Lucyny, Małgorzaty, Wiktora
Strona główna O szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne Klasy 1-3 Klasy 4-7 GimnazjumWydarzeniaKonkursy Informacje dla rodziców Organizacja roku szkolnego Projekty szkolne Projekty językowe Galeria

Certyfikat ISO

Dyrekcja szkoły, chcąc otrzymać potwierdzenie dobrze zarządzającej i prowadzonej placówki oświatowej, podjęła decyzję na początku 2005 roku o wdrożeniu i certyfikacji systemu zarządzania jakością wg normy ISO 9001:2000. Przed przystąpieniem do realizacji tego ogromnego przedsięwzięcia, w czerwcu 2004 Grono Pedagogiczne brało udział w warsztatach szkoleniowych: „Tworzenie szkolnej księgi jakości" oraz„Strategia zmian w szkole w wyniku analizy wyników zewnętrznego sprawdzianu lub egzaminu" prowadzonych przez dr Stefana Wlazło - współtwórcę koncepcji mierzenia jakości jako strategii polskiego nadzoru pedagogicznego. Ustalono, że opracujemy standardy oceny jakości pracy szkoły we wszystkich obszarach edukacyjno - wychowawczo - opiekuńczych.  Wszystkie elementy normy ISO 9001:2000 zostały spełnione. Audytorzy nie stwierdzili niezgodności i wnioskowali o przyznanie certyfikatu, który został przekazany szkole w lutym 2006r. Certyfikat potwierdził publiczną działalność edukacyjną dzieci i młodzieży w zakresie:
- kształcenia,
- pracy wychowawczo -opiekuńczej szkoły,
- kształtowania indywidualnego wizerunku szkoły.
Korzyści z wdrożenia tego systemu dla szkoły to między innymi: usprawnienie zarządzania placówką, potwierdzenie certyfikatem osiągnięć szkoły oraz uzyskanie renomy na rynku edukacyjnym.

Przed przystąpieniem do realizacji tego ogromnego przedsięwzięcia, w czerwcu 2004 Grono Pedagogiczne brało udział w warsztatach szkoleniowych: „Tworzenie szkolnej księgi jakości" oraz „Strategia zmian w szkole w wyniku analizy wyników zewnętrznego sprawdzianu lub egzaminu" prowadzonych przez dr Stefana Wlazło - współtwórcę koncepcji mierzenia jakości jako strategii polskiego nadzoru pedagogicznego.

Ustalono, że opracujemy standardy oceny jakości pracy szkoły we wszystkich obszarach edukacyjno - wychowawczo - opiekuńczych.  Wszystkie elementy normy ISO 9001:2000 zostały spełnione. Audytorzy nie stwierdzili niezgodności i wnioskowali o przyznanie certyfikatu, który został przekazany szkole w lutym 2006r.

- kształcenia,

- pracy wychowawczo -opiekuńczej szkoły,

- kształtowania indywidualnego wizerunku szkoły.

Korzyści z wdrożenia tego systemu dla szkoły to między innymi:

-         usprawnienie zarządzania placówką,

-         potwierdzenie certyfikatem osiągnięć szkoły,

-         uzyskanie renomy na rynku edukacyjnym.