information in english


2018

Imieniny:
Arnold, Konrad, Marceli
Strona główna O szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne Klasy 1-3 Klasy 4-7 GimnazjumWydarzeniaKonkursy Informacje dla rodziców Organizacja roku szkolnego Projekty szkolne Projekty językowe Galeria
  

Certyfikat ISO

Dyrekcja szkoły, chcąc otrzymać potwierdzenie dobrze zarządzającej i prowadzonej placówki oświatowej, podjęła decyzję na początku 2005 roku o wdrożeniu i certyfikacji systemu zarządzania jakością wg normy ISO 9001:2000. Przed przystąpieniem do realizacji tego ogromnego przedsięwzięcia, w czerwcu 2004 Grono Pedagogiczne brało udział w warsztatach szkoleniowych: „Tworzenie szkolnej księgi jakości" oraz„Strategia zmian w szkole w wyniku analizy wyników zewnętrznego sprawdzianu lub egzaminu" prowadzonych przez dr Stefana Wlazło - współtwórcę koncepcji mierzenia jakości jako strategii polskiego nadzoru pedagogicznego. Ustalono, że opracujemy standardy oceny jakości pracy szkoły we wszystkich obszarach edukacyjno - wychowawczo - opiekuńczych.  Wszystkie elementy normy ISO 9001:2000 zostały spełnione. Audytorzy nie stwierdzili niezgodności i wnioskowali o przyznanie certyfikatu, który został przekazany szkole w lutym 2006r. Certyfikat potwierdził publiczną działalność edukacyjną dzieci i młodzieży w zakresie:
- kształcenia,
- pracy wychowawczo -opiekuńczej szkoły,
- kształtowania indywidualnego wizerunku szkoły.
Korzyści z wdrożenia tego systemu dla szkoły to między innymi: usprawnienie zarządzania placówką, potwierdzenie certyfikatem osiągnięć szkoły oraz uzyskanie renomy na rynku edukacyjnym.


Dyrekcja szkoły, chcąc otrzymać potwierdzenie dobrze zarządzającej i prowadzonej placówki oświatowej, podjęła decyzję na początku 2005 roku o wdrożeniu i certyfikacji systemu zarządzania jakością wg normy ISO 9001:2000

Przed przystąpieniem do realizacji tego ogromnego przedsięwzięcia, w czerwcu 2004 Grono Pedagogiczne brało udział w warsztatach szkoleniowych: „Tworzenie szkolnej księgi jakości" oraz „Strategia zmian w szkole w wyniku analizy wyników zewnętrznego sprawdzianu lub egzaminu" prowadzonych przez dr Stefana Wlazło - współtwórcę koncepcji mierzenia jakości jako strategii polskiego nadzoru pedagogicznego.

Ustalono, że opracujemy standardy oceny jakości pracy szkoły we wszystkich obszarach edukacyjno - wychowawczo - opiekuńczych.  Wszystkie elementy normy ISO 9001:2000 zostały spełnione. Audytorzy nie stwierdzili niezgodności i wnioskowali o przyznanie certyfikatu, który został przekazany szkole w lutym 2006r.Certyfikat potwierdził publiczną działalność edukacyjną dzieci i młodzieży w zakresie:

- kształcenia,

- pracy wychowawczo -opiekuńczej szkoły,

- kształtowania indywidualnego wizerunku szkoły.

 

Korzyści z wdrożenia tego systemu dla szkoły to między innymi:

-         usprawnienie zarządzania placówką,

-         potwierdzenie certyfikatem osiągnięć szkoły,

-         uzyskanie renomy na rynku edukacyjnym.

 

Copyright 2018 by SP 1 Pszczyna

Wykonanie: Invidia.pl

Dyrektor Szkoły zaprasza rodziców wraz z dziećmi na Dni Otwarte w naszej szkole, które obędą się 27 lutego w godzinach od 16:00-18:00.

**********************************
Szczegóły oraz terminy naboru do oddziałów przedszkolnych oraz do szkoły są dostępne w zakładce

INFORMACJE DLA RODZICÓW/REKRUTACJA 2018/19