Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych –podsumowanie

Biblioteka szkolna, jak co roku, włącza się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych. To październikowe święto, ustanowione przez International Association of School Librarianship w 1999 r., obchodzone było przez jeden dzień, a od 2008 r. – przez cały październik w celu zwrócenia uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.

Na początku października biblioteka szkolna wzięła udział  w ogólnopolskiej akcji Czytamy z sercem. Celem akcji jest promocja literatury  i czytelnictwa oraz poszerzanie wiedzy na temat serca. W klasach pierwszych zostały przeprowadzone  zajęcia biblioteczne, na których uczniowie mieli okazję wysłuchać bajki pt.: “Serce misia”, z której dowiedzieli się jak należy dbać o swoje serce, a następnie z czerwonych serc wyczarowali piękne obrazki.  Uczniowie klas trzecich  uczestniczyli w zajęciach rękodzielniczych, podczas których wyszywali biało-czerwone serca. W bibliotece szkolnej powstała także mini wystawa książek poświęcona tej tematyce. 

Zwieńczeniem obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych było zorganizowanie  konkursów plastycznych dla naszych uczniów. Chętni uczniowie z klas 1-3 wzięli udział w konkursie “Dom Pawła i Gawła”, w ramach którego przygotowali piękne prace do wiersza Aleksandra Fredry pt.: “Paweł i Gaweł”. Z kolei starsi uczniowie z klas 4-8 przygotowali w ramach konkursu “Graficzne wizytówki Aleksandra Fredry”.  

Przez cały miesiąc październik zaskakiwaliśmy naszych czytelników, biblioteka szkolna pokazała, że jest miejscem szczególnym gdzie nikt się nie nudzi i wiele się dzieje.