Wizyta uczniów klas ósmych i siódmych w Ogrodzie Doświadczeń imienia Stanisława Lema w Krakowie

Pobyt w Ogrodzie Doświadczeń to doskonała okazja do nauki przez zabawę. Uczniowie wywołali wir wodny, korzystali z huśtawki, pozwalającej poznać zjawiska fizyczne, nadali i odebrali wiadomość z użyciem telegrafu akustycznego, przejrzeli się w krzywym zwierciadle, doświadczyli  złudzeń optycznych i dowiedzieli się, skąd biorą się te zjawiska. Wizyta w Ogrodzie Doświadczeń pozwoliła uczniom w ciekawy sposób zgłębić wiedzę z optyki, hydrostatyki, akustyki i mechaniki.
Aktywnie spędziliśmy czas korzystając z „Naukowej siłowni” oraz bieżni z pomiarem szybkości  biegu.
Odważni uczniowie mieli możliwość pod okiem instruktora przejechać się rowerem po linie. Chętni na więcej doświadczeń, mogli też wybrać bujanie na żyroskopie czyli symulatorze lotów stosowanym podczas treningów pilotów samolotów, żołnierzy
i kosmonautów i zaobserwować  jak zachowuje się organizm człowieka
w ekstremalnych sytuacjach.
Na koniec odpoczywaliśmy w zielonym labiryncie z cytatami Stanisława Lema – „Lem-birynt”.