Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Strona główna O szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne Klasy 1-3 Klasy 4-7 GimnazjumWydarzeniaKonkursy Informacje dla rodziców Organizacja roku szkolnego Projekty szkolne Projekty językowe Galeria

Zagraniczna Mobilność Szkolnej kadry Edukacyjnej

Od 7 stycznia  nasza szkoła uczestniczy w Projekcie Operacyjnym Kapitału Ludzkiego- Zagraniczna Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej. Celem projektu jest przygotowanie i udział w szkoleniu organizowanym w Hiszpanii przez uniwersytet w Salamance: "NOWOCZESNY NAUCZYCIEL, NOWOCZESNE TECHNOLOGIE W NOWOCZESNYM NAUCZANIU EDU@TEACHER".

Obecnie już wiadomo, że po przeprowadzonej rekrutacji, udziałw  projekcie weżmie 10 nauczycieli naszej szkoły. Oprócz 6-cio dniowego szkolenia, projekt obejmuje również przygotowanie językowe (język angielski i hiszpański).
***********

Po kursach języka hiszpańskiego, angielskiego, wykładach kulturowych i godzinach spotkań, grupa 10 nauczycieli przygotowuje sie do wyjazdu na szkolenie w Salamace. Szkolenie rozpocznie się 30 czerwca i zakończy się rozdaniem certyfikatów 5 lipca.

**********
Poniżej zbiór informacji- materiałów szkoleniowych:

Plakat do pobrania:  plakat.docx

GŁÓWNE EFEKTY:

- pełne i świadome wykorzystanie sprzętu  dostępnego w szkolne na europejskim poziomie
- wykorzystywanie poznanych zagadnień w pracy na lekcji-nowe narzędzia pracy nauczycieli
- przeszkolenie pozostałych nauczycieli i prezentacja poznanych programów oraz stron internetowych
- większe zainteresowanie uczniów zajęciami, stronami wykorzytsywanymi na zajęciach oraz programami
- aktywne użycie języka obcego i wykorzystanie go do kolejnych projektów
- pokazanie kultury hiszpańskiej, miasta, "codziennego życia" na uczelni wyższej zagranicą
- umiejętne wykorzystanie poznanych zagadnień do przygotowywania materiałów dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (uczniowie z niedosłuchem/o obniżonej zdolności intelektualnej)
- podniesienie poziomu szkoły do wymiaru europejskiego, gdzie nauczyciele swobodnie biora udział w szkoleniach w innym kraju
- znajomość z pracownikami uniwersytetu, ,możliwa do wykorzystania do innych projektów
- cykliczne szkolenia nauczycieli, którzy nie brali udział w szkoleniu- podniesienie ich kompetencji informatycznych
- rozpowszechnienie informacji o projekcie

POZNANE TECHNIKI I NARZĘDZIA:

ict_web.docx

RELACJA ZE SZKOLENIA:

Członkostwo naszego kraju w Unii Europejskiej przyniosło nam przez ostatnie dziesięciolecie wiele wymiernych korzyści. Przekonali się także o tym nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 1 z Pszczyny, którzy mogli wyjechać na kurs organizowany przez Uniwersytet w Salamance. Kurs „Nowoczesny nauczyciel, nowoczesne technologie w nowoczesnym nauczaniu – program Edu@teacher” został zrealizowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego „Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej” w ramach  projektów instytucjonalnych.

Projekt obejmował 3 części – działania przygotowujące do udziału w kursie, wizyta na uniwersytecie, rozpowszechnianie projektu. Od stycznia 2014r. nauczyciele brali udział w kursach – języka hiszpańskiego oraz informatycznym, przygotowywali podróż i pobyt. Od 29 czerwca do 6 lipca uczestniczyli w kursie na uniwersytecie w Salamance. Szkolenie miało na celu poszerzenie kompetencji informatycznych – tworzeniu animacji, audiobooków, wykorzystaniu ścieżki dźwiękowej w różnych programach,  poznaniu najnowszych aplikacji i oprogramowań, które okażą się pomocne na lekcji. Dzięki szkoleniu baza dydaktyczna szkoły na pewno zostanie poszerzona, szczególnie, że sale lekcyjne w szkole są doskonale wyposażone pod względem multimedialnym.

Pobyt w Salamance okazał się niezwykłym doświadczeniem. Nauczyciele mieli okazję poznać bliżej elementy kultury hiszpańskiej – historię miasta, kuchnię, literaturę, teatr. Miejsce te znane było już w starożytności, zaś powstanie w średniowieczu pierwszego uniwersytetu przyczyniło się do rozwoju miasta jako prężnego ośrodka intelektualnego. Do dziś uniwersytet otrzymuje wysokie oceny w rankingach europejskich i kształci młodzież z całego świata

Projekt "Zagraniczna mobilność szkolnej kadry edukacyjnej w ramach projektów instytucjonalnych" jest współfinansowany przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego