Wycieczka klasy Va

Klasa Va odwiedziła Funzeum. Przedstawiamy sprawozdanie z wycieczki autorstwa Bartka Jabłońskiego.

„Dnia 30.03.2023r. pojechaliśmy całą klasą na wycieczkę do Funzeum, muzeum światła i kolorów.
Na początku przewodnik włączył nam krótką prezentację o tym, jak oddziaływają na nas kolory. Potem przeszliśmy do pokoju, gdzie szyby odbijały światło i powstawały różne kolory. Następnie przechodziliśmy przez pomieszczenia przeznaczone dla odpowiednich kolorów. Najpierw zwiedziliśmy fioletowy pokój, następnie: różowy, niebieski, zielony, czerwony, żółty i na końcu pomarańczowy. Z kolorowych pokoi udaliśmy się do miejsca, gdzie można było odcisnąć dłoń, a w miejscu odciśnięcia pokazywało, czy ręka jest ciepła czy zimna. Po chwili przeszliśmy do następnego pomieszczenia, gdzie otrzymaliśmy odblaskowe bransoletki. Kolejno udaliśmy się do miejsca, gdzie przewodnik rozdał kolorowanki ze zwierzętami. Po ich pokolorowaniu
i zeskanowaniu kodu ukazywały się na ścianie, po której spacerowały. Na zakończenie mieliśmy czas wolny” na zabawę, wykonanie niesamowitych zdjęć oraz korzystanie
z atrakcji tego miejsca.

„Moim zdaniem to miejsce było bardzo ciekawe, chciałbym jeszcze tam wrócić.”

Bartosz Jabłoński kl. 5a