• Ubezpieczenie dzieci i młodzieży na rok szkolny 2021/2022
    Rada Rodziców zapoznała się z propozycjami ubezpieczeń przesłanymi przez firmy na adres szkoły. Po przeanalizowaniu przesłanych ofert, postanowiła zarekomendować Państwu propozycję ubezpieczenia NNW dla dzieci i młodzieży. Szczegóły TUTAJ
  • Warsztaty regionalne JEDYNKI z zespołem MAŁA ISTEBNA
    W dniach 17-18 września zespół „Jedynka” wziął udział w warsztatach regionalnych zorganizowanych w Centrum Szkoleniowo- Wypoczynkowym „HALNIAK” w Istebnej. Ćwiczenia wokalno- taneczne zakończył występ zespołu „Mała Istebna” z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Koniakowie oraz wspólne integracyjne zabawy i tańce.         Pobyt w Beskidach był okazją do poznania kultury górali śląskich oraz wędrówek i podziwiania pięknych widoków ze szczytów Zagronia i Ochodzitej. Danuta Abramowicz- Heczko, Aleksandra Niemiec
  • mLegitymacje
    Legitymacja szkolna wyświetlona na telefonie? Jak najbardziej! Wystarczy wypełnić wniosek, zrobić zdjęcie w bezpłatnym kreatorze i przesłać. Szczegóły TUTAJ
  • „Deutsch lernen kann auch Spaß machen!”- „Nauka języka niemieckiego może także sprawiać przyjemność”
    Praktyczna nauka języka niemieckiego w sytuacjach codziennych  jest świetnym sposobem na przekazanie treści programowych. Bardzo ważne w nauce języka są wielokrotnie stosowane powtórzenia, które podawane w sposób atrakcyjny i ciekawy zwiększą efektywność nauczania i utwierdzą w przekonaniu, że nauka języków i kontakt z językiem może być przyjemny 🙂 W związku z powyższym, stosowanie ćwiczeń interaktywnych, platform edukacyjnych, gier i zabaw językowych oraz stworzenie uczniom możliwości doskonalenia języka w sytuacjach codziennych, poprzez wycieczki i bezpośrednie relacje z innymi uczniami, może rozbudzić w nich chęć i motywację do nauki –  na co  bardzo liczę w tym roku szkolnym 🙂 Z okazji Europejskiego Dnia Języków grupa uczniów naszej szkoły  wymieni się listami, oczywiście napisanymi w języku niemieckim, z uczniami Szkoły Podstawowej w Kobiórze.

Liebe Grüβe 🙂

Eure Deutschlehrerin 🙂

• Z wizytą na Wydziale Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego
    W tym tygodniu uczniowie naszej szkoły mieli możliwość udziału w interdyscyplinarnych wykładach dla szkół  Nauka Wokół Nas. Krótką relację możesz przeczytać i obejrzeć TUTAJ.  Kolejne grupy uczniów odwiedzą sale wykładowe Uniwersytetu jeszcze w tym i przyszłym tygodniu.
  • Pomoc koleżeńska
    Poszukiwani wolontariusze do programu „Pomoc koleżeńska w nauce”. Zapisy przyjmują:
    1. Edyta Skotnica
    2. Agnieszka Paździor
    3. Karolina Janik
  • “DZIEŃ KROPKI” w SP 1 w Pszczynie
    15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki – to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Jego obchody zapoczątkowało wydanie przez Petera H. Reynoldsa książki pt. „Kropka”. Jest to opowieść o przemianie, jaką dzięki wspierającej nauczycielce przechodzi wątpiąca w siebie w dziewczynka. Wszystko rozpoczyna się od małej kropki postawionej na papierze, która staje się inspiracją do zrealizowania swoich pomysłów i odkrycia różnorakich talentów. Co roku uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, zabawy  z kropką jako znakiem interpunkcyjnym,  labirynty oraz różne  festiwale talentów. Wychowankowie naszej szkoły zapoznali się z historią bohaterki książki “The Dot”, następnie w atmosferze zabawy wykazali się swoimi talentami i pomysłowością podczas tworzenia niezwykłych rysunków, łamigłówek matematycznych, a także zmagań językowych. Dziękujemy wszystkim za włączenie się we wspólne świętowanie. “Niech kropka będzie z Wami”  ; )
  • Bez zieleni nie ma nas
    Dnia 10.09.2021r. (piątek) klasa 7a razem z wychowawczynią panią Patrycją Trela w ramach lekcji wychowawczej „Bez zieleni nie ma nas” posadziła drzewko i wrzosy. Akcja miała na celu przypomnienie uczniom jak ważna jest w życiu człowieka przyroda.
  • Świetlica szkolna – zapisy
    Świetlica szkolna w roku szkolny 2021/2022 pełni opiekę nad dziećmi od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 – 16.30. Zainteresowanych rodziców  prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia (do pobrania na stronie szkoły lub w świetlicy szkolnej). Serdecznie zapraszamy KARTA ZGŁOSZENIA DZIECKA
  • Zapisy na obiady
    Stołówka szkolna będzie wydawać posiłki od dnia 6.09.2021r. (poniedziałek). Rodziców/opiekunów prosimy o zgłaszanie chętnych dzieci na posiłki poprzez e-dziennik lub telefonicznie. Mailowe zgłoszenia proszę wysłać bezpośrednio do Intendentki, pani Magdaleny Gładki (zakładka pracownik).
  • Procedury bezpieczeństwa obowiązujące na terenie szkoły od 1.09.2021r.
    Prosimy o zapoznanie się z procedurami: Pobierz dokument

Archiwum wydarzeń: