Śladami Daisy, czyli 6a w Wałbrzychu…

W dniach 5 – 7 października klasa 6a wraz z opiekunami: Paniami Karoliną Janik, Zuzanną Ryś oraz Katarzyną Kujawską odwiedziła zaprzyjaźnioną Szkołę im. Jana Kochanowskiego w Wałbrzychu. Współpraca między naszymi miastami oraz szkołami została podpisana początkiem tego roku kalendarzowego w ramach Roku Księżnej Daisy. Od tego czasu prowadzimy stałą wymianę informacji, korespondencji, organizujemy wspólne konkursy, odwiedzamy się.

Nasza podróż rozpoczęła się od przejazdu pociągiem, która okazała się wspaniałym czasem i przygodą dla dzieci. Na miejscu czekały na nas liczne atrakcje przygotowane przez nauczycieli i ich uczniów. Wspólnie odwiedziliśmy: Zamek Grodno w Zagórzu Śląskim wraz z tamę zaporową Jeziora Bystrzyckiego, Zamek Książ z podziemiami oraz tarasami, Stary Książ, na który udaliśmy się ścieżką Hochbergów, Palmiarnię, Szczawno Zdój i pijalnię wód, Dworzysko i wieżę widokową, podziemia we Włodarzu. Poza licznymi miejscami, które mieliśmy okazję poznać, uczestniczyliśmy w wieczornych podchodach przygotowanych przez dzieci, integrowaliśmy się w czasie ogniska.

Trzydniowa wycieczka do Wałbrzycha była pełna wrażeń i emocji. Pozwoliła nam na poznanie bogatej historii i piękna tego regionu. Wałbrzych zaskoczył nas swoim urokiem i bogactwem atrakcji. Dodatkowym atutem byli wspaniali ludzie, którzy nas ugościli, poświęcili swój czas i obdarowali uśmiechem. Czekamy na rewizytę naszych przyjaciół i chętnie również do nich wrócimy, aby odkryć więcej tajemnic ich miasta.