information in english


2019

Imieniny:
Albert, Janusz, Konrad
Strona główna Londyn 2020WydarzeniaBiblioteka RekrutacjaO szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne Konkursy Informacje dla rodziców Projekty szkolne Projekty językowe RODOFlying Words 2018-2020 Galeria
  

NPRCZ

 • List otwarty w sprawie czytelnictwa

  DRODZY RODZICE!

              Wspólną powinnością szkoły i rodziców jest zapewnienie naszym wychowankom dobrej przyszłości i odpowiedniego wykształcenia. Jednym z gwarantów osiągnięcia tego zamierzenia jest regularne czytanie książek.

              Młodzież ma  często kłopoty z nauką, gdyż nie potrafi czytać ze zrozumieniem. Stąd też wielkim zadaniem szkoły i domu jest wytworzenie silnej motywacji do czytania, sprawienie, aby czytanie było zajęciem atrakcyjnym, aby książka zaspokajała różnorodne pragnienia i potrzeby człowieka- emocjonalne i intelektualne

              Dowiedziono, że oddawanie się lekturze ćwiczy i usprawnia nasz mózg. Poprawia umiejętności językowe, rozwija kreatywność i inteligencję. Pomaga lepiej zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość. Dostarcza cennych inspiracji i dobrych wzorców. Uczy, jak pokonywać trudności i właściwie interpretować emocje. Czytanie poszerza wiedzę, kształtuje poglądy. Jest bardzo dobrą formą spędzania wolnego czasu, alternatywą dla internetu i gier komputerowych. Przyczyn, dla których warto czytać jest oczywiście znacznie więcej

              Sprawienie, by książka była ważna i kojarzyła się z rzeczą przyjemną to również zadanie szkoły. Nasza biblioteka podejmuje wiele działań mających na celu zachęcenie młodzieży do czytania. Jednym z nich jest pozyskanie w ramach „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” pieniędzy na zakup nowości wydawniczych, książek które swoją tematyką odpowiadają gustom i zainteresowaniom młodych ludzi. Zasoby biblioteki szkolnej wzbogaciły się o atrakcyjne tytuły. 

              Prosimy o zachęcenie swoich pociech do częstszego sięgania po książkę!

   

  Nauczyciele bibliotekarze • JUŻ SĄ!!!

   

  Do biblioteki szkolnej trafiły ostatnie książki z ministerialnej dotacji, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Listę zakupów tworzyliśmy bardzo starannie, wspólnie z nauczycielami, rodzicami i oczywiście z uczniami. Do wydania było aż 15000 złotych! Księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o pokaźną liczbę atrakcyjnych tytułów.

  Wszystkie nowe książki zakupione z dotacji, zgodnie z wytycznymi ministerstwa, muszą mieć specjalne oznaczenia. U nas będzie to skrót od nazwy ministerialnej dotacji: NPRCZ.

  Mamy nadzieję że czytelników nam nie braknie!!!

   

   

   
 • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

  Nasza szkoła przystąpiła do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa i pozyskała fundusze na zakup nowych książek do biblioteki szkolnej. Uczniowie podczas Szkolnych Wyborów Czytelniczych składali swoje propozycje książkowe, które chcieliby przeczytać lub polecić kolegom. Powstała lista ponad 100 pozycji książkowych.

  Do naszej biblioteki szkolnej trafiły już pierwsze nowości wydawnicze:

  DYNASTIA MIZIOŁKÓW

  MIKOŁAJEK

  AKADEMIA PANA KLEKSA

  CHŁOPCY Z PLACU BRONI

  KAJKO I KOKOSZ. SZKOŁA LATANIA

  DZIECI Z BULLERBYN

  O PSIE KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ

  ANARUK CHŁOPIEC Z GRENLANDII

  DEDEKTYW POZYTYWKA

  OTO JEST KASIA

  KAROLCIA

  WITAJ KAROLCIU!

  DOKTOR DOLITTLE I JEGO ZWIERZĘTA

  ASIUNIA

  RANY JULEK! O TYM, JAK JULIAN TUWIM ZOSTAŁ POETĄ

  WIERSZYKARNIA

  NIE MARTW SIĘ CUKIERKU

  GDZIE JESTEŚ CUKIERKU?

  DZIĘKJUJĘ CI CUKIERKU

  POPRAW SIĘ CUKIERKU

  KTO Z WAS CHCIAŁBY ROZWESELIĆ PECHOWGO NOSOROŻCA?

  DZIEWCZYNKA Z PARKU

  SPOSÓB NA ELFA

  PAMIĘTNIK CZARNEGO NOSKA

  DRZEWO DO SAMEGO NIEBA

  MAGICZNE DRZEWO. CZERWONA KRZESŁO

  OPOWIEŚCI Z NARNII. LEW, CZAROWNICA I STARA SZAFA

  HOBBIT

  STOWARZYSZENIE UMARŁYCH POETÓW

  POZŁACANA RYBKA

  SKRZYNIA WŁADCY PIORUNÓW

  SKARB TROI

  MORDERSTWO W ORIENT EXPRESIE

  IGRZYSKA ŚMIERCI

  NIE KOŃCZĄCA SIĘ HISTORIA

  MALUTKA CZAROWNICA

  BABCIA NA JABŁONI

  LATAJĄCY DEDEKTYW

  BAŚNIE ANGIELSKIE

  PRZYSZYWANY DZIADEK • Copyright 2019 by SP 1 Pszczyna

  Wykonanie: Invidia.pl