information in english


2019

Imieniny:
Albert, Janusz, Konrad
Strona główna Londyn 2020WydarzeniaBiblioteka RekrutacjaO szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne Konkursy Informacje dla rodziców Projekty szkolne Projekty językowe RODOFlying Words 2018-2020 Galeria
  

Wydarzenia

 • Szkolny Festyn Śląski

 • Informacja Komitetu Strajkowego

  Informacja Komitetu Strajkowego:

   

  Informacja_Komitetu_Strajkowego.doc

 • "Skarpetki"

  Uczniowie klasy II a bardzo lubią czytać. Ostatnią lekturą jaką czytali były "Przygody dziesięciu skarpetek".
  Po przeczytaniu lektury i omówieniu jej, uczniowie w grupach tworzyli wybraną przez siebie skarpetkę, a następnie opowiadali je przygodę. Praca z lekturą okazała się owocna i bardzo przyjemna.
 • "Czytanie to ważna sprawa"-starsi czytają młodszym

   W marcu klasę 2 a odwiedzili uczniowie klasy 4 . Starsi koledzy i koleżanki zachęcali młodszych do czytania książek. Przeczytali dzieciom piękną książkę, a po jej wysłuchaniu i opowiedzeniu treści otrzymały miły drobiazg, notesik i słodki upominek.
  Wspólne zajęcia uświadomiły dzieciom, że "Czytanie to ważna sprawa." Dziekujemy Pani Patrycji Trela oraz klasie 4 za ciekawe zajęcia z "Książką."

 • PAPIER CZERPANY - WARSZTATY

  Papier czerpany - rodzaj papieru wytwarzanego w procesie czerpania. na który składa się etap wyodrębnienia pojedynczych włókien z surowców roślinnych oraz etap formowania papieru z wodnej zawiesiny wodnej, odwadnianej na sicie (WIKIPEDIA)

 • "Czytanie to ważna sprawa"-starsi czytają młodszym

   28 lutego 2019 roku klasę 2 b odwiedzili uczniowie klasy 4 c. Starsi koledzy i koleżanki zachęcali młodszych do czytania książek. Wysłuchalismy pięknej opowieści pt."Wszystko zniszczone- czyli o tym, jak kruk uczył się pomagać."
  Dzieci otrzymały miły drobiazg, zakładki do książek oraz słodki upominek.
  Wspólne zajęcia uświadomiły dzieciom, że "Czytanie to ważna sprawa." Dziekujemy Pani Patrycji Trela oraz klasie 4 c za ciekawe zajęcia z "Książką."


 • Dzień Babci i Dziadka w klasie II a

  "Babciu, Dziadku, co Wam dam
  Jedno serce tylko mam,
  a w tym sercu same róże
  Życjcie nam kochani jak najdłużej"

  Dzieci z klasy II a zaprosiły swoich Dziadków i Babcie na przedstawienie jasełkowe połączone z wierszami i piosenkami z okazji Dnia Babci i Dziadka. Wzruszenie było wielkie, szczególnie, gdy po występie dzieci wręczyły najbliższym upominki i mocno przytuliły. Dziękujemy wszystkim za przybycie rodzicom za pomoc przy organizacji imprezy i życzymy wszyskim Babciom i Dziadkom wszystkiego najlepszego.
 • PAMIĘTAMY O BEZPIECZNYCH FERIACH
 • BAL KARNAWAŁOWY

  W szampańskich nastrojach i cudnych strojach bawili sie uczniowie klas młodszych na balu karnawałowym, który jednocześnie kończył czas nauki i zapraszał na ferie zimowe. Wśród piratów, księżniczek, wojowników znalazła się też ośmiornica z głębin oceanów. Stroje dzieci były ciekawe, kolorowe i z pomysłem.
 • Detektyw Pozytywka

  Wszyscy znamy i lubimy Grzegorza Kasdepke. Dlatego z wielką chęcią i ochotą klasy młodsze wybrały się na przedstawienie do PCK w Pszczynie pt. "Detektyw Pozytywka". Przedstawienie składało sie z kilku części, w których detektyw rozwiązywał zagadki. Przedstawienie było interesujące i pełne efektów specjalnych, wszystkim się podobało. Zachęcamy do przeczytania całej książki "Detektyw Pozytywka".
 • Biała Szkoła

  Jak co roku uczniowie klas 3 spędzili 5 dni w Istebnej ucząc się jazdy na nartach. Czas ten uczniowie poświęcili na naukę na nartach, poznawanie folkloru góralskiego i integrację zespołu klasowego. Dzieci wróciły zadowolone i pełne chęci i ochoty aby w przyszłości kontynuować naukę jazdy na nartach.


 • Czytanie to ważna sprawa

  17 grudnia 2018 roku uczniowie klasy 1 b spotkali się z uczniami klasy V b. Starsi koledzy i koleżanki zachęcali młodszych do czytania książek. Uczniowie klasy pierwszej wysłuchali czytanych opowiadań takich jak; " Zimowa noc", " Święty Mikołaj". Wspólne zajęcia uświadomiły dzieciom, że "Czytanie to ważna sprawa". Dziekujemy Pani Patrycji za zachęcenie uczniów piatej klasy do czytania młodszym.


 • Ciekawe lekcje z tabletem

  Pracować można na różne sposoby, robić notatkę, czytać, liczyć, ale od czasu do czasu można zerknąć w tablet i też popracować, nauczyć się czegoś nowego. Uczniowie klasy II wykorzystali ostatnio tablety, by popracować w programie Kahoot i rozwiązywali quizy na temat twórczości Fryderyka Chopina oraz pory roku -jesieni. Innym razem bawili się w kodowanie obrazków, odkrywali i kodowali podane obrazki. Radości było co nie miara i każdy uczeń wyszedł zadowolony.  • Koncert w zamku

  Koncert w zamku


  W tym roku szkolnym klasy I-III uczestniczą w koncertach muzyki klasycznej w Zamku pszczyńskim. Podczas koncertów  nie tylko słuchają muzyki, ale zdobywają wiedzę o kompozytorach, instrumentach, tancach i utworach muzycznych. 

 • Copyright 2019 by SP 1 Pszczyna

  Wykonanie: Invidia.pl