Wydarzenia

 • 4a w parku trampolin
  Klasa 4a wybrała się na wycieczkę do parku trampolin. Wyjazd nie tylko rozwijał ich sprawność fizyczną, ale też zintegrował grupę i poprawił wszystkim uczestnikom humory.
 • Ho, ho, ho
  W środę 6 grudnia naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj ze swoimi pomocnikami, który w współpracy z Radą Rodziców przygotował dla każdego ucznia słodki upominek. Radości i kalorii było bardzo wiele.
 • Mikołajki
  Z okazji mikołajek dla uczniów klas 1-3 zorganizowane zostały warsztaty cukiernicze. Uczniowie mogli obserwować proces powstawania lizaków, jak również samodzielnie wykonać swój słodki smakołyk.  Warsztaty przeprowadziła Fabryka Małego Cukiernika.
 • Wizyta w Planetarium
  W listopadzie młodzież naszej szkoły odwiedziła Planetarium Śląskie w Chorzowie. Uczniowie klas 7a, 7b, 8a, 6a oraz 5a uczestniczyli w zajęciach pod sferycznym niebem. Mogliśmy tu odbyć fascynującą podróż w czasie i przestrzeni, odwiedzić najdalsze zakątki Wszechświata, poznać różne konstelacje gwiezdne i galaktyki. Uczestnicząc w warsztatach meteorologicznych dowiedzieliśmy się: Czy można włosami zmierzyć wilgotność powietrza? Na czym polega praca meteorologa?  oraz wcieliliśmy się w rolę badacza pogody, wykonując pomiary składników, korzystając z różnych przyrządów meteorologicznych.
 • Wróżby andrzejkowe w Skansenie
  W tym tygodniu klasy 4 odwiedziły Skansen w Pszczynie, żeby wziąć udział w warsztatach pt. „Andrzejki dawnej i dziś”. Podczas warsztatów uczniowie  poznali tradycje związane z wróżbami andrzejkowymi. Dzieci lały wosk i odczytywały kształty, które mogłyby być powiązane z przyszłością. Wróżyły przyszły zawód losując przedmiot z zamkniętego pudełka oraz poznawały przysłowia andrzejkowe chrupiąc pyszne, domowe ciasteczka jednocześnie.
 • Zabawa andrzejkowa
  Jest taka jedna noc w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się, jaka będzie ich przyszłość. W naszej szkole dn. 29.11.2023 r. odbyła się długo wyczekiwana dyskoteka integrująca społeczność uczniowską. Szkolne wróżki z magiczną kulą i czarodziejską laską przepowiadały przyszłość. Symbole wiedzy magicznej, świece, lampiony i inne elementy dekoracji dodawały tajemniczości całej scenerii. Uczniowie wraz ze swoimi opiekunami tańczyli i bawili się wspólnie przy dźwiękach skocznej muzyki. Zabawy, radości oraz uśmiechu było wiele i wszyscy z utęsknieniem czekają już na następny bal, tym razem karnawałowy. Wszyscy zadowoleni wrócili do domów pełni wiary, że spełni im się to, co wywróżyli sobie tego magicznego wieczoru.
 • Dzień Pluszowego Misia
  25 listopada przypada rocznica powstania pierwszej pluszowej maskotki w kształcie misia. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny. W związku z tym nasze dzieci mogły cieszyć się na poniedziałkowych lekcjach towarzystwem swoich pluszaków.
 • Kolejne sukcesy naszych uczniów
  Wielkie gratulacje dla uczniów klasy 5a – Marcina Ruska i Adama Skwarka za zajęcie II miejsca w Powiatowym Konkursie „Talent i praca – to się opłaca”. Uczniowie napisali piękne wiersze na temat „Co jest miarą sukcesu – talent czy praca”. Gratulujemy również wyróżnienia w konkursie Magdalenie Simce, Małgorzacie Szczotce, Martynie Urban i Filipowi Czerwińskiemu z klasy 5a.
 • Tydzień Życzliwości – fotorelacja
 • Świetliczaki z wizytą w Muzeum Prasy Śląskiej
  Pobyt na świetlicy szkolnej to nie tylko odrabianie prac domowych, ale także udział w różnych wydarzenia i odwiedzanie różnych miejsc! W ostatnim tygodniu nasze Świelticzaki odwiedziły Muzeum Prasy Śląskiej, gdzie miały okazję obejrzeć ogromną ilość gazet i czasopism oraz eksponaty związane z drukarstwem na przełomie wieków.
 • Co robią uczucia…
  Kl 2b w czwartek 23 listopada wzięła udział w zajęciach w M-PBP w Pszczynie. Były to kolejne zajęcia z cyklu „Z książką może być ciekawie…”, które odbywały się wokół książki „Co robią uczucia”. Dzieci poznały  historię „Puchatego i Kolczastego”, mogły zastanowić się, z czym kojarzy się Puchate, a z czym Kolczaste, porozmawiać o uczuciach. Wzięły udział w historyjce o małej złości, która rosła i rosła.                            Po przypomnieniu sobie momentu kiedy się złościły, mogły to ekspresyjnie narysować, po czym zniszczyć. Uczniowie przekonali się, że każdy ma prawo do przeżywania uczuć.

Archiwum wydarzeń: