Wizyta księcia Petera Grafa von Hochberga

W dniu 20 maja mieliśmy niezwykłą przyjemność gościć księcia Petera Grafa von Hochberga z małżonką Anną w naszej szkole. Była to wyjątkowa i niezapomniana wizyta, pełna honoru i prestiżu dla naszej społeczności szkolnej.
Spotkanie rozpoczęło się od przywitania gości: księcia, hrabiego i władz miasta, przed gmachem szkoły, kilku słów sympatii i przedstawienia zaproszonych, wyrażenie podziękowań dla Dyrekcji Szkoły oraz wykonanie pamiątkowego zdjęcia.
Chwilę później uczestnicy wydarzenia z dziedzicem Zamku Pszczyńskiego na czele zostali zaproszeni do budynku szkoły, gdzie w pierwszej kolejności dokonali wpisu w Szkolnej Księdze Pamiątkowej, która od lat kataloguje najważniejsze wydarzenia
z życia naszej placówki.
Na sali gimnastycznej, na której czekali już wcześniej przybyli laureaci gminnego konkursu „Daisy – my superhero”, uczniowie z zaprzyjaźnionej szkoły z Wałbrzycha oraz nasze dzieci, zaszczytni goście zajęli miejsca w pierwszym rzędzie. Uroczystość poprowadzili uczniowie klasy 5a, rozpoczynając od kilku słów wstępu o wyjątkowości osoby księżnej. Następnie głos zabrał książę, który w piękny sposób zachęcał przybyłych do posiadania i realizowania swoich marzeń. Swoją wypowiedź opierał na życiu Daisy i urzeczywistnianie jej pragnień. O głos poproszony został również Burmistrz: Pan Dariusz Skrobol, Pani Edyta Walkowiak oraz Katarzyna Janusz w celu podsumowania konkursu i rozdania nagród, które były wręczanie z rąk samego księcia oraz Dyrektor Szkoły – Pan Witold Wiktorczyk. Zaproszeni goście otrzymali upominki przygotowane przez uczniów naszej szkoły: albumy z ilustracjami wykonanymi przez dzieci, przedstawiające najpiękniejsze miejsca w Pszczynie, akwarelę „Stokrotki” przygotowaną przez Panią Bogumiłę Englert oraz grafikę linoryt szkoły. Czas wspólnie spędzony umilał nam śpiew uczniów pod opieką Pani Aleksandry Niemiec.
Wizyta księcia w naszej szkole była nie tylko ważnym wydarzeniem dla naszej społeczności szkolnej, ale także inspirującym doświadczeniem dla naszych uczniów. Spotkanie z tak znaczącą postacią ukazało im, że ich wysiłki są doceniane na najwyższym szczeblu. Był to dzień, który na zawsze pozostanie w naszej pamięci
i wzbogaci nasze doświadczenia.

Podobnie jak Daisy – spełniaj swoje marzenia!