Wydarzenia

 • Udział w Śląskim Festiwalu Nauki w Katowicach
  5 grudnia uczniowie klas ósmych uczestniczyli w 6. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. To jedna z największych imprez popularyzujących naukę w Polsce i Europie. Tego dnia wydarzenia przeznaczone były dla dzieci i młodzieży. Uczniowie mogli zobaczyć pokazy doświadczeń m. in. z nauk ścisłych, przyrodniczych,   mogli się przekonać, że nauka to świetna zabawa.
 • Muzyka przy świecach
  28 listopada w naszej szkole odbył sie koncert pt. „Muzyka przy świecach”. W koncercie wzięli udział uczniowie i nauczyciele. Celem koncertu było propagowanie piękna muzyki i słowa. Uczniowie recytowali wiersze wybitnych poetów oraz zaprezentowali wybrane piosenki o treści lirycznej. Całości towarzyszyła nastrojowa scenografia.
 • Tydzień Życzliwości – podsumowanie
  W piątek zakończyliśmy obchody „Tygodnia  Życzliwości”. Przesyłki wysłane przez szkolną pocztę życzliwości dotarły do  adresatów. Był to dzień pełen radości i uśmiechów, które pojawiały się na twarzach obdarowanych. W tym roku przesłano rekordową liczbę kartek – za ogromne zaangażowanie dziękujemy wszystkim Uczniom i Nauczycielom, zwłaszcza Uczniom i Wychowawcom klas: 1b, 3b, 3c i 5a oraz  opiekunom Samorządu Uczniowskiego. Wyniki konkursu na najładniejszą kartkę z okazji Dnia Życzliwości: I miejsce: Dorota Jarczok –  klasa 5a Wyróżnienia: Mateusz Kirmes – 3b Maja Wuwer -3b Milena Figołuszka -3b Milena Wojnar – 3b Jan Operchalski – 3b Sophia Lutsyshyn – 5a Mamy nadzieję, że życzliwość będzie z nami przez cały rok! Poniżej krótka fotorelacja:
 • Zajęcia z fizyki na Uniwersytecie Śląskim
  UNIWERSYTET ŚLĄSKI DZIECI opiera się na przekonaniu, że wszystkie dzieci chcą się uczyć i czerpią z tego radość, uczą się na wiele sposobów i że nauka nie musi kończyć się po wyjściu z klasy. Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestnictwa w zajęciach z fizyki prowadzonych przez Dziekana Uniwersytetu Śląskiego Dzieci dr. Jerzego Jarosza, profesora UŚ. Na wykładzie z pokazami doświadczeń uczniowie powtórzyli wiadomości z działów elektrostatyka i prąd elektryczny oraz utrwalili sposoby radzenia sobie z sytuacjami zagrażającymi, związanymi z korzystaniem z urządzeń elektrycznych. Uczestnicy mogli doświadczać pasji i wiedzy wykładowcy oraz aktywnie brać udział w jej prezentowaniu. Celem Uniwersytetu Śląskiego Dzieci jest organizowanie dialogu pomiędzy dziećmi, a środowiskiem naukowym i akademickim oraz rozbudzanie i rozwój talentów. Mamy nadzieję, że nasi uczniowie otrzymali dużą porcję wiedzy, a przede wszystkim przekazana została im pasja do nauki fizyki.
 • Tydzień Życzliwości
  21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Jego celem jest uwrażliwienie na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nas pozytywnych emocji. Przesłanie akcji jest proste: bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość.  Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką. W naszej szkole  w dniach 21-25 listopada będziemy obchodzić „Tydzień Życzliwości”. Zachęcamy, aby w poniedziałek w ubraniu każdego z nas znalazły się żółte elementy.    Od poniedziałku do czwartku będzie działać Poczta Życzliwości. Będziecie mogli wysłać koleżance, koledze, nauczycielom, pracownikom szkoły kartkę z pozdrowieniami, podziękowaniami lub przeprosinami. Autorzy najładniejszych kartek zostaną nagrodzeni. Wysłane kartki rozdamy w piątek. Zachęcamy wszystkich do codziennego okazywania serdeczności, uprzejmości, uśmiechu i ciepłego spojrzenia.
 • „Dzień zimowej piżamy”
  Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego w środę w naszej szkole odbył się ”Dzień zimowej piżamy”. Wszyscy mogli założyć swoje ulubione nocne stroje,  poszurać po szkolnych korytarzach futrzastymi bamboszami, przynieść swoja ulubioną podusię lub opatulić się miękkim kocem. Jeśli chodzi ostroje to oczywiście najliczniej dopisali najmłodsi ale i starszym klasom nieobce były nocne klimaty. Wielu uczniów pojawiło się w zabawnych, zyskujących na popularności kigurumi – dla niewtajemniczonych to japoński termin określający kostiumy przypominające zwierzątka, generalnie można nosić je zarówno w dzień jak i na noc. Taki piżamowy dzień świetnie się wpisał w chłodną, szaroburą aurę za oknami.  
 • Zakrętki dla Olusia
  Za nami akcja „Opatrunek na ratunek” – jak zawsze można było na Was liczyć! Dziękujemy! ❤️ Przypominamy – nadal zbieramy zakrętki. Wspieramy Olusia Budzika! Zakrętki wrzucajcie do serca przed szkołą (luzem, bez woreczka). Za wsparcie bardzo dziękujemy!
 • Pasowanie na ucznia
  14 października 2022 r. odbyła  się w naszej szkole uroczystość PASOWANIA NA UCZNIA, na której „Pierwszakom” towarzyszyli Rodzice, Nauczyciele, Dyrekcja oraz Zastępca Burmistrza Pan Piotr Sidzina, który dodatkowo podsycił radość dzieci w tym dniu wręczając Im wspaniałe upominki. Pasowanie to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego dziecka. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie. Podczas uroczystości Pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Dyrektora Szkoły Pana Witolda Wiktorczyka. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać Im będą otrzymane dyplomy.

  Wszystkim PIERWSZOKLASISTOM życzymy ogromu radości każdego dnia, zawarcia wspaniałych, szkolnych przyjaźni oraz wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

 • Opatrunek na ratunek
  Przypominamy o trwającej w naszej szkole zbiórce #opatruneknaratunek
  Zbiórka potrwa do 28 października.  Na plakacie lista zbieranych medykamentów
 • reBONJOUR les Pays Bas 🙂
  Cały ubiegły rok szkolny 2021-2022 uczniowie klas siódmych prowadzili korespondencję w języku francuskim z uczniami holenderskiej szkoły Jacob-Roelandslyceum w Boxtel. Po wakacjach letnich i długiej przerwie uczniowie, już jako ósmoklasiści, wznowili „francuską” przyjaźń i napisali kolejne listy z pięknym dodatkiem w postaci kartek z życzeniami udanego roku szkolnego 2022-2023. Z niecierpliwością oczekujemy odpowiedzi i wizyty pani Maartje van Griensven – nauczycielki języka francuskiego w Jacob-Roelandslyceum.
 • Wizyta w teatrze
  6 października klasy 1a i 1b obejrzały  w Teatrze Ziemi Rybnickiej w Rybniku spektakl „Alicja w krainie czarów”, który był dofinansowany ze środków budżetu Gminy Pszczyna. W spektaklu główną rolę zagrała Marta Klepek – zawodniczka i trenerka badmintona, która podczas przedstawienia propagowała ten sport.

Archiwum wydarzeń: