„Cat Colony” Antka Orlika

Od 10 lat Izba Architektów RP we współpracy z Ministerstwem Kultury
i Dziedzictwa Narodowego, Narodowym Instytutem Dziedzictwa, Narodowym
Centrum Kultury, Stowarzyszeniem Architektów Polskich oraz Narodowym
Instytutem Architektury i Urbanistyki organizuje ogólnopolski konkurs
architektoniczny dla młodzieży.

Uczeń klasy VIIa Antoni Orlik zajął II miejsce w konkursie „WIDZIALNI-NIEWIDZIALNI” – X edycji „Kształtowania Przestrzeni”, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego kraju. Jego „projekt wyróżnił się empatycznym podejściem do problemu bezdomności kotów. Zaobserwował zachowanie zwierząt i starannie przekuł to co lubią w rozwiązanie problemu. Forma podania rozwiązania była starannie przemyślana – przedstawione zdjęcia prototypu i propozycje konkretnych materiałów wykonawczych dostarczyły gotowej instrukcji do zrealizowania wizji”.

Antoniemu gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!