WARSZTATY ARCHITEKTONICZNE

8 listopada uczniowie klas siódmych wzięli udział w WARSZTATACH ARCHITEKTONICZNYCH. Warsztaty prowadziły panie: architektka i projektantka. Młodzież poznała zasady projektowania przestrzeni publicznej. Uczniowie mieli także okazję posługiwać się sprzętami, z których korzystają na co dzień osoby z różnymi niepełnosprawnościami.  Po takich praktycznych zajęciach uczniowie wypełniali ankiety oraz przygotowywali plakaty promujące projektowanie przestrzeni publicznej z uwzględnieniem różnorodnych potrzeb społeczeństwa.

Warsztaty te okazały się bardzo pouczającą lekcją wychowawczą.

Podziękowania należą się także uczniowi kl. 7a Antoniemu Orlikowi, który wcześniej zajął II miejsce w konkursie „WIDZIALNI-NIEWIDZIALNI” –                       X ogólnopolskiej edycji „Kształtowania Przestrzeni” organizowanej przez Izbę Architektów RP we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowym Instytutem Dziedzictwa, Narodowym Centrum Kultury, Stowarzyszeniem Architektów Polskich oraz Narodowym Instytutem Architektury i Urbanistyki. Warsztaty w naszej szkole były efektem zdobycia nagrody przez Antka.