Olimpia, Łukasz, Jolanta
Strona główna O szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne Klasy 1-3 Klasy 4-7 GimnazjumWydarzeniaKonkursy Informacje dla rodziców Organizacja roku szkolnego Projekty szkolne Projekty językowe Galeria

SOCRATES COMENIUS

W sierpniu 2004r. nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowego programu wspierającego rozwój edukacji Socrates Comenius 1.1 (projekt szkolny). Działania realizowane w ramach naszego projektu „Diary on line” przewidziane zostały na trzy lata, poprzedzone trwającym niemalże rok okresem przygotowawczym. Rezultaty pracy nad projektem:
-  strona internetowa
-  książka „Mój kraj”,
- uroczystości organizowane w szkołach: Dzień Mojego Kraju
- korespondencja i kontakt ze szkołami z zagranicy
W trakcie projektu większość zadań i produktów była dziełem uczniów. W zależności od ich wieku i umiejętności językowych, udział brali uczniowie z każdego przedziału wiekowego
Dzięki możliwości czynnego użycia języka angielskiego (prowadzenie korespondecji elektronicznej z uczniami szkół partnerskich) uczniowie nabrali biegłości w posługiwaniu się językiem angielskim i przełamali bariery językowe.W ramach współpracy stworzyli wiele wspólych projektów(także jęzkowych) do których samodzielnie zbierali materiały a następnie przedstawili je kolegom.Poprzez możliwość komunikacji z zagranicą,uczniowie nabyli także biegłości w posługiwaniu się narzędziami internetowymi.

KRAJE WSPÓŁPRACUJĄCE W RAMACH PROJEKTU:
  • Irlandia
  • Wielka Brytania(Walia)