Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Strona główna O szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne Klasy 1-3 Klasy 4-7 GimnazjumWydarzeniaKonkursy Informacje dla rodziców Organizacja roku szkolnego Projekty szkolne Projekty językowe Galeria

• Sprzątanie świata

AKCJA SPRZĄTANIA ŚWIATA

Jak co roku uczniowie klasy VIc pod opieką p. Dominiki Gruszki włączyli się w międzynarodową akcję "Sprzątania Świata". W tym roku akcja przebiegała pod hasłem: "Nie ma śmieci - są surowce". Uczniowie pełni zapału ruszyli ulicami miasta, aby posprzątać naszą Ziemię, przypominając przy tym mieszkańcom o odpowiedzialności za lokalny stan czystości środowiska.  Mamy nadzieję, że z roku na rok świadomość ekologiczna naszej społeczności będzie wzrastać i śmieci będzie coraz mniej.

• Lekcja w kinie

"Lekcja w kinie"

"Lekcja w kinie" to projekt realizowany przez Centrum Edukacji Filmowej w Wołominie. Jest odpowiedzią na coraz bardziej znaczącą obecność problematyki języka filmu w programach nauczania.
    W czasie lekcji wykorzystano wszystkie możliwości, jakie daje kino i nowoczesna technika audiowizualna. Nie był to suchy wykład. 196 uczniów klas 4 -7 czynnie uczestniczyło w spotkaniu, w sposób niemal niezauważalny dla siebie zdobyli wiedzę.
    Natomiast film "Za niebieskimi drzwiami", który uczniowie zobaczyli po przerwie, również niósł wyraźny edukacyjny cel - w malowniczy i przystępny dla młodych widzów sposób opowiedział o tym, co przeżywają osoby znajdujące się na pograniczu jawy i snu, jaka walka się w nich toczy i czym właściwie śpiączka jest.