Starszy kolega, starsza koleżanka

Program ten polega na cotygodniowych spotkaniach wolontariuszy – uczniów I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie z podopiecznymi – uczniami szkoły podstawowej. Licealiści pomagają młodszym kolegom i koleżankom w nauce, poszerzają ich umiejętności w zakresie języka angielskiego, zawsze chętniesłużą pomocą, wykorzystując swój czas, swoje zdolności i wiedzę.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nowoczesnej edukacji, pragniemy rozwijać zdolności dzieci w zakresie posługiwania się językiem angielskim, oraz wdrażać umiejętności  samopomocy. Osobisty potencjał młodych, zdolnych wolontariuszy wyzwala szeroki zakres metod praktycznego działania, które w przyjaznej atmosferze pomagają podopiecznym nie tylko nadrobić zaległości w nauce ale także wzbudzają ich motywację do nauki i rozwijania swoich zainteresowań. Ten rodzaj wolontariatu jest ciekawą formą spędzania wolnego czasu, urozmaiceniem nauki i rozwijania kompetencji społecznych obu stron. Licealiści również zdobywają doświadczenie, lepiej poznają siebie, swoje możliwości, otwierają się na nowych ludzi. Wspólne spotkania dają szansę na rzecz najważniejszą – uczenie się od siebie nawzajem.