“DZIEŃ KROPKI” w SP 1 w Pszczynie

15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki – to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Jego obchody zapoczątkowało wydanie przez Petera H. Reynoldsa książki pt. „Kropka”. Jest to opowieść o przemianie, jaką dzięki wspierającej nauczycielce przechodzi wątpiąca w siebie w dziewczynka. Wszystko rozpoczyna się od małej kropki postawionej na papierze, która staje się inspiracją do zrealizowania swoich pomysłów i odkrycia różnorakich talentów.
Co roku uczniowie, nauczyciele, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć talenty, poznać ich mocne strony i je zaprezentować. Motywem przewodnim jest kropka. Powstają kropkowe dzieła sztuki, filmy animowane, matematyczne łamigłówki, zabawy  z kropką jako znakiem interpunkcyjnym,  labirynty oraz różne  festiwale talentów.
Wychowankowie naszej szkoły zapoznali się z historią bohaterki książki “The Dot”, następnie w atmosferze zabawy wykazali się swoimi talentami i pomysłowością podczas tworzenia niezwykłych rysunków, łamigłówek matematycznych, a także zmagań językowych. Dziękujemy wszystkim za włączenie się we wspólne świętowanie. “Niech kropka będzie z Wami”  ; )