information in english


2019

Imieniny:
Danuta, Emilia, Jan
Strona główna WydarzeniaBiblioteka RekrutacjaO szkole Pracownicy Oddziały Przedszkolne Konkursy Informacje dla rodziców Organizacja roku szkolnego Projekty szkolne Projekty językowe RODOFlying Words 2018-2020PO WER 2017-19 Galeria
  

Wydarzenia

 • Zaczarowana zagroda

  Klasa II a przeniosła się w zimowy krajobraz lektury "Zaczarowana zagroda". Poznała życie pingwinów i ich zwyczaje. Aby lepiej poznać ich miejsce zamieszkania przeprowadziła lekcje o Antarktydzie tworząc w grupach piękne plakaty.


 • JASEŁKA

  15 STYCZNIA UCZNIOWIE KLAS MŁODSZYCH ZE SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 1 ZOSTALI ZAPROSZENI PRZEZ UCZNIÓW Z ZESPOŁU SZKÓŁ NR 3 IM. JANUSZA KORCZAKA W PSZCZYNIE NA JASEŁKA. JASEŁKA ZOSTAŁY PRZYGOTOWANE PRZEZ UCZNIÓW MŁODSZYCH KLAS POD KIERUNKIEM PANI DOROTY NOWOK. JASEŁKA BARDZO SIE DZIECIOM PODOBAŁY I ZADOWOLONE OPUSZCZAŁY MURY ZAPRZYJAŹNIONEJ SZKOŁY ZE SŁODKIM UPOMINKIEM

 • Śląski Festiwal Nauki

   

  „ENERGIA”- tak brzmiało hasło przewodnie tegorocznego Festiwalu Nauki w Katowicach, w którym 14 stycznia wzięli udział uczniowie klas VIII.

   

  Główne atrakcje i aktywności Festiwalu obejmowały sześć obszarów wiedzy (nauki ścisłe, przyrodnicze, techniczne, humanistyczno-społeczne, medycynę i zdrowie oraz sztukę). Jednym z  elementów stanowiącą absolutną nowość była strefa laserowych pokazów. Uczniowie mieli okazję także posłuchać wykładów, spotkać  ludzi ze świata nauki i nie tylko. Każdy z uczestników znalazł coś dla siebie i wszyscy wrócili zadowoleni oraz bogatsi o nową wiedzę!

   

   

 • List MEN nt.Szczepień

  List Minister Edukacji Narodowej oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

  w sprawie szczepień:

 • Jasełka w klasie II a

  Klasa II a przygotowała do swoich rodziców występ bożonarodzeniowy "Jasełka". W Betlejem narodził się Jezus Mały, którego powitali pastuszkowie, dzieci, królowie i aniołowie. Na ustach widać było uśmiech i radość dzieci, a ich głosy wyśpiewywały piękne polskie kolędy.
 • Kolędowanie w klasach I-III

  "Przybieżeli do Betlejem pasterze", "Lulajże Jezuniu", "Do szopy", "Gore gwiazda Jezusowi"- te i wiele, wiele innych kolęd można było usłyszeć na wspólnym kolędowaniu. Dzieci klas I-III wykonały kolędy, recytowały wiersze, wspólnie świętowały zbiżające się Święta Bożego Narodzenia. Atmosfera była naprawdę świąteczna!
  Na zakończenie rozdano nagrody za udział w konkursie "Świąteczna bombka".


 • Świąteczne lapbooki

  Klasa II a rozmawiając o świetach postanowiła zrobić swoje świąteczne lapbooki. Tradycje, prezenty, choinka, potrawy świąteczne- to wszystko mozna znaleźć  w świątecznych lapbookach.
 • Kolędowanie w zamku

  Wspólne kolędowanie w zamku pszczyńskim "Hej kolęda, kolęda..."

 • Fabryka Elfów w Katowicach

  Klasy II wybrały się na wycieczkę do Fabryki Elfów w Katowicach, gdzie przy wspólnej zabawie z Elfami naprawiły zabawkę Generała oraz odwiedziły Świętego Mikołaja. • Pomysł za zdrowe -konkurs rozstrzygnięty

  Klasy I-III brały udział w konkursie organizowanym przez Zakłady Mięsne Kania " Pomysł na zdrowe śniadanie'. Każde dziecko, które uczestniczyło w konkursie otrzymało medal, dyplom, a klasa II a zajęła III miejsce i otrzymała upominki, dyplomy, medale oraz czek na kwotę 500 zł. Gratulujemy wszystkim i cieszymy się, że dzieci z naszej szkoły zostały docenione. • Lapbooki w klasie IIIa

  Klasa III a na swoich zajęciach tworzyła lapbooki dotyczące Azji. Teraz ogladając ich prace - teczki- lapbooki, można się wiele nauczyć.


 • Ulepmy coś z gliny...

  Klasa III a poznając właściwości gliny, postanowiła sama coś wykonać. Lepienie z gliny sprawiało dzieciom wiele radości, a efekt był bardzo ładny.
 • Mikołaj 2018

  ,,Drogi Mikołaju”

  Drogi święty Mikołaju

  Przybądź do nas, bo już czas.

  Wszystkie dzieci Cię kochają

  i serduszka biją nam.


  Świety Mikołaj wysłuchał próśb dzieci i w tym roku zawitał do naszej szkoły, gdzie wszystkie dzieci przywitały go ciepło śpiewając wesołe piosenki o Mikołaju. Dziękujemy za wizytę i zapraszamy za rok!


   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

 • Fryderyk Chopin

  Klasa II a poznawała twórczość Fryderyka Chopina. Swoją wiedzę i umiejętności przelała na papier tworząc w grupach wspaniałe plakaty na temat kompozytora. • Andrzejki w klasach I-III

  I już koniec listopada, a wraz z nim andrzejkowe zabawy. W klasach I-III odbywały się zabawy andrzejkowe, wróżenie z butów, losowanie przyszłego zawodu, przyszłego męża i żony, obieranie jabłka, wyznaczanie pierwszej litery imienia przyszłej sympatii i tak dalej. Mamy nadzieję, że te miłe wróżby przyniosą ciekawe zakończenia. • Fryderyk Chopin w koncercie muzycznym w zamku pszczyńskim

  Klasy II i III uczestniczyły w koncercie muzycznym poświeconym Fryderykowi Chopinie. Oprócz utworów, które były grane na skrzypcach i fortepianie, można było posłuchać takich pieśni jak "Krakowiaczek jeden", "Gdybym to ja była", "Płynie Wisła płynie" i wielu innych. Ponadto chętni uczniowie zatańczyli poloneza.

