Wizyta w RMF FM Kraków

W poniedziałek 6.02 uczniowie kl.8c wraz z opiekunami wyjechali na całodniową wycieczkę do Krakowa. Dzień rozpoczął się od wizyty na krakowskim rynku i przejściu przez Sukiennice, a następnie zwiedzaliśmy podziemia Rynku Głównego, gdzie poznaliśmy bardzo starą historię miasta i jego mieszkańców.
Punktem docelowym naszej wyprawy była wizyta w siedzibie radia RMF FM, która mieści się na Kopcu Kościuszki w Krakowie.
Po budynku radia, studiach i ciekawych miejscach związanych z pracą stacji, oprowadzał nas pracownik, który swoją drogę zawodową od samego początku związał z rozgłośnią.
Na żywo widzieliśmy pracę redaktorów w studio. Byliśmy w reżyserce w czasie nadawania wiadomości o godz.14.00. Zobaczyliśmy pracę zespołów redakcyjnych, który przygotowują i wyszukują treści i wiadomości z całego całego świata. Po nadaniu wiadomości mogliśmy wejść do studia i zobaczyć wszystkie sprzęty i urządzenia. Niektórzy usiedli nawet na fotelach redaktorów prowadzących.
Wizyta w RMF FM była bardzo interesująca i rozwijająca  zainteresowania.
Zobaczyliśmy ludzi i rzeczy, które na co dzień są dla zwykłych ludzi niedostępne.