• Podręczniki rok szkolny 2022-2023
    Podręczniki i materiały ćwiczeniowe dla kl. I – VIII zakupi szkoła z dotacji podręcznikowej. Podręczniki zostaną wypożyczone uczniom z biblioteki szkolnej, a zeszyty ćwiczeń przekazane we wrześniu 2022. Rodzice uczniów kl. I – VIII zobowiązani są do zakupienia materiałów dydaktycznych do przedmiotu religia. Wykaz: Informacja o podręcznikach
  • Wyprawka ucznia klasy 1
    WYPRAWKA PIERWSZOKLASISTY NA ROK SZKOLNY 2022-2023 🎒📓📒✒️ dostępna TUTAJ
  • (brak tytułu)
  • Uniwersytet Śląski zaprasza na wakacyjne warsztaty

Zapraszamy serdecznie na letnie warsztaty eksperymentalne dla dzieci i młodzieży: Wakacje w naukowym stylu, które odbywać się będą w dniach 5.07.2022 – 8.07.2022 w laboratoriach i pracowniach Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego przy ul. 75 Pułku Piechoty 1A w Chorzowie (dojazd własny!) Celem głównym warsztatów dla dzieci i młodzieży jest zaznajomienie uczestników z warsztatem pracy naukowca oraz wzrost wiedzy uczestników o aktualnych trendach badawczych w naukach ścisłych i przyrodniczych. Warsztaty dedykowane są uczniom klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz uczniom szkół średnich. Udział w projekcie jest bezpłatny.

SZCZEGÓŁY: Szkoła_letnia_informacja Szkoła_letnia_rekrutacja
  • Zakończenie roku szkolnego
    Plan zakończenia roku szkolnego w dniu 24.06.2022r. : – 8:00 zakończenie dla klas 4-7 sala gimnastyczna – 9:15 Msza Święta z okazji zakończenia roku szkolnego w Kościele PW Wszystkich Świętych w Pszczynie (możliwość udziału) – 10:15 zakończenie dla klas 1-3 sala gimnastyczna – 11:00 zakończenie dla klas 8 sala gimnastyczna Zapraszamy!
  • Czy istnieje życie bez smartfona?
    W środę 8.06 w naszej placówce odbyło się spotkanie naukowe z Panią Izabelą Jendrzejewską z Instytutu Chemii, wydziału nauk ścisłych i technicznych. Krótka relacja dostępna TUTAJ
  • Spotkanie z pisarzem
    14.06 klasy 8c i 8d brały udział w spotkaniu z panem Krzysztofem Piersą – terapeutą uzależnień, pisarzem i youtuberem. Rozmowa dotyczyła uzależnień od gier komputerowych i internetu. Organizatorem była Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna.
  • Wizyta uczniów klas ósmych i siódmych w Ogrodzie Doświadczeń imienia Stanisława Lema w Krakowie
    Pobyt w Ogrodzie Doświadczeń to doskonała okazja do nauki przez zabawę. Uczniowie wywołali wir wodny, korzystali z huśtawki, pozwalającej poznać zjawiska fizyczne, nadali i odebrali wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, przejrzeli się w krzywym zwierciadle, doświadczyli  złudzeń optycznych i dowiedzieli się, skąd biorą się te zjawiska. Wizyta w Ogrodzie Doświadczeń pozwoliła uczniom w ciekawy sposób zgłębić wiedzę z optyki, hydrostatyki, akustyki i mechaniki. Aktywnie spędziliśmy czas korzystając z „Naukowej siłowni” oraz bieżni z pomiarem szybkości  biegu. Odważni uczniowie mieli możliwość pod okiem instruktora przejechać się rowerem po linie. Chętni na więcej doświadczeń, mogli też wybrać bujanie na żyroskopie czyli symulatorze lotów stosowanym podczas treningów pilotów samolotów, żołnierzy i kosmonautów i zaobserwować  jak zachowuje się organizm człowieka w ekstremalnych sytuacjach. Na koniec odpoczywaliśmy w zielonym labiryncie z cytatami Stanisława Lema – „Lem-birynt”.
  • Spotkanie z aktorem i reżyserem
    7 czerwca klasę 7a odwiedził aktor i reżyser, pan Jacek Popławski – dyrektor Teatru Lalek „Banialuka” w Bielsku-Białej. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek, np. jak powstaje przedstawienie teatralne, co to marionetka oraz jak wygląda praca aktora – lalkarza.
  • Dzień Dziecka na sportowo
    01 czerwca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka aktywnie. Pod hasłem „Dzień Sportu. Dzieci – Dzieciom” odbyły się rozgrywki sportowe. Szczegółowa relacja w linku poniżej. DZIEŃ SPORTU 01.06.2022
  • XI OGÓLNOPOLSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI CZERNIAKA
    Nasza szkoła kolejny raz uczestniczy w programie profilaktyki czerniaka. Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie. Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności. Zachęcamy do zapoznania się z filmem przedstawiającym zasady ochrony skóry. LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg