Bonjour Bruxelles :-)

Z radością informujemy, że początkiem maja nasi uczniowie klas szóstych uczący się języka francuskiego rozpoczęli korespondencję z uczniami Szkoły Europejskiej UCCLE w Brukseli. Nasi nowi przyjaciele z Belgii to Julian, Federico, Bendegùz, Anna, Bianka, Mark, Olivia, Maciej, Caroline, Gabriela, Markus, Luca, Theodor, Vlad i Raùl. Są to uczniowie różnych narodowości, pochodzący z Włoch, Węgier, Belgii, Malty, Danii, Rumunii, Hiszpanii, a nawet z Polski. Mieszkają w Brukseli i tam uczą się w Szkole Europejskiej UCCLE. Z naszymi uczniami łączy ich język francuski i chęć do jego nauki. Nauczycielem grupy z Brukseli jest pani Lucie Erroelen, która sześć lat temu mieszkała w Pszczynie i pracowała jako lektor języka francuskiego w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Pszczynie. Mamy nadzieję na długą przyjaźń i obfitą korespondencję w języku francuskim, a także spotkania en ligne z naszymi nowymi kolegami.