information in english


2018

Imieniny:
Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Strona główna O szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne Klasy 1-3 Klasy 4-7 GimnazjumWydarzeniaKonkursy Informacje dla rodziców Organizacja roku szkolnego Projekty szkolne Projekty językowe Galeria
  

Wydarzenia

 • Lekcja regionalizmu

  „Żegnaj Marzanno, zimowa panno”- lekcja regionalizmu na żywo  

  w Osinach

                  W miniony wtorek 6 marca uczniowie klas 2 A oraz  2B udali się na zajęcia z regionalizmu właśnie do Żorskiego Centrum Regionalnego w Osinach, gdzie działają cudowni animatorzy śląskości. Uczniowie mieli kolejną okazję do „spotkania z tradycją”. Tym razem dzieci poznały zwyczaj topienia Marzanny i chodzenia z gaikiem. Były wspólne tańce, śpiewy oraz zajęcia plastyczne. Nie zabrakło także tradycyjnego poczęstunku przygotowanego przez  miejscowe gospodynie.   

   

 • Dni otwarte dla przedszkolaków

  W naszej szkole odbyły się niedawno dni otwarte dla przedszkolaków. Gościliśmy dzieci z przedszkoli, aby mogły poznać naszą szkołe i przyjść do niej jako mnowi pierwszoiklasiści.  • Warsztaty ekologiczne.

  W naszej szkole odbyły się warsztaty ekologiczne, które objęły również klasy pierwsze. dzieci mogły dowiedzieć się wszystkiego o smogu i zobaczyć poprzez doświadczenia jak on powstaje i jak źle wpływa na nasze zdrowie. Zajęcia były bardzo ciekawe, a dzieci z zaintersowaniem poznawały nowe wiadomości. • Spotkanie z ratownikiem medycznym.

  Dzieci z klasy Ia i Ib miały okazję spotkać się z ratownikiem medycznym, który opowiedział o swojej pracy, o tym jak należy zachowac się w sytuacji zagrożenia , jak pomóc drugiej osobie. Na zakończenie pokazał dzieciom jak należy prawidłowo reanimować człowieka, wykorzystując do tego manekina. • Mój dom

  "Mój dom" to temat, o którym ostatnio rozmawiali pierwszoklasiści z klasy I a. Dzieci wykazały się wspaniała wiedzą i potrafiły wskazać wszystko co łączy się z pojęciem "dom", a efektem pracy był plakat, który wspólnie utworzyli. • Lekcja w kinie

  Lekcja w kinie- I kto to mówi, czyli jak powstaje dubbing?

                  28 lutego 2018 roku uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w lekcji kinowej zorganizowanej przez Centrum Edukacji Filmowej Wołomin.

  Dzieci podczas lekcji dowiedziały się czym jest dubbing filmowy, zobaczyły, jak wygląda praca aktorów w studiu dubbingowym,  odkryły, kto  użycza głosu znanym postaciom z filmów oraz wykonały z aktorami ćwiczenia dykcyjne.   

 • Nie Dokarmiaj Smoga-EKOSKRZOT

  Warsztaty ekologiczne „Ekoskrzot”

           W naszej Szkole w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej  „NIE DOKARMIAJ SMOGA” odbyły się warsztaty ekologiczne „Ekoskrzot” prowadzone przez panią Monikę Puchałkę. Podczas prostych doświadczeń dzieci dowiedziały się czym jest smog, jak działa, czego nie robić w czasie smogu i jak się przed nim  chronić.


 • Bal karnawałowy klas 1-3

  Bal karnawałowy

                  W piątkowe przedpołudnie, 12 stycznia 2018r., odbył się - tak długo oczekiwany przez uczniów klas  1-3 Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie - bal karnawałowy. W tym dniu sala gimnastyczna zamieniła się w zaczarowaną krainę pełną wróżek, czarodziejów, księżniczek, kowbojów, duchów, motylków i innych barwnych postaci z kreskówek i bajek. Przy dźwiękach skocznej muzyki i utworach znanych wykonawców dzieci mogły pobawić się ze szkolnymi kompanami, a także nauczycielami. Rozrywkę uczestnikom balu zapewnił  DJ oraz starsi koledzy, którzy nikomu nie pozwolili się nudzić. Dzieci bawiły się świetnie i chętnie uczestniczyły w konkursach. Pląsy na parkiecie i wspólne zabawy wyczerpały siły tancerzy. Podczas krótkiej przerwy wszystkie dzieci udały się na poczęstunek, aby zregenerować siły. Pyszne przekąski i słodkości zregenerowały siły i można było dalej się bawić. Już od dziś z niecierpliwością czekamy na następną zabawę karnawałową w naszej szkole.  

                  Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów.


   


 • Przedstawienie II B

  PRZEDSTAWIENIE TEATRALNE ,,Proszę państwa, oto Rok!"

  Dnia 09. 01.2018r. uczniowie klasy II B  w ciekawych kostiumach i z rekwizytami, które przygotowali wraz z rodzicami i wychowawcą, zaprezentowali dzieciom z klas pierwszych i oddziałów przedszkolnych  przedstawienie  pt. „Proszę państwa, oto Rok!” autorstwa A. Frączek.

  Narratorzy oraz Rok  w ciekawy sposób przedstawiali nam poszczególne miesiące. Każde dziecko prezentowało się bardzo ciekawie.

                  Aktorzy rozbudzili  dużo emocji u pierwszoklasistów i przedszkolaków. Taki teatrzyk, to również dla dzieciaków świetna nauka przez zabawę. Wszystkim widzom  bardzo podobało się przedstawienie, a wyrazem tego były brawa.   


 • Ślubowanie klas I

  7 listopada 2017 roku odbyła się w naszej szkole uroczystość 
  Ślubowania Klas Pierwszych.
  Na uroczystość przybyli rodzice dzieci klas I oraz zaproszeni goście;
  Pan Burmistrz, Pan Dyrektor, Panie Wice-Dyrektorki, a całą imprezę uświetnił występ zespołu "Jedyneczka" oraz występ szkolnego chóru. 

  Pierwszoklasiści zaśpiewali piosenki, wyrecytowali wiersze, a na końcu ślubowali uroczyście, że będą wspaniałymi uczniami, godnymi do naśladowania. 

  Trzymamy zatem za nich kciuki i życzymy powodzenia!!!

  Wszystkim gościom dziękujemy za przybycie, a wystepującym za wspaniałą prezentację. 
 • Straż miejska

  Wizyta przedstawicieli Straży Miejskiej w Pszczynie w klasach pierwszych.

  We wtorek zagościli w naszej szkole przedstawiciele Straży Miejskiej w Pszczynie. Opowiedzieli dzieciom z klas I o ich pracy, o roli pracowników Straży Miejskiej. Ponadto przypomnieli uczniom zasady prawidłowego poruszania się po drodze i przechodzenia przez ulicę. Uczniowie na zkończenie otrzymali znaczki odblaskowe, które zawiesili na swoich plecakach szkolnych. 
 • Matematyka na pomarańczy

  dniu 23 października klasa 2b uczestniczyła w zajęciach „Matematyka na pomarańczy”. Dzieci w twórczej atmosferze używając wykałaczek, goździków, zakrętek, gumek recepturek wykorzystując pomarańczę umieszczały na jej powierzchni różne figury geometryczne. Mimo, że niektóre pojęcia były im jeszcze obce nie przeszkadzało to w aktywnym wykonywaniu wszystkich czynności prowadzących do celu, jakim jest poszerzenie umiejętności i zdobywanie nowej wiedzy.

  Pani Iwonie Kasińskiej serdecznie dziękujemy za przeprowadzenie tych zajęć!
 • Jesienna wyprawa klasy II B

  We wtorek klasa II B wybrała się na wycieczkę do lasu w pobliskiej miejscowości Jankowice. Podczas jesiennego spaceru uczniowie mieli okazję obserwować świat roślin i zwierząt. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, runo leśne i ściółkę. Słuchały odgłosów lasu, podziwiały zwierzęta zamieszkujące tamtejszą zagrodę żubrów, a do kącika przyrodniczego zbierały "skarby", które Jesień zostawiła w lesie.
  Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza, a także spędziły miło czas w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Wyprawa zakończyła się wspólnymi zabawami ruchowymi oraz drużynowym konkursem „wiedzy o lesie”.
  Po powrocie dzieci pięknie namalowały „Las w jesiennych barwach”. Wykonały również makiety lasu uwzględniając warstwową budowę lasu. Wykorzystały liście do wykonania ozdób, które można podziwiać na szkolnym korytarzu.

 • Copyright 2018 by SP 1 Pszczyna

  Wykonanie: Invidia.pl


  Szczegóły oraz terminy naboru do oddziałów przedszkolnych oraz do szkoły są dostępne w zakładce

  INFORMACJE DLA RODZICÓW/REKRUTACJA 2018/19