projekty językowe Galeria

Hospicjum im.Św.Ojca Pio

• Żonkile-Pola Nadziei

Jesienią dzieci naszej szkoły odpowiedziały na apel Pszczyńskiego Hospicjum im. Ojca Pio i przyniosły po jednej cebulce żonkila, aby przy Szkole Podstawowej   nr 1 powstało  "Pole Nadziei". Celem tej akcji jest propagowanie idei opieki hospicyjnej. W naszym mieście istnieją już od paru lat "Pola Nadziei", np, przy parafii Podwyższenia Krzyża.

Posadzone jesienią mają zakwitnąć wiosną. Żonkil jest symbolem nadziei na nowe życie - odrodzenie.

Przypomina również o ludziach cierpiących, którzy oczekują naszej pomocy i opieki w ostatnim okresie życia.

Dziękujemy wszystkim rodzicom za zorganizowanie cebulek żonkili. Dzieci z radością i zaangażowanie sadziły je jesienią. Teraz, wiosną mogły zobaczyć swoje dzieło.

• Pola Nadziei

W październiku uczniowie klas I-VI zebrali cebulki żonkili w ramach kampanii "Pola nadziei".
    Cebulki zostaną zasadzone przy wejściu głównym do szkoły.
    Mamy nadzieję, że na wiosnę ujrzymy świeżość i piękno tych kwiatów.

• Współpraca

W tym roku szkolnym nasza szkoła podjęła współpracę z Pszczyńskim Hospicjum im. Św. Ojca Pio z siedzibą przy Parafii Podwyższenia Krzyża w Pszczynie.

Nasi uczniowie uczesnticzyli w konkursie plastycznym. Jego podsumowanie miało miejsce podczas Światowego Dnia Hospicjów i Medycyny Paliatywnej.
    Wyniki: w zakładce KONKURSY/WYNIKI KONKURSÓW

Rodzice uczniów naszej szkoły podjęli sie upieczenia ciasta na koncert.

Na rzecz hospicjum zostały również przekazane kolorowe wazoniki, kule kwiatowe z papieru oraz  kartki okazjonalne.

• Ja Też Pomagam w Hospicjum

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym "Ja też pomagam w Hospicjum". Oto wyniki:

I MIEJSCE:

Klaudia Białas
    Joanna Koenig
    Agnieszka Koenig

II MIEJSCE:

Gustaw Krawczyński
    Filip Sporek
    Jan Szczepańczyk

Rozdanie nagród odbyło się 13 października w Pszczyńskim Centrum Kultury podczas koncertu z okazji Światowego Dnia Hospicjów i Medycyny Paliatywnej.
    Prace można zobaczyć na : http://www.hospicjumojcapio.pless.pl/

Gratulacje!