  Okazało się, że dzieci świetnie znają te piosenki, dlatego też włączyli się w śpiewanie, a Natalka z klasy III wykonała piosenkę "Płynie Wisła płynie zachwycając wszystkich swoim głosem.

  Na początku koncertu przypomnielismy również piosenki legionowe i tak wspólnie zaśpiewalismy "Legiony", "Przybyli Ułani", "Wojenko, wojenko".
 • NPRCZ

  Nowe książki!!!

  Do biblioteki szkolnej trafiły ostatnie książki z ministerialnej dotacji, w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Listę zakupów tworzyliśmy bardzo starannie, wspólnie z nauczycielami i oczywiście z uczniami. Do wydania było aż 15000 złotych! Księgozbiór biblioteki szkolnej wzbogacił się o pokaźną liczbę atrakcyjnych tytułów.

  Wszystkie nowe książki zakupione z dotacji, zgodnie z wytycznymi ministerstwa, muszą mieć specjalne oznaczenia. U nas będzie to skrót od nazwy ministerialnej dotacji: NPRCZ.

  Mamy nadzieję że czytelników nam nie braknie!!!

   

 • Jak powstaje książka?

  "Książka i możliwość czytania, to jeden z największych cudów ludzkiej cywilizacji." (Maria Dąbrowska) 


  Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pięknych warsztatach, podczas których poznali jak powstaje książka. Zapoznali si,ę z różnymi gatunkami książek i pomogli stworzyć nowe opowiadanie.

 • Kiszenie Kapusty

  Kiszona kapusta-zdrowa i pełna witamin. Na warsztaty regionalne z kiszenia kapusty do Żor-Osiny wybrały się klasy II. Tam od podstaw poznały jak przygotować kapustę do kiszenia. • Lekcja w zamku pszczyńskim

  Klasa II a i II b odwiedziły Zamek pszczyński i odbyły tam lekcje historii. Podczas zajęć  "Moja przygoda w zamku" uczniowie odkryli nowe tajemnice zamku, zwiedzili jego komnaty i poznali historię księżnej Daisy.

   


 • Pomysł na zdrowe śniadanie

  W czwartek uczniowie klas I-III zamienili się w małych kucharzy przygotowując zdrowe śniadanie. Kazde dziecko wykonało smaczną i zdrowa kanapkę, którą później ze smakiem zjadło. Dziekujemy Zakładom miesnym Henryka Kanii za dostarczenie smakowitych wędlin i parówek.

   Kanapki II a
  SMACZNEGO!!


 • Jesienne spacery

  Jesienne spacery

  Korzystając z pięknej jesiennej pogody kl 3b integracyjna zażywała uroków pszczyńskiego parku. Podczas jednej z takich wypraw mieliśmy okazję porozmawiać z archeologami pracującymi przy Wieży Eiskeller zwanej "Lodownią". Mogliśmy też podziwiać sposób malowania pszczyńskich pejzaży.


 • Orzeł Biały

  Orzeł Biały

  Podczas zajęć "Origami" prowadzonych przez Barbarę Sitek-Potoczko w kl 2b dzieci wykonywały godło Polski metodą origami płaskie z kółek. Prace te później ozdobiły gazetkę klasową.


   

 • Rekord dla Niepodległej

  Rekord dla Niepodległej

  Cała szkoła brała udział w akcji "Rekord dla Niepodległej" - śpiewanie hymnu Polski o 11.11 w dniu 9 XI 2018r
 • Nasza Polska

  Nasza Polska

  Klasy 1-3 oprócz gazetek klasowych wykonały też plakaty umieszczone na korytarzu. W zasięgu wzroku dzieci była umieszczona pokolorowana przez nich historia w obrazkach "Co się wydarzyło 100 lat temu". Cieszyła ona się zainteresowaniem dzieci, a także rodziców. Okna klas oraz pozostałych pomieszczeń na naszym piętrze zostały ozdobione biało-czerwonymi liśćmi dębu wykonanymi przez uczniów klas 1-3.
 • Lapbook o Polsce

  Lapbook o Polsce

  Klasa 3b integracyjna przez dłuższy czas wykonywała lapbook o Polsce, który miał uporządkować informacje zdobyte na lekcjach związane z 100 rocznicą odzyskania niepodległości oraz wiadomości historyczno-przyrodnicze o naszym kraju. • Wymiana pocztówkowa - Życzenia dla Niepodległej

  100 pozdrowień z całej Polski

  Klasy 1-3 uczestniczyły w wymianie pocztówkowej z 100 innymi szkołami z całej Polski. Wysłaliśmy kartki z pozdrowieniami z okazji Narodowego Święta do 100 szkół i otrzymaliśmy również kartki z różnych stron Polski.
 • Tydzień dla Niepodległej

  Kasa 3b integracyjna brała udział w projekcie ogólnopolskim "Tydzień dla Niepodległej".

  Cele projektu edukacyjnego:

  -upamiętnienie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości,
  -budzenie zainteresowań historią i dziedzictwem kulturowym naszego kraju,
  -kształtowanie świadomości patriotycznej i obywatelskiej,
  -rozwijanie i wzmacnianie poczucia tożsamości narodowej oraz przynależności do rodziny i kraju pochodzenia;
  -kształtowanie więzi z krajem ojczystym oraz szacunku dla własnego państwa,
  -wpajanie ogólnoludzkich zasad moralnych i humanistycznych,
  -wzbudzenie u młodzieży poczucia dobra, piękna, prawny i godności,
  -dostarczanie pozytywnych wzorców osobowych,
  -promowanie inspirujących rozwiązań metodycznych.
 • Dąb Niepodległości

  Z okazji 100. rocznicy odzyskania

    niepodległości przez Polskę

  na terenie naszej szkoły został posadzony

  Dąb Niepodległości


     


 • Pomysł na zdrowe śniadanie

  "Pomysł na zdrowe śniadanie"

  Klasy I-III biorą udział w konkursie pt. Pomysł na zdrowe śniadanie, którego organizatorem są Zakłady Mięsne Henryk Kania. Już jutro wszystkie dzieci przygotują smaczne śniadania ze smacznych i zdrowych produktów. 


