• Rekrutacja do klasy pierwszej na rok szkolny 2020/2021
    Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowymi zasadami i terminarzem zgłoszeń i zapisów do klasy pierwszej naszej szkoły na rok szkolny 2020/2021 Przejdź do REKRUTACJI
  • Zostań świadomą osobą poruszającą się w świecie internetu!

Referat Rozwoju i Funduszy Europejskich Urzędu Miejskiego informuje, że trwa rekrutacja do programu: „E-aktywni mieszkańcy gminy Pszczyna” mającego na celu podniesienie kompetencji cyfrowych mieszkańców Gminy Pszczyna.

SZKOLENIA KOMPUTEROWE SĄ BEZPŁATNE.

Szczegóły na stronie: http://www.pszczyna.pl/main/aktualnosci/Uwaga-mieszkancy-Spotkanie-informacyjne-dot.projektu-E-aktywni-mieszkancy-Gminy-Pszczyna-/idn:1200

Zachęcamy do uczestnictwa!

• Kup pan szczotkę

Przypominamy o kolejnej akcji „Kup pan szczotkę” – szczoteczki i pasty do zębów, które zostaną przesłane Fundacji Redemptoris Missio można składać: w budynku na Bogedaina – w gabinecie pedagog/psycholog, w budynku na Batorego – w bibliotece lub u p. Ryś Zachęcamy do zaangażowania, zbiórka trwa do ferii!

• Dzień życzliwości

21 listopada w naszej szkole obchodzony był Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Tego dnia w szkole zakwitł ŻÓŁTY KOLOR ŻYCZLIWOŚCI.

• Kot w butach czyli opowieść w kilku obrazach

Istotą każdej bajki jest MORAŁ. Istotą widowiska, w którym 15 listopada zorganizowanym przez Show Teatr w Pszczyńskim Centrum Kultury wzięli udział uczniowie klas I-III było INTERAKTYWNE UCZESTNICTWO. To uczniowie jako widownia wspólnymi siłami i mocą wyobraźni napisali „Kota w Butach” na nowo.

W charakterze pędzli do malowania użyto kamer, paletą barw były najrozmaitsze efekty elektroniczne i montażowe. Stroną tej filmowej książki było green screen, czyli wirtualne studio filmowe. A w roli modeli wystąpiła sama widownia.

• Opatrunek na ratunek – podsumowanie

12 listopada wyruszyły w drogę paczki a w niej min. 57 pudełek plastrów, 28 paczek waty, 179 gaz, 227 bandaży, 36 opatrunków, oprócz tego sporo strzykawek, igieł, opasek uciskowych, termometrów i wiele innych medycznych rzeczy, które fundacja Redemptoris Missio przekaże medykom w Afryce. Dziękujemy za zaangażowanie

• Happening na rynku

Uczniowie klas 6a, 6d, 7a oraz 8b wzięli wczoraj udział w antysmogowym happeningu na pszczyńskim rynku.

„Chcemy błękitnego nieba, tego tylko nam potrzeba.”,
    „Palenie śmieci, zabija dzieci.”
    – to hasła, które głosili uczniowie naszej szkoły za pomocą przygotowanych transparentów.

Archiwum wydarzeń: