Wydarzenia

• Międzyprzedmiotowy projekt „Starożytne opowieści w nowoczesnej animacji. Mitologia grecka”
    Od ubiegłego roku szkolnego uczniowie klasy 6e realizowali na lekcjach języka polskiego, historii, plastyki, informatyki oraz zajęciach Koła fotograficznego Międzyprzedmiotowy projekt „Starożytne opowieści w nowoczesnej animacji. Mitologia grecka”. Mimo trudności spowodowanych pandemią, uczniom udało się zrealizować wszystkie etapy projektu, które obejmowały m.in. poznanie treści mitów, zdobycie wiedzy o bogach greckich, wykonanie prac plastycznych różnymi technikami oraz stworzenie animacji poklatkowej do mitu o Dedalu i Ikarze. Zapraszamy do obejrzenia!
  • Zbiórka elektrośmieci

• Dzieci w witrtualnej sieci
    W związku z pismem Departamentu Kształcenia Ogólnego w Ministerstwie Edukacji i Nauki przekazujemy opracowaną przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii broszurę „Dzieci w wirtualnej sieci”. pobierz broszurę
  • Bonjour Bruxelles 🙂
    Z radością informujemy, że początkiem maja nasi uczniowie klas szóstych uczący się języka francuskiego rozpoczęli korespondencję z uczniami Szkoły Europejskiej UCCLE w Brukseli. Nasi nowi przyjaciele z Belgii to Julian, Federico, Bendegùz, Anna, Bianka, Mark, Olivia, Maciej, Caroline, Gabriela, Markus, Luca, Theodor, Vlad i Raùl. Są to uczniowie różnych narodowości, pochodzący z Włoch, Węgier, Belgii, Malty, Danii, Rumunii, Hiszpanii, a nawet z Polski. Mieszkają w Brukseli i tam uczą się w Szkole Europejskiej UCCLE. Z naszymi uczniami łączy ich język francuski i chęć do jego nauki. Nauczycielem grupy z Brukseli jest pani Lucie Erroelen, która sześć lat temu mieszkała w Pszczynie i pracowała jako lektor języka francuskiego w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Pszczynie. Mamy nadzieję na długą przyjaźń i obfitą korespondencję w języku francuskim, a także spotkania en ligne z naszymi nowymi kolegami.
  • Informacje o karcie rowerowej
    Informacje dotyczące egzaminu na kartę rowerową dostępne są w menu górnym w sekcji RODZICE I UCZNIOWIE
  • Lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej
    Lista dzieci przyjętych do klasy pierwszej jest dostępna w sekcji REKRUTACJA Przejdź do rekrutacji
  • Podziel się książką
  • Nasze działania przykładem DOBRYCH PRAKTYK
    Kuratorium Oświaty w Katowicach wymieniło na swojej stronie internetowej zorganizowany przez naszą szkołę konkurs Tydzień Języka Ojczystego jako przykład dobrej praktyki. http://www.kuratorium.katowice.pl/index.php/przyklady-dobrych-praktyk/tydzien-jezyka-ojczystego/
  • Narodowy Spis Powszechny
    Przypominamy, że trwa Narodowy Spis Powszechny. W warunkach pandemii najszybszą i najprostszą formą dokonania spisu jest samospis na stronie internetowej https://spis.gov.pl

• 23 kwietnia – Światowy Dzień Książki
  • 22 kwietnia – Światowy Dzień Ziemi
    Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Dlatego też uczniowie  klasy 3 c po cyklu lekcji na temat dbania o środowisko,nsprzatania po sobie śmieci, nie zanieczyszczania wód i oceanów wykonali samodzielnie z odpadów ŚMIECIOJADA. ŚMIECIOJAD – zjada wszystkie śmieci – nie grymasi przy jedzeniu, nie produkuje dymu ani produktów ubocznych po konsumpcji. Jest przyjazny dla środowiska i lubi dzieci. Serdecznie pozdrawia wszystkich, którzy dbają o środowisko.

Archiwum wydarzeń: