Fabian, Sebastian
Strona główna Biblioteka RekrutacjaO szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne WydarzeniaKonkursy Informacje dla rodziców Organizacja roku szkolnego Projekty szkolne Projekty językowe RODO Galeria

Certyfikat ISO

Dyrekcja szkoły, chcąc otrzymać potwierdzenie dobrze zarządzającej i prowadzonej placówki oświatowej, podjęła decyzję na początku 2005 roku o wdrożeniu i certyfikacji systemu zarządzania jakością wg normy ISO 9001:2000. Przed przystąpieniem do realizacji tego ogromnego przedsięwzięcia, w czerwcu 2004 Grono Pedagogiczne brało udział w warsztatach szkoleniowych: „Tworzenie szkolnej księgi jakości" oraz„Strategia zmian w szkole w wyniku analizy wyników zewnętrznego sprawdzianu lub egzaminu" prowadzonych przez dr Stefana Wlazło - współtwórcę koncepcji mierzenia jakości jako strategii polskiego nadzoru pedagogicznego. Ustalono, że opracujemy standardy oceny jakości pracy szkoły we wszystkich obszarach edukacyjno - wychowawczo - opiekuńczych.  Wszystkie elementy normy ISO 9001:2000 zostały spełnione. Audytorzy nie stwierdzili niezgodności i wnioskowali o przyznanie certyfikatu, który został przekazany szkole w lutym 2006r. Certyfikat potwierdził publiczną działalność edukacyjną dzieci i młodzieży w zakresie:
- kształcenia,
- pracy wychowawczo -opiekuńczej szkoły,
- kształtowania indywidualnego wizerunku szkoły.
Korzyści z wdrożenia tego systemu dla szkoły to między innymi: usprawnienie zarządzania placówką, potwierdzenie certyfikatem osiągnięć szkoły oraz uzyskanie renomy na rynku edukacyjnym.

Przed przystąpieniem do realizacji tego ogromnego przedsięwzięcia, w czerwcu 2004 Grono Pedagogiczne brało udział w warsztatach szkoleniowych: „Tworzenie szkolnej księgi jakości" oraz „Strategia zmian w szkole w wyniku analizy wyników zewnętrznego sprawdzianu lub egzaminu" prowadzonych przez dr Stefana Wlazło - współtwórcę koncepcji mierzenia jakości jako strategii polskiego nadzoru pedagogicznego.

Ustalono, że opracujemy standardy oceny jakości pracy szkoły we wszystkich obszarach edukacyjno - wychowawczo - opiekuńczych.  Wszystkie elementy normy ISO 9001:2000 zostały spełnione. Audytorzy nie stwierdzili niezgodności i wnioskowali o przyznanie certyfikatu, który został przekazany szkole w lutym 2006r.

- kształcenia,

- pracy wychowawczo -opiekuńczej szkoły,

- kształtowania indywidualnego wizerunku szkoły.

Korzyści z wdrożenia tego systemu dla szkoły to między innymi:

-         usprawnienie zarządzania placówką,

-         potwierdzenie certyfikatem osiągnięć szkoły,

-         uzyskanie renomy na rynku edukacyjnym.