Wydarzenia

  • „Podróże z klasą”
    Uczniowie klasy 6a i kilkoro uczniów z klasy 6b kilka dniu temu wyjechali na wycieczkę do Warszawy, zorganizowaną w ramach programu MEN „Podróże z klasą”. Pierwszą atrakcją, którą zwiedzili uczniowie był Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Następnie udali się do Pałacu Kultury i Nauki. Z kolei wieczorem podziwiali stolicę Polski skąpaną w blasku świateł. Drugiego dnia dzieci zwiedzały najważniejsze zabytki stolicy: kolumnę Zygmunta III Wazy, pomnik Syrenki Warszawskiej, Bulwary Wiślane, Grób Nieznanego Żołnierza, pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej, Pałac Prezydencki. Zwiedzili także komnaty Zamku Królewskiego, a później udali się na PGE Narodowy, gdzie mieli okazję zobaczyć każdy zakamarek tego obiektu. Środowy poranek rozpoczął się wizytą w studiu telewizji „Dzień dobry TVN”, gdzie uczniowie zostali zaproszeni w podziękowaniu za wiersz, który napisała klasa 6a wspólnie z wychowawczynią o tejże stacji. W studiu telewizyjnym na żywo dzieci zobaczyły jak powstaje program „Dzień dobry TVN” i osobiście poznali prowadzących. Ostatnim punktem wycieczki był barokowy Pałac Króla Jana III w Wilanowie. I tak wycieczka dobiegała końca, niestety wszystko, co dobre szybko się kończy. Warszawa to zdecydowanie miejsce, które na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów!

  • Akademia z okazji Dnia Niepodległości

    „Wolność kocham i rozumiem Wolności oddać nie umiem (…)”

    11 listopada mija kolejna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w piątek 7 listopada w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy 7a,7c oraz 8a pod kierunkiem pani Marii Zuber. Oprawę muzyczną przygotowały panie: Aleksandra Niemiec i Natalia Sajdok. Podczas akademii zostały przypomniane wydarzenia i postacie związane z trudnymi latami narodu polskiego i jego dążeniem do odzyskania niepodległości. Uczniowie mogli wysłuchać pieśni patriotycznych. Uroczyście odśpiewano  także hymn narodowy oraz zapomnianą już „Rotę”. Na scenie można było zobaczyć również efektywną interpretację symbolizującą rozbiory Polski. Na zakończenie głos zabrał Pan Dyrektor Witold Wiktorczyk, który podkreślił potrzebę pielęgnowania pamięci o polskiej historii.

  • Świat Muminków
    5 listopada uczniowie klasy 2a  uczestniczyli w zajęciach przygotowanych przez  Miejsko- Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie, podczas których poznali Dolinę Muminków i jej mieszkańców. W trakcie zajęć dzieci stworzył własne mapy tej magicznej krainy oraz bawiły się w „muminkowe” zabawy, które sprawiły im wiele radości.

  • Pamiętamy…
    Tradycją naszej szkoły jest coroczne odwiedzanie pobliskich grobów ludzi zasłużonych dla historii naszej lokalnej Ojczyzny. W ostatnich dniach października uczniowie klas 1-3 wybrali się w pobliskie miejsca pamięci. Uczniowie w ciszy i zadumie poznali miejsce upamiętniające żołnierzy poległych na polu walki. Starsi koledzy i koleżanki  opiekowali się w trakcie spaceru młodszymi uczniami i wspólnie z nimi zapalili znicze pod tablicami upamiętniającymi bohaterów.

  • Zielona Pracowania TROPEM ŻUBRA

    30 października odbyło się wielkie wydarzenie w naszej szkole, mianowicie otwarcie Zielonej Pracowni – „Tropem żubra”. Po uroczystym przecięciu wstęgi, zaproszeni Goście oraz uczniowie kl. 7a weszli do nowej sali. Reprezentanci uczniów powitali przybyłych, wśród których gościliśmy min. Zastępcę Burmistrza Panią Magdalenę Czarnecką, Zastępcę Prezesa WFOŚiGW Panią Iwonę Gejdel – Targosz, a także Adama Kusia, Marcelinę Leki, Jacka Grandę, Katarzynę Gabryś, Izabelę Bąk, Elżbietę Kamieńszczyk- Cudek. Następnie przeprowadzona została pokazowa lekcja, z żubrem w roli głównej. Na koniec głos zabrał Pan Dyrektor Witold Wiktorczyk dziękując za wsparcie, dzięki któremu udało się zrealizować projekt tej biologiczno- geograficznej pracowni w naszej szkole. Mamy nadzieję, że efekt końcowy wszystkim się podoba, a nasi uczniowie z przyjemnością będą zdobywać wiedzę nauk przyrodniczych w otoczeniu leśnych żubrów.

     
  • (brak tytułu)

    Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zaprasza uczniów klas 4-8 na

    JESIENNĄ DYSKOTEKĘ SZKOLNĄ.

    Regulamin dyskoteki
  • „Podróże z klasą”
    Uczniowie klasy 7b i częściowo klasy 7c w dniach 28 – 30 października wyjechali na wycieczkę zorganizowaną w ramach programu MEN „Podróże z klasą” na Ziemię Świętokrzyską. Pierwszą atrakcją, którą zwiedzili był Zamek Królewski w Chęcinach, a następnie Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarnii. Drugiego dnia udali się do Kielc, gdzie zwiedzali Jaskinię Wschodnią na Kadzielni oraz wybrali się na Łysą Górę(612m.n.p.m.).
    Środa upłynęła pod znakiem warsztatów chemicznych w  Centrum Nauki Leonarda da Vinci w Podzamczu.
    Wyjazd ten okazał się wspaniałą wyprawą krajoznawczą.
  • Kilka słów o komiksie…
    Uczniowie klasy 2b na kolejnym spotkaniu w MPBP mieli okazję poznać historię komiksu. W czasie zajęć dzieci oglądały dostępne w bibliotece komiksy, a następnie stworzyły własne, niepowtarzalne historie w formie komiksów.

  • Z wizytą w bibliotece
    Klasa 1b po raz pierwszy odwiedziła Miejsko- Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie. Podczas wizyty dzieci zapoznały się z pracą i funkcjonowaniem biblioteki miejskiej,  zwiedziły bibliotekę oraz wysłuchały bajki ,,Przygoda Franklina”, po czym wykonały samodzielnie zakładkę do książki -SOWĘ. Wracając do szkoły klasa 1b wraz z wychowawczynią odwiedziła pszczyński park, podziwiając kolorowy, jesienny krajobraz.

  • Spotkanie autorskie z Andrzejem Grabowskim
    Uczniowie klas drugich i trzecich  24 października uczestniczyli w spotkaniu autorskim z panem Andrzejem Grabowskim, autorem książek oraz  programów telewizyjnych dla dzieci tj.: Tik-Tak, Ciuchcia i Budzik. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Dźwięki literatury”- dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-państwowego funduszu celowego- „Partnerstwo dla książki”. Podczas spotkania uczniowie poznali fragmenty książek autora tj.: „Dziewczynka ze srebrnym zębem” czy „Instrukcja obsługi pieska Jacósia”. Dzieci mogły także osobiście poznać bohaterów programów telewizyjnych: Kulfona, Zająca Poziomkę oraz Szefuńcia i Bezkajku, co sprawiło im wiele radości.

  • Warsztaty literacko-muzyczne
    23 października uczniowie klasy 1a uczestniczyli w  warsztatach literacko- muzycznych, które odbyły się w MPBP w Pszczynie i były zorganizowane w ramach projektu „Dźwięki literatury”- dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury-państwowego funduszu celowego- „Partnerstwo dla książki”. Zajęcia prowadzone były przez panią Justynę Przybyłę, dzięki której dzieci przekonały się, że każdy z nas może tworzyć teksty piosenek. Uczniowie klasy 1a wspólnie z panią Justyną stworzyli powitalną piosenkę. Mogli również posłuchać wierszy Jana Brzechwy, z których popłynęły dźwięki- odgłosy owadów. Następnie dzieci zamieniły się w bohaterów czytanych wierszy i wspólnie pląsały w rytm muzyki. Warsztaty pokazały, że literatura może być źródłem dźwięku, a odpowiednio dobrane do siebie słowa stanowią muzykę.

Archiwum wydarzeń: