3… 2…1… Daisy!

Rozpoczynając przygodę z księżną Daisy uczniowie naszej szkoły zapoznali się
z jej sylwetką. Klasy piąte postanowiły wesprzeć w tym działaniu najmłodszych, dlatego wykonały staranne plakaty, zawierające najtrafniejsze informacje o życiu naszej bohaterki, dołączając fotografie bądź rzetelnie wykonane rysunki. Uczniowie starszych klas na lekcjach wychowawczych obejrzeli film pt. „Daisy. Wspomnienie minionego świata”. Film mówi o losach  Daisy. Opowiada je Dolly, wierna służąca, która towarzyszyła księżnej do ostatnich jej chwil. Zdjęcia do filmu realizowane były w zamku Książ, w Szczawnie Zdroju, w Świebodzicach oraz Muzeum Zamkowym w Pszczynie.

Mamy nadzieję, że nasi wychowankowie wykorzystają zdobytą wiedzę, rozbudzą swoją ciekawość i zmierzą się w zaplanowanych akcjach i konkursach związanych
z Daisy.