 • Olimpusek

  Olimpus pragnie zaprosić uczniów z klas II-III szkoły podstawowej do wzięcia udziału w sesji zimowej Olimpusek z języka angielskiego.

  Olimpiady mają zasięg ogólnopolski i zostaną przeprowadzone 08-01-2019r. 

  Zgłoszenia u nauczyciela uczącego języka angielskiego do 03-12-2018 r.

   Koszt wzięcia udziału w konkursie 9 zł.

  Regulamin konkursu dostępny na: http://www.olimpus.edu.pl/olimpusek-sesja-zimowa.

   

  Zgłoszenie szkoły następuje w chwili, gdy jeśli do udziału zapisze się minimum 8 uczniów.

   

   

 • Święto Niepodległości

  Świeto Odzyskania Niepodległości to uroczystość, którą w tym roku obchodzono w sposób szczególny i bardzo uroczysty. Polacy świętowali 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. W każdej szkole odbywały się piękne akademie, a o godzinie 11.11 uroczyście odśpiewano hymn Polski. 

  Również w naszej szkole uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w akademii, a po niej o podanej godzinie odśpiewali hymn. 

  Jakże cudownie jest przekazywać młodym pokoleniom, że po 123 latach niewoli Polska znowu stała się wolna i dziś wszyscy Polacy mogą swobodnie mówić po polsku, uczyć się po polsku i żyć bez starchu. 

  Niech słowa hymnu polskiego rozbrzmiewają w naszych sercach przez cały czas!

  "Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy..."
 • PRZEGLĄD WIERSZY I PIEŚNI PATRIOTYCZNYCH

  11 - LISTOPADA DZIEŃ WAŻNY DLA WSZYSTKICH POLAKÓW. CHCĄC NALEŻYCIE UCZCIĆ 100 LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ UCZNIOWIE KLAS MŁODSZYCH  WRAZ Z NAUCZYCIELAMI PRZYGOTOWALI PRZEGLĄD WIERSZY I PIOSENEK PATRIOTYCZNYCH, KTÓRE PRZEDSTAWILI KOLEGOM I KOLEŻANKOM Z INNYCH KLAS.  • JAKIE TAJEMNICA SKRYWA KAPUSTA?

  O kapuście - głównej bohaterce rozmawiały dzieci klas II podczas żywej lekcji regionalizmu w Centrum Edukacji Regionalnej w Żorach - Osinach. Dzieci poznały zalety spożywania kapusty. Brały czynny udział w procesie kiszenia kapusty, który połączony był z degustacją. Ponadto tańczyły, malowały, rozwiązywały zagadki o tym co rośnie w naszych ogrodach i sadach. Lekcja ta na pewno zostanie długo w pamięci dzieci. • ŚLUBOWANIE KLAS I

  8 października w naszej szkole odbyło się ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH. Na uroczystość przybyli rodzice dzieci klas pierwszych oraz zaproszeni goście: Pan Burmistrz, Pan Dyrektor, Pani Wiceburmistrz Pani Wicedyrektor. Pierwszoklasiści zaśpiewali piosenki, recytowali wiersze a na końcu ślubowali uroczyście, że będą wspaniałymi uczniami, super kolegami godnymi naśladowania przez młodszych.
   
  Trzymamy zatem kciuki za nowych uczniów szkoły i życzymy powodzenia!!!! 
  Wszystki gościom dziękujemy za przybycie i pomoc w organizacji uroczystości.
 • Przedstawienie z morałem

  4 października uczniowie klas 1-3 wzięli udział w przedstawieniu "Co w trawie piszczy" w kinie Swit w Czechowicach - Dziedzicach. Przedstawienie było w formie musicalu, aktorzy na scenie śpiewali i tańczyli. W treści zawarto wiele pouczających treści aktualnych codziennie w życiu każdego ucznia. Przedstawienie wszystkim bardzo sie podobało.
 • WARSZTATY PAPIERNICZE

  25 września klasy II uczestniczyły w warsztatach papierniczych zorganizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Pszczynie. Dzieci poznały historie papieru. Pracując w grupach mogły poznać sztuke czerpania papieru, metodę barwienia papieru technika japońską oraz pisały gęsim piórem i odciskały pieczęcie lakowe. Warsztaty pozwoliły uczniom przenieść się w odległe czasy i uświadomić im jaką rolę wciąż odgrywa papier.
 • Festyn szkolny 22.09.2018r.

  W sobotę 22 września na boisku szkolnym miał miejsce festyn szkolny pod hasłem „Wesoło i radośnie”.

  Każdy mógł znaleźć dla siebie coś interesującego. Dzieci mogły brać udział w licznych konkurencjach sprawnościowych. Największym powodzeniem cieszyły się stanowiska z pracami ręcznymi, plastycznymi, doświadczeniami chemiczno- fizycznymi.

            Na scenie występowały przedszkolaki, uczniowie oraz absolwenci naszej szkoły.

  Dzięki rodzicom naszych uczniów każdy mógł spróbować przepysznych wypieków. Nauczyciele własnoręcznie przygotowali sok z marchewki. Serwowano również kiełbasę i krupnioki z grilla oraz chleb ze smalcem.

            Nawet pogorszenie pogody w ostatnim dniu lata nie popsuło dobrej zabawy.

  Dziękujemy wszystkim za obecność i wspólną zabawę oraz za pomoc w przygotowaniu imprezy.


 • Wycieczka do Chlebowej Chaty

  25 września 2018r.  klasy 3a i 3b odwiedziły Chlebową Chatę w Górkach Małych koło Brennej. To niezwykłe miejsce, w którym dzieci mogły zobaczyć jak wyglądało życie na wsi. W chacie zgromadzono mnóstwo przedmiotów wyposażenia domu niezbędnych do życia naszych dziadków i pradziadków, a w stodole- narzędzia i maszyny używane dawniej w polu. Wszystkich przedmiotów można było dotknąć, a nawet sprawdzić jak działają.
  Dzieci dowiedziały się, co trzeba zrobić, aby z małego ziarna powstał bochen chleba, z czego powstają ser i masło oraz dowiedziały się ile pszczoły muszą przelecieć kilometrów, aby zrobić jeden słoik miodu.. Własnoręcznie formowały oraz wypiekały podpłomyki, zjadając je z miodem, twarożkiem lub świeżym masłem i popijając kawą zbożową z mlekiem. 


 • Budżet Obywatelski

  Prosimy o oddanie głosów na nasze projekty (lokalne) w Budżecie Obywatelskim- 

  darmowe zajęcia dla naszych uczniów i mieszkańców!

  • nr 9 – Osiedla „Śródmieście” - tytuł projektu „Od juniora do seniora”
  • nr10 – Osiedla „Siedlice” – tytuł projektu „Nauka i zabawa to fajna sprawa”
  •  nr 11 – Osiedla „Stare Miasto” – tytuł projektu „Sportowa Rodzina”
 • Życzenia świąteczne

  Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia życzą nauczyciele i pracownicy:)
 • Z Opłatkiem dla Seniorów

  Poniedziałkowe popołudnie 11 grudnia było okazją do corocznego opłatkowego spotkania seniorów w murach Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie, podczas którego wystąpił dziecięcy zespół regionalny JEDYNKA.

  Pełna relacja oraz zdjęcia:

 • Szlachetny Dar 2017

 • Starszy kolega, starsza koleżanka

  Ruszyła kolejna edycja Programu "Starszy kolega, starsza koleżanka"

  http://edukacja.pless.pl/50239-program-starszy-kolega-starsza-kolezanka-w-sp-nr-1-w-pszczynie-pszczyna
 • Konkurs


 • VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - relacja


  W minionym tygodniu obchodziliśmy w naszej szkole VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA.

  Uczniowie przez cały tydzień mieli okazję wykazać się sprawnością rachunkową w zakresie tabliczki mnożenia biorąc udział w następujących konkurencjach: "Hasło Dnia", "Detektyw w akcji", "Łamigłówki matematyczne" oraz konkursie "Jak uczyć się tabliczki mnożenia?", gdzie należało wykonać plakat lub ułożyć rymowankę. 

  28 i 29 września zajęcia matematyki przerodziły się w jedną wielką zabawę. Uczniowie rozwiązywali przeróżne łamigłówki, układali domino matematyczne, rozwiązywali kwadraty magiczne oraz pisali egzamin.

  Akcja miała na celu zachęcić wszystkich uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia.

  Zdjecia z wydarzenia można zobaczyć na profilu szkoły: 
  https://www.facebook.com/Sp1Pszczyna/posts/1679947508723331

   

 • VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

   

  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 
  2017

  Pszczyna, 20.09.2017 r.  Drodzy Uczniowie,

  Już 28 września będziemy obchodzić w naszej szkole VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA. W związku z tym szczególnym matematycznym świętem przedstawiamy plan programu i zapraszamy do wspólnej zabawy:

  22-27 września 2017 r. – przypominamy sobie tabliczkę mnożenia:

  - HASŁO DNIA: hasło będzie widniało na drzwiach wejściowych szkoły (głównych i bocznych). Zapamiętaj HASŁO i ułóż odpowiedni ODZEW, np. hasło 63, odzew 7 · 9 lub 9 · 7. Przez cały tydzień na pierwszych 5 minutach lekcji matematyki będziesz brać udział w krótkiej powtórce;

  - DETEKTYW W AKCJI: klasa III - w trakcie zajęć będziesz rozwiązywać przykłady z tabliczki mnożenia i tabliczki dzielenia, każdego dnia inna porcja przykładów; klasy IV-VI - na ścianach korytarzy będą wywieszone karteczki z działaniami tabliczki mnożenia oraz tabliczki dzielenia. Zapisz działania wraz z wynikami na kartce. Podpisaną kartkę wrzuć do specjalnej urny znajdującej się w sali 211. Przewidziana nagroda w formie plusów z matematyki;

  - ŁAMIGŁÓWKI MATEMATYCZNE: na ścianach korytarzy będą wywieszone kartki z łamigłówkami dotyczącymi tabliczki mnożenia oraz tabliczki dzielenia. Zapisz numer łamigłówki wraz z rozwiązaniem na kartce. Podpisaną kartkę wrzucać do specjalnej urny znajdującej się w sali 211. Przewidziana nagroda w formie plusów z matematyki;

  - KONKURS: „Jak uczyć się tabliczki mnożenia?” w formie PLAKATU
  lub RYMOWANKI, prace możesz składać do 29.09.2017 r. u nauczycieli matematyki;


  28 września 2017 r. – egzamin z tabliczki mnożenia, rozwiązywanie łamigłówek matematycznych:

  - EGZAMIN: tego dnia lekcja matematyki nie będzie zwykłą lekcją. Na początku zajęć będziesz brać udział w rozwiązaniu krótkiego testu z tabliczki mnożenia i tabliczki dzielenia. Przewidziana nagroda dla każdego ucznia za poprawnie rozwiązany test;

  - ŁAMIGŁÓWKI: Druga część zajęć będzie oparta na rozszyfrowywaniu przez Ciebie wraz z kolegami i koleżankami z klasy łamigłówek dotyczących tabliczki mnożenia
  i tabliczki dzielenia.


  Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w akcji!

  Więcej informacji: www.wmtday.org.  Życzymy miłej i pożytecznej zabawy!

  Koordynatorzy lokalni:

  Ewa Czernecka

  Jolanta Pyrtek

  Edyta Skotnica

  Anna Żurawska

    • Rozpoczęcie roku 2017/18

  Wyjątkowo, bo 4 września, miało miejsce uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/18. Akademię przygotwali uczniowie klasy 5 pod opieką p. Agnieszki Sinki-Pietras i p. Bogumiły Englert.


 • Jedynka pisze w ramach akcji Marzycielskiej Poczty

  Uczniowie klasy Va włączyli się do akcji Marzycielskiej Poczty, chcąc przekazać urodzinowe życzenia dla Mateusza.  Przygotowali oni z tej okazji własnoręcznie kartki i ułożyli życzenia. Uśmiech przekazuje szczęście. Zaś uśmiech, do którego się przyczyniliśmy, raduje podwójnie. Mamy nadzieję, że dzięki naszemu działaniu przyczynimy się do radości Solenizanta.

 • 40 Rajd PTTK po ziemi pszczyńskiej

  W sobotę, tj. 10.06.2017r. uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w 40 rajdzie PTTK po ziemi pszczyńskiej „500 lat reformacji na ziemi pszczyńskiej”. Jedna z naszych drużyn: „Dobry pomarańczowy team” zajęła III miejsce. Na wstępie uczniowie wysłuchali prelekcję ks. Mirosława Czyża m.in. o Marcinie Lutrze, o reformacji w kościele katolickim, różnicach i podobieństwach w kościele katolickim i ewangelickim. W pierwszej części rajdu drużyny napisały test. Później każda z drużyn otrzymała mapę ziemi pszczyńskiej wraz z pytaniami. Na mapie były zaznaczone 4 miejsca do zdobycia (Ratusz, Cmentarz na ul. Żorskiej, Cmentarz na ul. Katowickiej, Stajnie Książęce). W każdym z tych punktów uczniowie szukali odpowiedzi na pytania zawarte w teście. Pomimo deszczowej pogody wszyscy z uśmiechem dotarli do mety – hotel PTTK na ulicy Bogedaina 16 w Pszczynie. Opiekunami rajdu były: Pani Jadwiga Piasecka-Matuszek, Pani Jolanta Pyrtek i Pani Dominika Gruszka.

 • Jubileusz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie

  W dniach 19 – 20 maja Szkoła Podstawowa nr 1 świętowała swoje 120 – lecie. Ten doniosły Jubileusz uczciliśmy w piątek mszą świętą w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Pszczynie, a następnie uroczystą akademią. Swoją obecnością na niej zaszczycili nas wyjątkowi goście: książe Bolko Fuerst von Pless wraz z małżonką Marie-Elisabeth a także Peter Graf von Hochberg z małżonką Anne von Hochberg. Obecni byli również przedstawiciele władz miasta i powiatu, dyrektorzy szkół, obecni i emerytowani nauczyciele, absolwenci i uczniowie szkoły. 

  Na tę okazję uczniowie przygotowali ciekawy program artystyczny, ukazujący naukę w szkole na przestrzeni tych 120 – lat. Zaprezentowali też swoje talenty wokalne i taneczne. Historyk, p. Agnieszka Chlebek – Rolska przybliżyła dzieje powstania szkoły i jej budynku. Zdjęcia obrazujące te zmiany można też było zobaczyć na wystawie. Jubileusz stał się też okazją do opracowania i wydania suplementu do monografii szkoły, nad którą pracowały panie Agnieszka Chlebek – Rolska, Agnieszka Sinka – Pietras i Anna Piętka.

  Ta szczególna rocznica zaowocowała również podsumowaniem pracy dla dobra szkoły. Dyrektor Szkoły, Witold Wiktorczyk wręczył osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym placówce "Złote Laury" i "Złote Jedynki", przypominając tym samym, że edukacja to wspólny wysiłek oraz radość z jego efektów.

  W tym samym dniu, wieczorem, odbył się szczególny koncert "dla Jubilatki". Był wyjątkowy, gdyż wystąpili na nim absolwenci i uczniowie szkoły. W trakcie tego spotkania widzowie mogli delektować się zarówno muzyką klasyczną jak i współczesną, występami solistów i zespołów, wykonaniami wokalnymi jak i instrumentalnymi oraz pokazami tanecznymi. Wieczór ten dostarczył nam wzruszeń, radości i uśmiechu, za co wykonawcom serdecznie dziękujemy.

  20 maja odbył się z kolei Festyn Rodzinny, zatytułowany "Wehikuł Czasu". Obfitował on w wiele atrakcji. Na scenie prezentowali się uczniowie szkoły oraz przedszkolaki, wystąpił też zespół taneczny "Active". Zaproszeni goście przybliżali nam ciekawe tematy, wspólnie też zatańczyliśmy zumbę. Dzieci z ciekawością odwiedzały przygotowane na tę okazję stoiska. A można się było na nich zarówno wiele dowiedzieć jak i dobrze zabawić: popróbowac swoich sił w robotyce, miasteczku ruchu drogowego, rękodziele, konkursie wiedzy czy aktywnościach fizycznych jak np. chodzenie na szczudłach, podziwiać sztuczki z wykorzystaniem magii codziennych produktów, dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat Afryki, porysować, pozować do zdjęć i wiele innych. Duża popularnością cieszyły się dmuchańce, trampolina czy balony. Smakosze degustowali w pysznych ciastach i świeżych sokach, wiekszy apetyt zaś zaspokoili kiełbaską z rożna. 

  Serdecznie dziękujemy Rodzicom, pracownikom szkoły, absolwentom, uczniom i wszystkim zaangażowanym w organizację tych uroczystości. Dzięki nim te dwa dni odznaczały się wzruszającą atmosferą, pełną wspomnień 
  i radości.

 • Gazetka szkolna "Książątko"

       Zapraszamy do przeczytania gazetki szkolnej
                                        
                                           http://www.juniormedia.pl

 • Festyn rodzinny


 • Certyfikat dla Szkoły

  Nasza szkoła wzięła w tym roku szkolnym udział w światowym projekt UNICEF-u: "Wszystkie kolory świata". W Polsce jest to czwarta edycja programu, który pokazuje, że pomaganie przynosi wiele radości.
  W ramach akcji uczniowie (często przy asyście bliskich) przygotowywali charytatywne, szmaciane laleczki UNICEF. Laleczki te symbolizowały pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Każdej z nich nadano też tożsamość.
  Efekty pracy naszych uczniów można było zobaczyć w szkole, na w tym celu przygotowanym stoisku, a same zdjęcia i relację – na gazetce szkolnej oraz stronie i profilu naszej placówki. Przygotowane przez uczniów laleczki znalazły swoich opiekunów – rodziców, którzy wsparli akcję. Wychowawcy wraz ze swoimi klasami również „zaadaptowali” laleczki. Mało tego, postanowili wraz z uczniami kontynuować ideę niesienia pomocy, przesyłając wybrane laleczki na oddział dziecięcy wybranego szpitala. 
  Zebrane środki przekazane zostały organizacji humanitarnej i wykorzystane na rzecz ratowania życia dzieci w Angoli. Darowizna ta umożliwi zaszczepienie dzieci przeciw najpoważniejszym chorobom wieku dziecięcego, a tym samym pozwoli na uratowanie mu życia.
  Za udział w IV edycji ogólnopolskiej kampanii WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA, organizowanej przez UNICEF, nasza szkołą otrzymała Certyfikat Społecznie Zaangażowanej Placówki.
  Wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję i tym samym przyczynili się do otrzymania tego wyróżnienia, serdecznie dziękujemy.


 • 120 – lecie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie

  ok 2017 jest dla Szkoły Podstawowej nr 1 czasem szczególnym, gdyż obchodzi ona swoje 120 – lecie.  Jak powiedział Christian Schultz, „Rocznice są wzniesieniami w krajobrazie naszego życia. Kierują one nasz wzrok w stronę przebytej drogi”. Wspominamy chwile, które choć minione, pozostaną w pamięci. Przebyty czas jest okazją do uporządkowania tych wspomnień, dodania im należytego blasku. A historia szkoły trwa już od 1 kwietnia 1897 roku, w którym to dniu rozpoczęto naukę w jej murach. Od dziesięciu lat też z dumą i radością nosi ona imię Książąt Pszczyńskich. 
  Ten doniosły Jubileusz uczcimy 19 maja br., w murach szkoły. Uroczystości zainauguruje msza święta w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Pszczynie, zaś oficjalna część obchodów nastąpi w samej szkole. Z kolei 20 maja, już w trakcie rodzinnego, rozrywkowego programu, w godzinach od 14:00 do 18:00, „Jubilatka” świętować będzie swoje urodziny Festynem
   Rodzinnym, na który serdecznie zapraszamy. 

 • POKAZ STROJÓW SZKOLNYCH

  10 kwietnia odbył się apel związany ze 120-leciem naszej szkoły. Data kwietniowa nie była jednak przypadkowa, ponieważ 1 dnia tego miesiąca 1897 roku nasza szkoła rozpoczęła swoją działalność.

  Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, zdjęcia z dawnych lat oraz dowiedzieli się kilku ciekawostek związanych z historią naszej  szkoły.  Dzięki temu bliżej zapoznali się z wieloletnią tradycją szkoły, do której uczęszczają.

  Na zakończenie apelu uczniowie poszczególnych klas zaprezentowali się w strojach szkolnych, od czasów najdawniejszych, po nam współczesne. Wszystkie klasy spisały się znakomicie! Stroje były bardzo pomysłowe, a wkład pracy włożony w ich przygotowanie naprawdę ogromny.

  Dzięki temu obejrzeliśmy wspaniały pokaz mody szkolnej!

   

   

 • NOC W SZKOLE

  Zeszły tydzień w naszej szkole nie skończył się wraz z ostatnim dzwonkiem w piątek a dopiero w sobotę rano. To za sprawą wydarzenia, na które czekała większość naszych uczniów, a mianowicie „Nocy w szkole” pod hasłem – Noc detektywów. 
  Po przydzieleniu uczestników do jednej z 10 grup rozpoczęliśmy tę noc ćwiczeniami, jako że każdy detektyw oprócz sprawności umysłowej, musi poszczycić się sprawnością fizyczną.
  Na wstępie ćwiczyliśmy zumbę, którą poprowadziły instruktorki fitness: Karolina Skotnica oraz Patrycja Porczyńska goszczące u nas nie po raz pierwszy. Zaraz po nich do akcji przystąpiła Klaudia Matonog, która wciągnęła uczniów do ćwiczeń fitness. 
  Po tak wyczerpującym wstępie rozpoczęliśmy konkursy, w których motywem przewodnim był znany z książek Grzegorza Kasdepke „Detektyw Pozytywka”. Pierwsze zadanie to quiz na podstawie przeczytanego fragmentu. W drugim etapie uczniowie musieli się popisać zdolnościami plastycznymi gdyż należało narysować portret samego Pozytywki. 
  Po tych wymagających skupienia zadaniach przyszła pora na kolejny trening. Tym razem poprowadziła go Kamila Zembala. Był to wyjątkowo wyczerpujący „body combat”, który podobał się nie tylko chłopcom, a kilka dziewcząt okazało się być wbrew pozorom wyjątkowo silnymi.
  Pierwsza część Nocy w szkole dobiegła końca i wszyscy uczestnicy zajadali się pizzą (czy wiecie że zjedliśmy 360 kawałków pizzy??) Po posiłku przyszła pora na długo oczekiwaną „Grę nocną po szkole”. Każda z drużyn otrzymała matematyczne zadanie, którego wynikiem był numerem sali z kolejną zagadką. Następne zadania ukryte w kopertach prowadziły do następnych sal. Zagadki były bardzo trudne i nawet opiekunowie mieli poważne problemy z ich rozwiązaniem. Pierwsza drużyna – ZIELONI dotarli na metę po około 45 minutach i zostali zwycięzcami, jeszcze raz gratulujemy !!! Po zmaganiach przyszedł czas na podsumowanie całego wieczoru, toaletę i „ścielenie” materacy. Wyjątkowo wyglądała cała sala gimnastyczna zapełniona karimatami i śpiworami. Ulokowani i gotowi do seansu obejrzeliśmy film, a wielu uczniów już podczas niego zasnęło. Mimo ogromu wrażeń i zmęczenia dało się jednak jeszcze długo słyszeć nocne pogaduchy. Po kilku godzinach snu przyszła pora na pobudkę, toaletę i śniadanie. Ale cóż to
  było za śniadanie... przygotowane przez nauczycieli na czele z Panem Dyrektorem. Szybko nadeszła 8.00 rano i po raz pierwszy była to godzina nie wejścia do szkoły i rozpoczęcia zajęć, a ich końca i opuszczenia naszej szkoły.

  Bardzo dziękujemy organizatorkom i opiekunom tej super imprezy, ale także wam uczestnikom za to, że tak wspaniale spędziliśmy całą noc.

   

  Zdjęcia z wydarzenia można oglądać na naszym profilu facecookowym: https://www.facebook.com/pg/Sp1Pszczyna/photos/?tab=album&album_id=1449490581769026

