Wydarzenia

 • Na „Supełku”…
  Własny pomysł, autorski projekt, własnoręczne wykonanie- tak można określić ideę zajęć wykorzystujących technikę malowania na tkaninie. W trakcie zajęć rękodzielniczych uczniowie klas trzecich pod opieką pani Elżbiety Tutas rozwijali wyobraźnię i kreatywność projektując kolorowe obrazki. Efektem zajęć były niepowtarzalne prace w kolorowych ramkach. Malowane na płótnie obrazki powstały dzięki materiałom zakupionym w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”.

   
 • Pokaz iluzji…
  18 kwietnia klasy 1-3 gościły w naszej szkole iluzjozjonistę, który przez dwie godziny lekcyjne zabawiał dzieci magicznymi sztuczkami i zaklęciami, a wszystko w atmosferze humoru i zabawy. Uczniowie brali czynny udział w występie, a niektórzy nawet mogli przez chwilę poczuć się jak prawdziwi asystenci magika.
 • Przedstawienie teatralne „Mały Książę”
  Dnia 17 kwietnia klasy 6 i 7 uczestniczyły w przedstawieniu teatralnym „Mały Książę” w Teatrze Lalek Banialuka. Mały Książę poprzez swój „barankowy portal” wciągał uczniów do swojej opowieści o poszukiwaniu przyjaźni i bliskości. W świecie wielu pytań i nieproporcjonalnie mniejszej liczbie odpowiedzi, niezmiennie „najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu”. Był to znakomity spektakl!
 • Klasy szóste w Teatrze Banialuka
  Pod przewodnictwem pani Magdy, aktorki Teatru Lalek Banialuka, uczniowie klas szóstych mieli okazję zobaczyć teatr od kulis. Weszli na scenę teatralną, poznali teatralne zaplecze, pracownię krawiecką, plastyczną, stolarską. Dowiedzieli się, jak powstają przedstawienia teatralne i jaki zespół je tworzy. Poznali rodzaje lalek i spróbowali nimi poruszać. Było fantastycznie! Dziękujemy Radzie Rodziców naszej szkoły za sfinansowanie tych warsztatów.
 • Wycieczka do Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Oddziale Terenowym WORD w Tychach
  W celu poszerzania wiedzy na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, uczniowie klas czwartych z wychowawcami i nauczycielem wychowania komunikacyjnego, odwiedzili Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Celem naszej wycieczki było zwiększenie poziomu wiedzy i umiejętności z przepisów ruchu drogowego, znaków i sygnałów drogowych, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzone zajęcia podzielone były na 4 etapy :
  • prelekcja – bezpieczna jazda na rowerze, znaki i sygnały drogowe
  •  symulatory przejścia dla pieszych
  • pierwsza pomoc przedmedyczna; pokaz i ćwiczenia na fantomie, trening na defibrylatorze
  • elementy odblaskowe.
 • SPOTKANIE Z GRZEGORZEM KASDEPKE
  W dniu 11 kwietnia uczniowie klas 4 wybrali się do Biblioteki Miejskiej w Pszczynie, aby spotkać się z panem Grzegorzem Kasdepke, znanym pisarzem książek dla dzieci. Artysta opowiadał nam o swoich książkach oraz inspiracjach, które przelane na papier możemy później poznać. Nasi uczniowie wykazali się dobrą znajomością związków frazeologicznych, które stały się głównym tematem jednej z książek naszego gościa. Uczniowie mogli zadawać przeróżne pytania, na które pisarz odpowiadał bardzo szczerze i ciekawie. Dowiedzieliśmy się m.in. kto zainspirował pana Kasdepke do wybrania takiej profesji, jak przebiega proces tworzenia książki oraz jakie są blaski i cienie pisania książek. To interesujące spotkanie z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.
 • „Witajcie w naszej logobajce” – rozstrzygnięcie konkursu
  Miło nam poinformować, że uczeń klasy 3B Franciszek Kaszuba zdobył II miejsce w międzyszkolnym konkursie plastyczno-logopedycznym „WITAJCIE W NASZEJ LOGOBAJCE”. Zadanie konkursowe polegało na ułożeniu przez ucznia wg własnego pomysłu krótkiej historyjki/bajki logopedycznej, w której treść należało wpleść ćwiczenia usprawniające narządy artykulacyjne, wyrazy dźwiękonaśladowcze lub wyrazy doskonalące wymowę trudnych głosek. Każdą historyjkę/bajkę trzeba było również zilustrować, wykonując pracę dowolną techniką plastyczną.
