Olimpia, Łukasz, Jolanta
Strona główna O szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne Klasy 1-3 Klasy 4-7 GimnazjumWydarzeniaKonkursy Informacje dla rodziców Organizacja roku szkolnego Projekty szkolne Projekty językowe Galeria

Klub Szkół Unicef

• "Po pierwsze dziecko"

W tym roku szkolnym wzięliśmy również udział w projekcie UNICEF "Po pierwsze dziecko". Zrealizowano go  w trakcie zajęć pozalekcyjnych. Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI.
    W trakcie spotkań, wykorzystując opracowane materiały, zapoznaliśmy się z informacjami na temat sytuacji uchodźców, a szczególnie dzieci. Uczniowie podzielili się również własną wiedzą na temat problemu uchodźctwa. Ich wiedza, materiały do projektu oraz dodatkowe informacje stały się powodem gorącej dyskusji w trakcie której poruszono problemy wielu mitów i uprzedzeń obecnych w naszym społeczeństwie, cierpienia jakie przynosi wojna, a przede wszystkim wartość ludzkiego życia.

• Unicef-wiadomości luty

• Unicef-wiadomości grudzień

• Wszystkie kolory świata

W tym roku szkolnym bierzemy udział w akcji: WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA – jednej z najbardziej znanych kampanii na świecie, zaś w Polsce realizowanej po raz czwarty.

W trakcie zajęć dodatkowych lub poświęcając swój wolny czas, uczniowie przygotowują charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te są niezwykłe, gdyż są symbolem zaangażowania uczniów w niesienie pomocy najbardziej potrzebującym dzieciom na świecie.

Osoby zainteresowane udziałem w akcji, prosimy o kontakt z panią bibliotekarką lub ze szkolnym psychologiem.

• Jesteśmy w Klubie Szkół UNICEF

W tym roku nasza szkoła dołączyła do Klubu Szkół UNICEF. Tym samym bierzemy udział w inicjatywie edukacyjnej, która zrzesza placówki zainteresowane działaniami na rzecz potrzebujących. Chcemy wspierać idee pomocy oraz praw dziecka wśród naszych uczniów. Zapraszamy do śledzenia informacji, które będą pojawiały się na stronie.