 • Biała Szkoła

  W lutym uczniowie klas trzecich wyjechali na Białą Szkołę do Istebnej. Aktywnie spędzali czas korzystając z uroków zimy. Mimo, że pogoda nie zawsze nas rozpieszczała, to prawie każdego dnia byliśmy na stoku. Najpierw rozgrzewka, następnie zakładanie butów narciarskich, które po pierwszym instruktarzu szło nam bardzo sprawnie, no a wreszcie narty. Kiedy jedni próbowali swych sił w opanowaniu jazdy na nartach, inni jeździli na oponach. Pod koniec wyjazdu wszyscy jeździli już na stoku o średniej trudności, a niektórzy zaliczyli nawet wjazd wyciągiem kanapowym na szczyt i zjazd z samej góry.
  Oprócz atrakcji jaką była jazda na nartach, byliśmy również na basenie. Pojechaliśmy też do Chaty u Kawuloka, twórcy, a zarazem wirtuoza gry na instrumentach pasterskich. Chata to żywa pamiątka autentycznej zabudowy drewnianej. Można zobaczyć w niej wystawę zabytkowych sprzętów oraz instrumentów muzycznych, np. okarynę, piszczołki, gajdy, fujarkę, róg pasterski. Przewodnik prezentuje jak się na nich gra i dzieli się historiami i ciekawostkami z życia jakie wiedli tu górale. Wzięliśmy udział w warsztatach z koronczarką. Poznaliśmy historię koniakowskich koronek, podziwialiśmy oryginalne wyroby, a każdy chętny mógł spróbować swoich sił w dzierganiu szydełkiem. 
  Ostatniego dnia, w drodze powrotnej pojechaliśmy do Wisły, gdzie zwiedziliśmy skocznię narciarską i Muzeum Adama Małysza. Można przyjrzeć się jego pucharom, nagrodom i odznaczeniom, obejrzeć 4 kryształowe kule za wygranie Pucharu Świata. Można tam też obejrzeć jego kombinezony, narty, kaski, plastrony (numery startowe) z najważniejszych zawodów.
  Wyjazd przyniósł nam bardzo dużo emocji i dostarczył mnóstwa zabawy. • Akademia Bezpiecznego Puchatka

              Akademia Bezpiecznego Puchatka to ogólnopolski program edukacyjny, który wpisuje się w szczytną inicjatywę poprawienia bezpieczeństwa najmłodszych uczniów szkół podstawowych. W ramach programu otrzymaliśmy materiały edukacyjne wraz ze scenariuszami lekcyjnymi, które zostały opracowane przez nauczycieli – metodyków przy współpracy  ze specjalistami z Biura Prewencji i Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Przygotowany folder ma pomóc w przekazaniu dzieciom niezbędnej wiedzy o tym, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole, w domu, w czasie zabawy i korzystania z Internetu. Dodatkowo  program został rozbudowany o treści związane z przydatną dla dzieci tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności.

              Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wzięli udział Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Zmierzyli się z pytaniami dotyczącymi bezpieczeństwa w różnych sytuacjach,z którymi mogą spotkać się na co dzień.

 • Pamiętamy o patronach naszej szkoły

   

  W piątkowe popołudnie, tuż przed Dniem Wszystkich Świętych, uczniowie klasy VIa wybrali się do parku pszczyńskiego by zadbać o nagrobki książąt pszczyńskich, których imię nosi nasza szkoła. Zapaliliśmy również symboliczne znicze na grobach Hochbergów. Wspólne wyjście stanowiło dobrą okazję do przypomnienia sobie historii rodzin panujących w naszym mieście. 


  Również klasa II a zadbała o należyte uczczenie pamięci i zapaliła znicze. • Wycieczki Szkolnego Koła Turystycznego „Dreptej”

  Ruch to zdrowie, a gdy dodamy do tego przepiękny krajobraz górski, otrzymujemy podwójną korzyść. 24 i 25 września uczniowie pod opieką Dyrektora Szkoły, pani Jadwigi Piaseckiej-Matuszek oraz pani Danuty Abramowicz-Heczko  udali się na Halę Boraczą. Jest to hala pasterska położona w Beskidzie Żywieckim w grupie Lipowego Wierchu i Romanki, na przełęczy o wysokości około 860 m. Uczniowie zapoznawali się tam z lokalnym folklorem: występami zespołów, potrawami oraz pokazem tradycji pasterskich związanych ze spędem owiec.

              1 października, również w Beskidzie Żywieckim, uczniowie pod opieką pani Anny Krawczyk pokonywali Przełęcz Przegibek podczas Rajdu Górskiego młodzieży PTTK. • Pożegnanie klas szóstych w Muzeum Zamkowym

  Piękną uroczystością uczniowie klas szóstych podsumowali naukę w szkole. W czwartek wraz z rodzicami, wychowawcami, Dyrekcją Szkoły oraz zaproszonymi gośćmi zebrali się w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego.

  Uroczystość tą przepięknym występem wokalnym uświetnili Katarzyna Posikata wraz z ojcem Mirosławem. Następnie Dyrekcja Szkoły uhonorowała „Złotymi Jedynkami” osoby szczególnie zasłużone naszej szkole: panią Katarzynę Kamieńczyk – Stryczek, panią Sylwię Caputę, pana Dariusza Zubera oraz pana Michała Rysia. Szóstoklasiści przygotowali występ artystyczny podsumowujący ich pobyt w szkole podstawowej.

        Doniosłym momentem uroczystości było wręczenie listów gratulacyjnych Rodzicom uczniów, którzy uzyskali wysokie wyniki w nauce oraz podziękowania dla Rodziców, którzy z dużym zaangażowaniem pomagali wychowawcom w trakcie roku szkolnego.

        W tym roku szkolnym tytuł „Najlepszego Ucznia” otrzymała Michalina Mrzyk z klasy VId, „Najlepszym Sportowcem” została Magdalena Mieszczak z klasy VIb, zaś za najwyższy wynik na sprawdzianie szóstoklasisty wyróżniono Annę Walencik z klasy VId.

           Dyrektor Szkoły zakończył uroczystość życzeniami dla naszych Uczniów i ich Rodziców.
              

 • Shabeer-podsumowanie pobytu

 • Festyn rodzinny z Jedynką

   


  4 czerwca miał miejsce festyn rodzinny. Uczniowie przygotowali z tej okazji występy. Na scenie z przedstawieniem wiosennym zaprezentowały się przedszkolaki, wybrane tańce pokazał zespół Jedyneczka, klasa IVc przypomniała zebranym poprzez przedstawienie o ekologii, pierwszoklasiści przenieśli nas w magiczny świat eksperymentów naukowych, zaś finaliści szkolnego konkursu “Mam Talent” dali pokaz swych umiejętności.  Zebranych zachwycił również taneczny pokaz  Weroniki Osińskiej i Martyny Drożdzewicz. Do energetycznej zumby zaprosiły goszczące na festynie trenerki Centrum fitness SPOT: Patrycja Porczyńska i Karolina Skotnica, zaś swoim śpiewem zachwycił absolwent naszej szkoły Jakub Graca. Na festynie gościliśmy również wolontariusza ze Sri Lanki, przebywającego w naszej szkole w ramach programu KidSpeak.