 • Lekcja biblioteczna
  W dniu 10.04 klasa 3B wybrała się na lekcje biblioteczną do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie. Zapoznali się z historią powstania komiksów zagranicznych i polskich oraz japońskich mang. Poznawali rodzaje kadrów oraz dymków dialogowych. Po interesującej lekcji i żywiołowej dyskusji mieli okazję, w specjalnym programie, stworzyć swój własny komiks.
 • Wizyta przedszkolaków
  10 kwietnia naszą szkołę odwiedziły dwie grupy zerówkowe z Przedszkola nr 2 w Pszczynie. Grupa Biedronek i Pszczółek wraz z wychowawcami miała okazję poznać budynek szkoły, zwiedzić niektóre sale, a także się trochę pouczyć . Dzieci pod opieką Pani Urszuli Chroszcz bawiły się z wykorzystaniem „magicznego dywanu” w sali 02, a później wykonały zadania na kartach pracy oraz ćwiczenia na tablicy interaktywnej pod opieką Sylwii Kaliciak-Kulas w sali 106. W opiece nad przedszkolakami oraz w przygotowaniach łamigłówkek i zadań dla młodszych kolegów i koleżanek pomagała klasa 2a. Wierzymy, że dzięki dniu spędzonemu w naszej placówce, w miłej i radosnej atmosferze, przedszkolaki z chęcią i zapałem rozpoczną we wrześniu swoją przygodę ze szkołą. Już teraz życzymy im wielu sukcesów i radości z nauki!
 • Noc w szkole
  W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyła się „Noc w szkole pt. TANIEC Z GWIAZDAMI”. Uczniowie klas 4-8 spędzili w szkole cały piątkowy wieczór oraz noc z 5 na 6 kwietnia. Na uczestników czekała moc atrakcji. Na początek Pan Dyrektor Witold Wiktorczyk oraz Przewodniczący Rady Rodziców Jacek Granda przywitali wszystkich zebranych. Pierwszą atrakcją była wizyta gości z L.O.im .B. Chrobrego w Pszczynie. Pan Cezary Filipiuk przedstawił temat „Rozmiar kosmosu”, po wykładzie i prezentacji na ten temat licealistki zapoznały uczniów z różnymi kosmicznymi ciekawostkami i przeprowadziły quiz o planetach. Kolejna część „Nocy w szkole” to sesja zadaniowa- uczniowie podzieleni na drużyny zaliczali poszczególne ciekawe, integracyjne zadania dotyczące astronomii i tańca. Pomiędzy zadaniami uczniowie mogli zjeść zapiekanki oraz słodkości ufundowane przez Radę Rodziców. Dwie stacje zadaniowe były szczególne, gdyż polegały na nauce tańca, Pani Danuta Abramowicz-Heczko wraz z Panią Aleksandrą Niemiec uczyły każdą z drużyn trojaka natomiast pod okiem Kamili i Weroniki Osińskich uczniowie poznawali podstawowe kroki hip-hopu. Dziewczyny zaprezentowały też swoje umiejętności taneczne i odpowiedziały na liczne pytania uczniów dotyczące Ich kariery tanecznej. Po sesji zadaniowej wszyscy uczestnicy „Nocy w szkole” odtańczyli wspólnie poznane tańce- poszło Im świetnie 🙂 Później nadszedł czas odpoczynku, wyciszenia, planszówek, przekąsek, szeptanych rozmów… aż w końcu około 2 w nocy nastała zupełna cisza, przerywana pojedynczymi pochrapywaniami 😉 W sobotę o godz. 7 rano uczniowie opuszczali szkołę zadowoleni i uśmiechnięci mając w plecakach piżamki, śpiwory i dobre wspomnienia.
 • „Doktor i jego zwierzęta”

  5 kwietnia uczniowie klas pierwszych, drugich, trzecich wraz z wychowawcami wybrali się do Pszczyńskiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne pt. „Doktor i jego zwierzęta”. Organizatorem niniejszego spektaklu był Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Aktorzy stanęli na wysokości zadania przyciągając uwagę dzieci swoimi strojami, humorystycznymi scenkami oraz wesołymi piosenkami. Przesłanką niniejszego przedstawienia było zwrócenie uwagi najmłodszych widzów na zwierzęta, które mieszkają tuż obok nas i niesienie im pomocy kiedy tylko tego potrzebują oraz, że my sami możemy się wiele od nich nauczyć kiedy tylko będziemy je bacznie  obserwować. Dzięki wspaniałej grze aktorskiej dzieci miały okazję wejść do teatralnego świata, w którym wszystko jest możliwe.

Archiwum wydarzeń: