22 kwietnia setki milionów ludzi na całym świecie świętuje Dzień Ziemi.
Idea troski o niebieską planetę łączy ludzi niezależnie od narodowości, wyznania, zawodu, wieku czy innych kategorii różnicujących.

Obecnie jest to największe ekologiczne święto świata, organizowane w 192 krajach – od Singapuru do Rzymu… od Alaski po Australię. Idea obchodów Dnia Ziemi w tym dniu została zapoczątkowana w 1970 r. przez amerykańskiego senatora Gaylorda Nelsona.

Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię, w tym akcje zbierania śmieci oraz sadzenia drzew. Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.

Nasza szkoła również pragnie włączyć się w obchody Dnia Ziemi poprzez organizację niezwykłej akcji ekologicznej „METAMORFOZA”. Będzie to swojego rodzaju performans nawiązujący do zmian jakie dokonują się w przyrodzie. Akcja będzie zorganizowana przez zespół przedmiotowy klas 4-8 oraz Samorząd Uczniowski
a zaplanowana jest na ostatnie dni kwietnia – dokładna data będzie podana z krótszym wyprzedzeniem, w zależności od prognozowanej pogody.