Tymoteusz, Wiktor, Kryspin

• KONKURS CZYTELNICZY

W dniu 2 kwietnia 2019r. w SP 9 w Łące odbył się konkurs czytelniczy ze znajomości treści książek Martina Widmarka:

"Tajemnica biblioteki" oraz "Tajemnica gazety" .

Adresatami konkursu byli uczniowie klas 4.

Naszą szkołę w konkursie reprezentowały dwie uczennice klasy IV c. Do konkursu stanęło 12 dwuosobowych drużyn z różnych szkół. Został on podzielony na cztery etapy. W pierwszym uczestnicy wykazywali się znajomością mapy miasteczka Valleby, w którym rozgrywa się akcja, w drugim wskazywali prawidłowe odpowiedzi, w trzecim zmagali się z wykreślanką, a na koniec odpowiadali na pytania.

Na podsumowaniu konkursu dowiedzieliśmy się, że wszyscy bardzo dobrze znają konkursowe lektury.

Pasowanie na czytelnika 2018

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej. Organizowane co roku przez bibliotekę, weszło już na stałe do kalendarza bibliotecznych wydarzeń.

Uczniowie z klasy 1A, 1B i 1C zostali w listopadzie uroczyście przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

Podczas spotkania uczniowie zostali zapoznani z biblioteką szkolną oraz jej zbiorami. Poznali zasady właściwego zachowania się w bibliotece, zasady korzystania z biblioteki szkolnej i poszanowania książek.

Na zakończenie dzieci wysłuchały fragmentów książki „Dobry pies” autorstwa Rafała Witka.

Na pamiątkę wszyscy otrzymali zakładki do książek. Mamy nadzieję, że każdy pierwszak będzie często odwiedzał bibliotekę.

• Moje spotkania w bibliotece

Biblioteka to miejsce, które przedszkolaki ze Szkoły Podstawowej nr 1 dobrze znają. Tradycją stały się już  co miesięczne spotkania z książkami.

Tym razem przedszkolaki poznają „Baśniową Akademię zdrowia”, książkę autorstwa  Agnieszki Nożyńskiej-Demianiuk.

Dzieci podczas bibliotecznych spotkań udają się w podróż do Limanii, krainy, w której żyją chochliki.  Zły czarnoksiężnik swoimi czarami sprawił, że z ksiąg w bibliotece zniknęła cała wiedza. Chochlik Ciekawski, Chochlik Sprytny, Cholinka oraz Chochlik Modniś wyruszają do Krainy Zdrowia, aby zdobyć wiedzę o zdrowiu i zdrowym stylu życia. W czasie tej wyprawy przeżywają wiele ciekawych przygód  i uczą się, co i kiedy należy jeść, a także dlaczego odpowiednie odżywianie się jest ważne.

• Konkurs na MEMA bibliotecznego

19 października zakończył się konkurs na MEMA bibliotecznego.
    Do bibliotek szkolnych wpłynęło wiele ciekawych i pomysłowych prac. Dziękujemy za wszytskie Wasze propozycje.

• RANDKA Z KSIĄŻKĄ W CIEMNO

W październiku w szkolnych bibliotekach została zorganizowana akcja

„RANDKA Z KSIĄŻKĄ W CIEMNO”- czyli tajemnicze, owinięte w szary bądź kolorowy papier książki czekające na czytelników, którzy chcą postawić na niespodziankę, zagadkę i tajemnicę!

Odrobina tajemnicy spowodowała, że zarówno starsi, jak i młodsi uczniowie z chęcią sięgają

po książki-niespodzianki.