information in english


2019

Imieniny:
Edyta, Kamil, Korneliusz
Strona główna WydarzeniaBiblioteka RekrutacjaO szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne Konkursy Informacje dla rodziców Organizacja roku szkolnego Projekty szkolne Projekty językowe RODOFlying Words 2018-2020PO WER 2017-19 Galeria
  

SOCRATES COMENIUSW sierpniu 2004r. nasza szkoła przystąpiła do międzynarodowego programu wspierającego rozwój edukacji Socrates Comenius 1.1 (projekt szkolny). Działania realizowane w ramach naszego projektu „Diary on line” przewidziane zostały na trzy lata, poprzedzone trwającym niemalże rok okresem przygotowawczym. Rezultaty pracy nad projektem:
-  strona internetowa
-  książka „Mój kraj”,
- uroczystości organizowane w szkołach: Dzień Mojego Kraju
- korespondencja i kontakt ze szkołami z zagranicy 
W trakcie projektu większość zadań i produktów była dziełem uczniów. W zależności od ich wieku i umiejętności językowych, udział brali uczniowie z każdego przedziału wiekowego
Dzięki możliwości czynnego użycia języka angielskiego (prowadzenie korespondecji elektronicznej z uczniami szkół partnerskich) uczniowie nabrali biegłości w posługiwaniu się językiem angielskim i przełamali bariery językowe.W ramach współpracy stworzyli wiele wspólych projektów(także jęzkowych) do których samodzielnie zbierali materiały a następnie przedstawili je kolegom.Poprzez możliwość komunikacji z zagranicą,uczniowie nabyli także biegłości w posługiwaniu się narzędziami internetowymi.

 KRAJE WSPÓŁPRACUJĄCE W RAMACH PROJEKTU:
  • Irlandia
  • Wielka Brytania(Walia)
  • Włochy


Copyright 2019 by SP 1 Pszczyna

Wykonanie: Invidia.pl


Rozpoczecie roku szkolnego 2019/2020:

8:00- uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego na sali gimnastycznej dla klas 1-5 w budynku na ul. Bogedaina. Po akademii- spotkanie w klasach z wychowawcami.

9:00- Msza św. w kościele p.w Wszystkich Świętych w Pszczynie

10:00- spotkanie w salach z wychowawcami uczniów klas 6-8 w budynku na ul. Batorego

10:15- uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 6-8 na sali gimnastycznej w budynku na ul. Batorego

----------------------------
Informacja o wyprawce dla uczniów klas pierwszych:


---------------------------