Wydarzenia

 • „Historie niezwykłych Polek”
  Uczniowie klas 3a i 3b zakończyli właśnie projekt „Historie niezwykłych Polek”, który realizowali od maja 2022 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie. Każde spotkanie było bardzo interesujące, przepełnione ciekawostkami, aby jak najlepiej przybliżyć nam historie omawianych Niezwykłych Polek. W ramach podsumowania uczniowie stworzyli plakaty przedstawiające wybrane postacie. Bardzo dziękujemy MPBP w Pszczynie za możliwość udziału w projekcie.
 • DZIEŃ DZIECKA 2023 Rytmy Wokół Nas
  Z okazji Dnia Dziecka zapraszamy dzieci i młodzież do lat 18 do zwiedzania za pięć złotych wystawy „Wnętrz XIX i XX- wiecznych” i Zbrojowni w zamku oraz dwa złote Stajni Książęcych. Od godz. 16.00 zapraszamy na dziedziniec Zamku od strony rynku (przy wejściu głównym do Muzeum). Wspólnie z Filharmonią Śląską im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach i Stowarzyszeniem Edukacji Artystycznej Ogniska Muzycznego w Pszczynie świętować będziemy Dzień Dziecka. Przychodźcie koniecznie, będzie wesoło!
 • WYRÓŻNIENIE W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE
  Uczniowie naszej szkoły, pod kierunkiem Pani Ani Solarczyk, wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym organizowanym we współpracy z Ministerstwem Spraw Zagranicznych Japonii oraz firmą Pentel. Prace uczniów zostały wysłane jesienią 2022 roku, nadesłano ich ponad 13000 z całego świata. Polska znalazła się wśród tylko 10 krajów, których uczestnicy zostali nagrodzeni. Wyróżniono aż 146 prac z Polski –  w tym pracę naszej uczennicy NIKOLI STALMACH. To ogromne osiągnięcie na arenie międzynarodowej bardzo cieszy i napawa dumą całą naszą społeczność szkolną. Gratulacje dla Nikoli!!
 • Wizyta księcia Petera Grafa von Hochberga
  W dniu 20 maja mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć księcia Petera Grafa von Hochberga z małżonką Anną w naszej szkole. Była to wyjątkowa i niezapomniana wizyta, pełna honoru i prestiżu dla naszej społeczności szkolnej. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości: księcia, hrabiego i władz miasta, przed gmachem szkoły, kilku słów sympatii i przedstawienia zaproszonych, wyrażenie podziękowań dla Dyrekcji Szkoły oraz wykonanie pamiątkowego zdjęcia. Chwilę później uczestnicy wydarzenia z dziedzicem Zamku Pszczyńskiego na czele zostali zaproszeni do budynku szkoły, gdzie w pierwszej kolejności dokonali wpisu w Szkolnej Księdze Pamiątkowej, która od lat kataloguje najważniejsze wydarzenia z życia naszej placówki. Na sali gimnastycznej, na której czekali już wcześniej przybyli laureaci gminnego konkursu „Daisy – my superhero”, uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły z Wałbrzycha oraz nasze dzieci, zaszczytni goście zajęli miejsca w pierwszym rzędzie. Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy 5a, rozpoczynając od kilku słów wstępu o wyjątkowości osoby księżnej. Następnie głos zabrał książę, który w piękny sposób zachęcał przybyłych do posiadania i realizowania swoich marzeń. Swoją wypowiedź opierał na życiu Daisy i urzeczywistnianie jej pragnień. O głos poproszony został również Burmistrz: Pan Dariusz Skrobol, Pani Edyta Walkowiak oraz Katarzyna Janusz w celu podsumowania konkursu i rozdania nagród, które były wręczanie z rąk samego księcia oraz Dyrektor Szkoły – Pan Witold Wiktorczyk. Zaproszeni goście otrzymali upominki przygotowane przez uczniów naszej szkoły: albumy z ilustracjami wykonanymi przez dzieci, przedstawiające najpiękniejsze miejsca w Pszczynie, akwarelę „Stokrotki” przygotowaną przez Panią Bogumiłę Englert oraz grafikę linoryt szkoły. Czas wspólnie spędzony umilał nam śpiew uczniów pod opieką Pani Aleksandry Niemiec. Wizyta księcia w naszej szkole była nie tylko ważnym wydarzeniem dla naszej społeczności szkolnej, ale także inspirującym doświadczeniem dla naszych uczniów. Spotkanie z tak znaczącą postacią ukazało im, że ich wysiłki są doceniane na najwyższym szczeblu. Był to dzień, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci i wzbogaci nasze doświadczenia. Podobnie jak Daisy – spełniaj swoje marzenia!
 • Goście z Wałbrzycha
  W minionych dniach mieliśmy przyjemność gościć grupę 20. dzieci wraz z nauczycielkami: Panią Angeliką Niedzielą, Alicją Dziachan oraz dyrektorem Pawłem Łuczyńskim z zaprzyjaźnionej szkoły z Wałbrzycha. Była to niezwykle udana i inspirująca wizyta, pełna wymiany wiedzy, przyjaźni i pozytywnych doświadczeń. Szczegóły TUTAJ
 • Zaproszenie na piknik
 • Wyniki konkursu „Daisy- my superhero”
  Wyniki konkursu gminnego z języka angielskiego „Daisy- my superhero”. Uczniów, którzy zajęli miejsca 1-3 zapraszamy serdecznie wraz z rodzicami na wręczenie nagród, które odbędzie się 20 maja (sobota) o 9:00 w naszej szkole. Wyniki pozostałych uczestników zostaną przesłane na maile szkół biorących udział w konkursie. WYNIKI KONKURSU DAISY- MY SUPERHERO
 • Wyniki Konkursu o Pingwinach
  Uczniowie  klas drugich i piątych naszej szkoły wzięli udział  w Szkolnym  Konkursie o Pingwinach Laureatami konkursu zostali : I miejsce  Ula Kurek  ucz. kl.IIa II miejsce Szymon  Urban ucz.kl. IIb III miejsce: Jagoda Granda ucz. kl.IIb, Zoja Jedlicka ucz. kl.Va, Franek Kaszuba ucz. kl. IIb                   Wszystkim uczestnikom gratulujemy !!!  
 • Dzień Ziemi
  Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się szereg  konkursów, prelekcji oraz zajęć tematycznych związanych z ekologią, recyklingiem i wszystkim tym co wiąże się z szeroko pojętą ochroną środowiska. Celem było przede wszystkim wpojenie uczniom prawidłowych postaw proekologicznych oraz uświadomienie  jak ważną rolę każdy z nas odgrywa w zmieniającej się w naszych oczach planecie. W ramach zajęć zostały przeprowadzone konkursy tematyczne – quizy multimedialne, konkursy plastyczne, łamigłówki, krzyżówki, układanie wierszy, a także zagadki i testy wiedzy m.in. dotyczące pingwinów, eko planety oraz smogu, który w ramach gry słów został przedstawiony przez uczniów klas pierwszych w formie przebrania się za smoki i figurek smoków ulepionych z plasteliny. Starsze klasy wzięły udział m.in. w sprzątaniu świata czy teleturniejach grupowych. Klasy trzecie uczestniczyły w projekcie 3D wykonując makiety obiegu wody w przyrodzie. Uczniowie  ponadto oglądali filmy  związane z fauną i florą oraz jej znaczeniu dla planety. Zajęcia tematyczne odbywały się nie tylko w salach lekcyjnych, ale też na świeżym powietrzu, aby uczniowie przez bezpośredni kontakt z naturą mocniej poczuli konieczność tego, co nas otacza. Dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych zadbały o nasze przyszkolne klomby: zebrały nasiona, zasadziły rośliny i podjęły się opieki nad nimi w czasie roku szkolnego. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody Dni Ziemi! Organizatorzy: Gabriela Sroga Barbara Felusiak-Zawada Sylwia Kaliciak-Kulas
 • Szkolny Budżet Obywatelski
  W piątek 21 kwietnia w naszej szkole zakończyło się głosowanie w ramach Pszczyńskiego Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. Spośród siedmiu zakwalifikowanych projektów największą ilość uczniowskich głosów zdobył projekt pt. „Centrum relaksu”. Serdecznie gratulujemy autorom zwycięskiego projektu, a wszystkim uczniom, którzy zaangażowali się w ten program, dziękujemy za dojrzałą, obywatelską postawę. Szczegółowe wyniki dostępne TUTAJ
 • (brak tytułu)
  Akademia z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowana przez uczniów z klasy: 5c i 6a pod kierunkiem p. Marii Zuber i p. Anny Bienioszek.

Archiwum wydarzeń: