Arnold, Konrad, Marceli
Strona główna O szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne Klasy 1-3 Klasy 4-7 GimnazjumWydarzeniaKonkursy Informacje dla rodziców Organizacja roku szkolnego Projekty szkolne Projekty językowe Galeria

Projekt Edukacyjny

W tym roku nasza szkoła kolejny raz bierze udział w projekcie  edukacyjnym LEPSZA SZKOŁA.

Biorą w nim udział nauczyciele matematyki korzystający z podręczników „Matematyka z plusem” w klasach 4 - 6 oraz nauczyciele języka polskiego korzystający z podręczników „Między nami”.

Lepsza Szkoła to zainicjowany przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe w 2002 roku projekt edukacyjny. Nauczyciele uczestniczący w nim sprawdzają wiedzę i kompetencje uczniów za pomocą specjalistycznych testów, są to tzw. Sesje z plusem z matematyki i Wielki sprawdzian z języka polskiego.

Główne cele projektu to:

•         badanie efektywności nauczania
  •         rozwijanie integracji międzyprzedmiotowej
  •         przygotowywanie uczniów do udziału w sprawdzianie zewnętrznym
  •         podnoszenie efektywności kształcenia i uczenia się

Dodatkową pomocą w pracy jest możliwość porównywania wyników danej klasy na tle innych klas naszej szkoły i szkół w całym kraju. Dzięki szczegółowym raportom nauczyciel może dobrze zaplanować swoją pracę i dostosować metody pracy. Za każdym razem można zobaczyć czy wyniki ucznia są słabe, przeciętne czy też wysoko ponad średnią oraz które z typów zadań sprawiają mu najwięcej trudności.

Certyfikat.pdf