Ogólnopolski Tydzień Kariery

Od 16 do 20 października nasza szkoła brała udział w Ogólnopolskim Tygodniu Kariery. Hasło przewodnie tegorocznego cyklu : „Talent i praca – to się opłaca!”. OTK  to coroczne działania Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego. Podjęte działania w szkole:

  • konkurs przeprowadzany na zajęciach plastyki,
  • warsztaty dla uczniów  w Urzędzie Pracy w Pszczynie,
  • udział w powiatowy konkursie z zakresu doradztwa zawodowego: uczniowie indywidualnie i w małych grupkach pisali wypowiedź na temat: „Co jest miarą sukcesu – talent czy praca?”
  • w piątek chętni uczniowie przyszli w przebraniach nawiązujących do różnych zawodów,
  • na zajęciach indywidualnych: rozmowy o rożnych zawodach, gry, filmy.
  • na lekcjach wychowawczych – rozwiązywanie zagadek i rebusów o zawodach, oglądanie filmów edukacyjnych.