„Poznaj Polskę” wycieczka klas I – III

6, 7 i 8 grudnia 2021 uczniowie klas I-III wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Kopalni Soli i Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę”.
Wycieczka została podzielona na trzy dni ze względu na dużą ilość uczestników, gdyż
z wycieczki skorzystali wszyscy uczniowie klas I-III.
Uczniowie mieli okazję zobaczyć wykute w soli piękne komory, a wśród nich ta najbardziej wyjątkowa – Kaplica św. Kingi, podziemne jeziora, konstrukcje ciesielskie
i  solne rzeźby. Przebyli blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów oraz doświadczyli zejścia na głębokość 135 metrów pod ziemię. Przebyta trasa obejmowała również trasę Muzeum Żup Krakowskich. Jedną z największych atrakcji były kieraty – gigantyczne górnicze machiny. Na Trasie Muzeum zobaczyć również można było mniejsze obiekty, związane zarówno z pracą dawnych wielickich górników, jak również z ich tradycjami i życiem codziennym. Atrakcją były także wystawy kryształów soli ze słynnych Grot Kryształowych oraz niesamowite solne formy.
Po zakończonym zwiedzaniu uczniowie mieli czas na zakup solnych pamiątek.