Złap oddech na przerwie…

„Pszczyński Szkolny Budżet Obywatelski” to pilotażowy program realizowany w Gminie Pszczyna przygotowujący młodzież do aktywnego uczestnictwa w życiu społecznym. W ramach tego programu uczniowie zaproponowali 7 projektów: Centrum relaksuPiłka dla każdegoWynik to podstawaGool!Ćwiczenia grafomotoryczneMata do nauki programowania i Szachy na przerwach w szkole i na podwórku. Później odbyło się głosowanie, w którym wzięli udział wszyscy uczniowie i zdecydowaną większością głosów wygrał projekt „Centrum relaksu”. W okresie wakacyjnym, dzięki środkom przekazanym przez Gminę Pszczyna – powstało spokojne, ładne, miłe, przyjazne miejsce, w którym każdy uczeń może spędzić ciekawie czas. W pierwszym powakacyjnym dniu „Centrum relaksu” odwiedzili pomysłodawcy tego, zwycięskiego projektu. Uczniowie Ci byli bardzo dumni, że przyczynili się do powstania tego miejsca i jednogłośnie orzekli, że sala wygląda świetnie i daje bardzo dużo możliwości do przyjemnego, a zarazem spokojnego spędzania czasu. W dniu 11 września na szkolnym apelu wszyscy nasi uczniowie zostali zapoznani z regulaminem sali, w której znajduje się „Centrum relaksu” i już od tego czasu mo korzystać z jej przyjemnej przestrzeni i wyposażenia.