  Dzięki uprzejmości Zarządów Osiedli Śródmieście oraz Siedlice na festynie dzieci bawiły się na dmuchanym zamku, zjeżdżalni i trampolinie. Swoją sprawność fizyczną, kreatywność i inne umiejętności można było przetestować przy wielu przygotowanych na tę okazję stoiskach. Powodzeniem cieszyło się między innymi malowanie twarzy i przebieranie w kostiumy. Rodzice zadbali też o podniebienia gości, przygotowując pyszne ciasta i świeże soki.

              Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym w organizację festynu.
  Więcej zdjęć znajduje się pod adresem

  https://www.facebook.com/Sp1Pszczyna

   

             

 • Festyn szkolny

  Radośnie, zdrowo, z uśmiechniętą minką -

  Zapraszamy na festyn z Jedynką!

   

              W trakcie tegorocznego festynu klasy pierwsze przeniosą nas w świat magii, finaliści szkolnego konkursu „Mam Talent” zaprezentują swoje umiejętności, zaś klasa IV zapozna nas z ekologią. Wystąpią również niezrównane przedszkolaki, zespół Jedyneczka, zespół wokalny oraz zaproszeni goście. Dzięki uprzejmości Zarządów Osiedli Śródmieście oraz Siedlice program naszego festynu zostanie wzbogacony o dodatkowe atrakcje, jak dmuchane zamki i zjeżdżalnie.

              W przerwach, pomiędzy artystycznymi przyjemnościami, zapraszamy do kawiarenki z pysznymi domowymi ciastami, świeżymi sokami oraz innymi smakołykami.

              Festyn odbędzie się 4 czerwca w godzinach od 14:00 do 18:00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie.

              Rodzice, Dyrekcja, Nauczyciele i Pracownicy SP1 serdecznie zapraszają.


   

 • Nordic Walking

   

  7 maja 2016 r. odbędzie się  V  Nordic Walking wokół Zbiornika Łąckiego. Rozpoczęcie i zakończenie imprezy przy Ośrodku Sportów Wodnych w Łące.

  Zbiórka:

  a) przy Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie, ul. Bogedaina 1  -  godz. 9.00 – osoby, które zapisały się    na przejazd autokarem.

  b)przy Ośrodku Sportów Wodnych w Łące – godz. 9.30 – osoby, które dojadą do Łąki prywatnie.

  Zapisy uczestników imprezy przy Ośrodku Sportów Wodnych w Łące o godz. 9.30.
  Rozpoczęcie imprezy godz. 10.00. Planowane zakończenie imprezy ok. 14.30Dla uczestników imprezy przewidziano pamiątkowe koszulki 
  (tzn. dla zapisanych w Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie)

  Przyjmujemy zgłoszenia od:  
  a)osób dorosłych,  
  b)osób dorosłych z dziećmi,  
  c)dzieci

  TERMIN ZGŁOSZENIA:  21.04.2016 r. w świetlicy szkolnej SP1 w Pszczynie.

  Dzieci uczestniczące w imprezie bez opieki osoby dorosłej pobierają w świetlicy specjalne druki  „Oświadczenie rodziców”.

   

 • Biała Szkoła

    25 stycznia 2016r. klasy III wyjechały na Białą Szkołę do Istebnej. Przez pięć dni dzieci uczyły się jeździć na nartach, pływać i zwiedzały okolicę. Zabawa była wyśmienita! • SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY

  14 kwietnia 2016r.

  uczniowie klas trzecich wykażą się wiedzą

  oraz umiejętnościami z zakresu

  języka polskiego i matematyki pisząc

  SPRAWDZIAN TRZECIOKLASISTY


  ŻYCZYMY POWODZENIA, TRZYMAMY ZA WAS KCIUKI:)
 • Zapisy dzieci do szkoły i do przedszkola

  UWAGA RODZICE !


  Od 7.03 do 20.03.2016 r. – ruszają zapisy dzieci do przedszkola.

  Od 1.04.2016 – ruszają zapisy do klasy pierwszej.

 • Festyn rodzinny

  „Smacznie, zdrowo i sportowo!”  Festyn Rodzinny w Szkole Podstawowej nr 1 w Pszczynie  

             

        W sobotę 13 czerwca o godzinie 15.00 na terenie Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie  rozpoczął się Festyn Rodzinny.


          Wspaniałego widowiska dostarczyli zaproszeni goście. Uczestnicy festynu podziwiali zespół taneczny „Active” z Pawłowic, pokaz i naukę zumby w wykonaniu trenerki i instruktorki tańca pani Bernadety Wróbel i uczennicy Weroniki Osińskiej oraz pokaz umiejętności sportowych w wykonaniu absolwentki szkoły Kornelii Marczak. Na scenie zaprezentowały się: przedszkolaki, zespół wokalno - taneczny "Jedyneczka", młodzi i zdolni uczestnicy szkolnego "Mam talent" oraz zespół taneczny z klasy IIa.


          Nie zabrakło też dodatkowych atrakcji, jak zabaw i rozgrywek sportowych czy malowania twarzy. Dużą popularnością cieszyły się stoiska tematyczne, przy których można było pozować do zdjęć, wykonać laurki, sprawdzić swoją wiedzę i wziąć udział w różnych quizach i konkursach. Smakosze również znaleźli coś dla siebie: zdrowe świeże soki, lody, domowe ciasta przygotowane przez rodziców oraz grillowane kiełbaski.
   
   

             


   

 • Szkolne koło turystyczne „Dreptej”

               • Jesteśmy w Śląskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie

       

 • Festyn

    • Facebook


  Zapraszamy na nasz profil:)


 • Copyright 2019 by SP 1 Pszczyna

  Wykonanie: Invidia.pl


  Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/19

  Informujemy, że zakończenie roku szkolnego odbędzie się w środę 19 czerwca 2019 r.

  • godz. 8:00  - msza św. z okazji zakończenia roku szkolnego w kościele pw Wszystkich Świętych w Pszczynie
  • godz. 9:00  - klasy I - III -  akademia w sali gimnastycznej w budynku

         przy ul. Bogedaina 1

  • godz. 9:20  - klasy IV - VII - akademia w sali gimnastycznej w budynku

          przy ul. Bogedaina 1

  • godz. 10:30 - klasy VIII- akademia w sali gimnastycznej budynku przy ul. Batorego 24