Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi w naszej szkole odbył się szereg  konkursów, prelekcji oraz zajęć tematycznych związanych
z ekologią, recyklingiem i wszystkim tym co wiąże się
z szeroko pojętą ochroną środowiska. Celem było przede wszystkim wpojenie uczniom prawidłowych postaw proekologicznych oraz uświadomienie  jak ważną rolę każdy z nas odgrywa w zmieniającej się w naszych oczach planecie.
W ramach zajęć zostały przeprowadzone konkursy tematyczne – quizy multimedialne, konkursy plastyczne, łamigłówki, krzyżówki, układanie wierszy, a także zagadki i testy wiedzy m.in. dotyczące pingwinów, eko planety oraz smogu, który w ramach gry słów został przedstawiony przez uczniów klas pierwszych w formie przebrania się za smoki
i figurek smoków ulepionych z plasteliny. Starsze klasy wzięły udział m.in. w sprzątaniu świata czy teleturniejach grupowych. Klasy trzecie uczestniczyły w projekcie 3D wykonując makiety obiegu wody w przyrodzie. Uczniowie  ponadto oglądali filmy  związane z fauną i florą oraz jej znaczeniu dla planety. Zajęcia tematyczne odbywały się nie tylko w salach lekcyjnych, ale też na świeżym powietrzu, aby uczniowie przez bezpośredni kontakt z naturą mocniej poczuli konieczność tego, co nas otacza. Dzieci uczestniczące w zajęciach świetlicowych zadbały o nasze przyszkolne klomby: zebrały nasiona, zasadziły rośliny i podjęły się opieki nad nimi w czasie roku szkolnego.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w obchody Dni Ziemi!

Organizatorzy:
Gabriela Sroga
Barbara Felusiak-Zawada
Sylwia Kaliciak-Kulas